PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini DURDURUYOR.....

Kodla Büyü

bt3468

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İnternet üzerinde, e-posta aracılığıyla ödeme imkanı sağlayan PayPal, Türkiye’de faaliyet gösterme imkanının kalmadığını açıkladı.

PayPal Türkiye’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, “PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.” ifadelerine yer verildi.

O dönemde eBay şirketinin sahibi olduğu PayPal önceki yıl 190’dan fazla ülkede 228 milyar dolarlık para transferi gerçekleştirmiş ve yaklaşık 8 milyar dolarlık gelir elde etmişti. Bunun üzerine eBay, PayPal’ı bağımsız bir şirket haline getirmişti.

FAALİYETLERİNİN DURDURULMASINA KARAR VERİLDİ
I
Açıklamada, “Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız. PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur. Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Yurtdışından alışveriş yapıp olası bir aksilikte paramızı garanti altına almamızı sağlayan bir ödeme aracıydı.

Adamlar lisans başvurusu yaparken komisyonu hesaba katmayı unutmuşlar herhalde.

Klasik Türkiye olayı işte ne bekliyoruz ki. En güzelini yapmışlar. Türkiye'ye internet bile lüks bence

Biri gitsin paypala Bizim ülkemizde Cukka yoksa ekmek yok diye söylesin.
üzüldüm 10 yıllık hesabım bddk yüzünden pasif hale gelecek.

6 haziran son. ben bugün yurt dışından alışveriş yapsam paypal ile sıkıntı yaşarmıyım?

asp-php' Alıntı:
Kalan bakiyelimiz içn Ekşi bir kampanya düzenlemiş destek vermek lazım...

O değil de paypal olmadan ne yapacağız...

Çekemeyeceğiniz paralar vs varsa elinizden geldiğince löseve aktarın.

ekşide paylaşmışlar:
https://eksisozluk.com/paypal-hesapl...5120574?a=nice

gönderilecek email:
international@losev.org.tr

benimde hesabımda 23 dolar vardı. ben de gönderdim.

o değilde şimdi bu kampanyayı duysa birileri!!! lösev değil türgev'e gitmesi gerekiyor diye arıza çıkartır.

ne de olsa Facebook ve Twitter ticari bir şirket (!)

Biz bu zihniyette isek . . .

Tam bir Türkiye klasiği, başka bir şey demiyorum. Kitap ödemelerinin üçte birini PayPal üzerinden alıyordum ve komisyon oranları da çok düşüktü. Şimdi mecburen %10 komisyon kitleyen sahibinden.com ve gittigidiyor.com'a mahkum olduk...

yataylimit' Alıntı:
Tam bir Türkiye klasiği, başka bir şey demiyorum. Kitap ödemelerinin üçte birini PayPal üzerinden alıyordum ve komisyon oranları da çok düşüktü. Şimdi mecburen %10 komisyon kitleyen sahibinden.com ve gittigidiyor.com'a mahkum olduk...

misli kullanınız...Yada enpara..

Şu an Enparanın 500.000 üyesi oldu

Benim anlamadığım neden hesaplarımızdaki parayı bir yere aktarmak zorunda kalıyoruz.
Sonuçta uluslararası bir şirket değil mi bu?
ben 6 hazirandan sonra bu siteyi ve hesaptaki paramı kullanamayacakmıyım?

asp-php' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:

Hocam enpara.com hesabım var ama paypal gibi online ödeme alma özelliği olduğunu bilmiyorum. Detaylı açıklayan bir link verebilir misiniz?

yataylimit' Alıntı:
asp-php' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:

Hocam enpara.com hesabım var ama paypal gibi online ödeme alma özelliği olduğunu bilmiyorum. Detaylı açıklayan bir link verebilir misiniz?

şu an r10 ahalisinin çoğunluğu scrill'de karar kılacak gibi.
https://www.skrill.com/tr/

coin tavsiye edeceğim ama bizim millet daha kripto para ekosistemini çözemediğinden size çözüm olmaz sanırım.

Skrill uzun zamandır kullnıyorum...

En büyük olumsuz kısmı anlaşmazlık çekemiyorsunuz. Para gittiği zaman gitmiştir. Kesinlikle iade alamazsınız. Ayrıca; Sadece € bazında çalışmaktadır. Özellikle usd işlemlerinizde komisyon şu sebepden yüksek tutuluyor.

Örneğin A kişisine 100 usd göndereceksiniz.

1 - Kredi kartınızdan 100 usd talep ettiniz. ( komisyon alınır )
2 - 100 usd nin € değeri hesaplanır; karşılığı gelen € çekilir. Gelen para usd ye dönüştürülür. ( komisyon kesilir )
3 - Havale edeceğiniz zaman istediğiniz para birimini seçersiniz ( örneğin USD ) paranız USD olarak gider ( komisyon kesilir ) ...

Komisyon olayı hep gönderenden kesilir.

