Pazar günü başlayan hizmetiçi eğitim olur mu?

Kodla Büyü

Hige

Aktif Üye
Arkadaşlar Merhaba Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Gelişimi Eğitimi Kursu isimli hizmet içi faaliyete resen alınmışım. Katılımcı sayısı 250 kişi olarak görülüyor. Faaliyetin başlangıç tarihi 25 Ağustos yani Pazar günü, bitişi ise 29 Ağustos Perşembe.
Öncelikle bu durum mevzuatta aykırı değil mi? Pazar günü hizmet içi faaliyet başlayabilir mi?

İkinci olarak BTE derneğinin Afyon'da düzenlemiş olduğu ulusal zümre ile bu faaliyet çakışıyor. Bende tercihimi ulusal Zümre'den yana kullanmak istiyorum. Pazar günü devamsızlık hakkımı kullanmış olsam pazartesi,salı ve çarşamba gününü kapsayan bir rapor alsam sonrasında sorun yaşar mıyım? Teşekkür ederim.

Geçen hafta bende aldım hocam bu kursu. bizimki çarşamba başladı pazar bitti. bence katılmanız iyi olur. çok güzel bilgiler veriliyor idarecilikle ilgili. yok ben idareciliği yapmam bundan sonra diyorsanız katılmayın tabii ki. devamsızlık hakkı yok yalnız. rapor almanız gerekmekte.

Geri