pc film izlerlerken ses çok az çıkıyor.

Kodla Büyü

123456

Aktif Üye
okuldaki bir pcde ses açık müziklerde hiç sıkıntı yok.ama film izlerken ses çok az geliyor.bu durum neden kaynaklanıyor.nasıl bir çözüm önerisiniz?şimdiden çok teşekkür ederim.

eğer yazılımsal ise problem ben pot player kullanıyorum. sesi iyi ve codec sorunu olmuyor.

Ses ayarlarına zaten bakmışsındır.

Birde müzik dosyaları sesi yüksek çıkıyor demişsin. Acaba ses dosyası için hangi programı kullanıyorsun. yani aynı player ı kullanıyorsunda mı alçak çıkıyor onu tam belirtmemişsin hocam

gom player ,media player hepsinde denedim filmlerde ses çok az ama ses dosyasında gayet güzel çıkıyor .creavit 2+1 ses sistemi var.ses ayarlarına baktım ama problem devam ediyor.birde pot player indireyim .yardımınız için çok teşekkür ederim.

Filmlerin sesi müziklerin seslerine göre kısık oluyor. Gayet olağan bir durum yani.

Yazılım olarak ya da ilgili dosyada ses kısıklığı olabilir. Yazılımların bazen boost özelliği oluyor. Belki öyle birşey bulnabilir kullandığınız yazılımda.

Media Player Klasikde açtıktan sonra, film üzerinde sağ tuş yapıp (yada O tuşu), Dahili Süzgeçler, Ses değiştiricisi, Dahili ses dönüştürücü süzgecini kullanı işaretliyoruz. Altında aktif olan Normalleştirme tikini de seçip %lik olarak arttırınca sorununuz çözülecektir.

Codec'ten dolayı sıkıntı çıkıyor hocam. K-Lite Mega Codec Pack kurun, düzelir.

VLC media player kurun hiç bir sorun kalmaz. codecle falanda uğraşmanıza gerek kalmıyacaktır. ses için normalden fazla çıkış alabiliyorsunuz.

Geri