3 yıla yakın zamandır kullandığım bir sistemdir.

yataylimit' Alıntı:
asp-php' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:

Para gönderecek kişi enpara hesabı açması yeterlidir. 0 tl komisyon ve masrafla TL - USD işlemlerinizi yapabilirsiniz.

girdap08 hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. skrill.com'u biraz araştırdım, hatta üye de oldum ama ekşi sözlükte ve diğer yerlerde hep olumsuz yorumlarla karşılaştım. Ayrıca paypalde olduğu gibi düğmeyle ödeme almak için (website payment standards) mutlaka ticari unvanınız olması gerekiyormuş yoksa sadece e-posta üzerinden ödeme alabiliyorsunuz ki bu da insanlara çok cazip gelmiyor.

Keşke sanalpost almak için ticari unvan gerekmese :(

asp-php hocam, bilgilendirme için teşekkürler. Satın alma aşamasında müşteriye enpara.com hesabı aç denmiyor :roll: Kart bilgilerimi gireyim hemen alayım istiyor insanlar. Sahibinden.com, gittigidiyor.com veya paypal bu yönden çok pratik.

Bizde MASAK denen bir kurum var. Giren çıkan para trafiğini denetler.
Paypal denen şirket ciddi oranda kara para aklama amaçlı kullanılır. Özellikle offshore hesaplarına ikincil para aktarımlarında.
MASAK paypal deki bazı kullanıcıların trafiklerini defalarca ve mahkeme kararı ile talep etti. Ama paypal bu bilgileri vermedi.
İşin içinde para trafiği olunca (-ki kara paranın kazanılma ve harcanma yerleri bellidir) devlet paypal operasyonlarının bir banka çatısı altından verilmesini talep etti.
yani gel burdaki bir banka ile ortaklaşa yürüt faaliyetlerini dedi. ama paypal bunu da reddetti.

Arkadaşlar olay, sizin aliexpress ten yaptığını 0.99$ lık ticaretin çok daha fazlası idi.
Paypal ın uluslararası politikası ile (bizim dünyayla küs kurumlarımız yüzünden (aslında paypal in trafiği 3. parti bir kurum tarafından kayıt altına alınıyor ama verileri incelemede bizim ülkemizin kurumu akredite değil)) devletimizin istediklerinde orta nokta bulunmadı.

Taa paypal türkiye ye girdiğinde olacağı buydu zaten.

İşin içinde para varsa durup 3 kere düşünmek lazım..

xapex' Alıntı:
Benim anlamadığım neden hesaplarımızdaki parayı bir yere aktarmak zorunda kalıyoruz.
Sonuçta uluslararası bir şirket değil mi bu?
ben 6 hazirandan sonra bu siteyi ve hesaptaki paramı kullanamayacakmıyım?

hocam 6 hazirandan sonra PAypal hesabınıza Türkiye bankalarından para gönderemeyeceksiniz ve Türkiye bankalarına para aktaramayacaksınız.Benim anladığım kadarıyla.

paypal dışında webmoney ve enpara kullanıyorum. ikisindende memnunum.

Programlayan' Alıntı:
Bizde MASAK denen bir kurum var. Giren çıkan para trafiğini denetler.
Paypal denen şirket ciddi oranda kara para aklama amaçlı kullanılır. Özellikle offshore hesaplarına ikincil para aktarımlarında.
MASAK paypal deki bazı kullanıcıların trafiklerini defalarca ve mahkeme kararı ile talep etti. Ama paypal bu bilgileri vermedi.
İşin içinde para trafiği olunca (-ki kara paranın kazanılma ve harcanma yerleri bellidir) devlet paypal operasyonlarının bir banka çatısı altından verilmesini talep etti.
yani gel burdaki bir banka ile ortaklaşa yürüt faaliyetlerini dedi. ama paypal bunu da reddetti.

Arkadaşlar olay, sizin aliexpress ten yaptığını 0.99$ lık ticaretin çok daha fazlası idi.
Paypal ın uluslararası politikası ile (bizim dünyayla küs kurumlarımız yüzünden (aslında paypal in trafiği 3. parti bir kurum tarafından kayıt altına alınıyor ama verileri incelemede bizim ülkemizin kurumu akredite değil)) devletimizin istediklerinde orta nokta bulunmadı.

Taa paypal türkiye ye girdiğinde olacağı buydu zaten.

İşin içinde para varsa durup 3 kere düşünmek lazım..

hocam bu yazdıklarım senin için değil yanlış anlama. Sen olayı özetlemişsin. Amma velakin bu masak denilen kurum bugüne kadar neredeydi. ülkeye giren çıkan para belli değil. paypal'den talepleri uluslararası hukuk çerçevesinde miydi?

biz de işler "eyyyyy bilmem kim sende kim oluyorsun, o işi senden öğrenecek değiliz" cümlesi ile başladığından yapılanlar hiç ama hiççççççç inandırıcı gelmiyor.

bu ülkede güvendiğim hiç bir kurum yok.

internetten yapılan alışverişlerden de komisyon alan üçkağıtçı şirket birde bi ara epey bir problem yaşamıştım hatta foruma da yazmıştım çok beddua ettiydim herhalde tuttu :) yine de arada mecburiyetten kullanıyordum
peki şimdi para gönderemiyoruz tamam da ebay da alışveriş yapmak için kullanabilecekmiyiz acaba yoksa toptanmı gitti

Geri