pardus geç açılıyor

Kodla Büyü

cihanmnsl

Seçkin Üye
Seçkin Üye
purdus caracal 2007,2 kurdum...
ancak sorun şu yaklaşık olarak 7 dakika sürüyor açılması...
siyah ekranda bir sürü yükleme yapıyor sırayla daha sonra açıyor...
nasıl çözerim...

ya kurduğun cd problemli ya da kurulumdan kaynaklanan bi hatadır,pardus bazen yapıyo byle seyler bende p4 2,8 2 gb ram var tıkır tıkır calısıyo :|

soruya başka bir soru olacak ama sanırım kafama takılan sorunun yanııtı sizde hocam. peki hocam pardusu kurduktan sonra diyelimki 1 ay sonra xp yi tekrar kurmak istiyoruz. Herhangi bir sorun çıkarır mı? Çünkü dosya yönetim sistemleri ayrı ya!

hocam 2 işletim sistemi kuracaksanız tavsiyem oncelikle windosu sonra pardusu kurun
elbetteki 1 ay snrada olsa kurabilirsiniz biraz uğrasabilirsiniz bunun için sıralamaya dikkat edin sebebide pardusun olusturduğu disk bölumunu windwsun tanımaması pardus ntfs, fat falan tanıyo

iki işletim sistemi değil de, o zaman tek bölüme pardus kuramam değil mi hocam, yani 20 gb lık bir harddiski bölmeden pardusu kurmayı düşünmüştüm, sonrasında ise isteğe bağlı olarak üzerine xp kurmak istesek olmayacak yani. çünkü dediğiniz gibi windows pardusun yönetim sistemini algılayamıyor. teşekkür ederim hocam.

bu arada cihanmsl hocam eğer internet var ise makinede gerekli güncellemeleri yapıyordur, yada program paketlerini yüklüyordur.bence bir kaç denemeden sonra düzelecektir gibime geliyor.

Bence Prdus yüklense bile sorunsuz kuracaktır. Nasıl olsa tek bölüm yalnız dosyalarınız gideceğinden HDD tek bölüm tercih etememek gerek.

hocam benim bilgisayarda şuan xp ve pardus zaetn sorunsuz çalışıyoru...
sorun pardusun ço geç açılması..
onu çöezemedim....

Hocam progralarınız açıken bilgisayarı kapatıyor olabilirsiniz. Sağ taraftan programlardan çıkıp bilgisayarınızı öyle kapatın.

bumit' Alıntı:
hocam 2 işletim sistemi kuracaksanız tavsiyem oncelikle windosu sonra pardusu kurun
elbetteki 1 ay snrada olsa kurabilirsiniz biraz uğrasabilirsiniz bunun için sıralamaya dikkat edin sebebide pardusun olusturduğu disk bölumunu windwsun tanımaması pardus ntfs, fat falan tanıyo
Burada Xp'yi Pardus kurduğunuz HDD'ye kurabilirsiniz. Xp HDD'yi bilinmeyen bölüm olarak görmesi gerek.
Eğer Xp ve Pardus kuracaksanız Önce XP sonra Pardus kurulumu yapmanız daha uygun olacaktır. Tam tersi de olabilir ancak acemi olduğunuzu varsayıyorum.
Geç açılma sorunu ben yaşamadım. Ama ekran kartını doğru tanıttınız mı yada bilmediğiniz bir program yüklemesi mi yaptınız. TASMA ekranından sistem başlangıç ayarları olması gerek oradan gereksiz servisleri kapatın.
Sisyeminizi 23 Haziran'da Pardus 2008'e güncelleyin. :roll:

Geri