Pardus etkileşimli tahta sürümü daha ciddi geliyor sanırım

Kodla Büyü
Böyle güzel çalışmalar görmek beni heyecanlandırdı. İnşallah en kısa zamanda pardus a tüm tahtaları geçiririz.

vestel yeni imaj hazırlıyormuş ve bunu yayınlamak için yeni pardus u bekliyormuş diye duymuştum bende demekki buymuş beklenen.

Valla bence birbirimizi kandırmayalım, insanlar windowsa alışmışlar,linux kullan demek çok abes olur. İsterse sürüm çok iyi olsun. Ben tahtalarımı şu windows 10 a geçiriyorum, sırf pardus için tekrar image alamam.

mahmutemre2211' Alıntı:
Valla bence birbirimizi kandırmayalım, insanlar windowsa alışmışlar,linux kullan demek çok abes olur. İsterse sürüm çok iyi olsun. Ben tahtalarımı şu windows 10 a geçiriyorum, sırf pardus için tekrar image alamam.

Hocam masaüstü PC için dediğiniz geçerli olabilir ama ET ler sunum amaçlı olduğu için birkaç işlev ağırlıklı olarak kullnılacaktır.
video oynatıcı
web tarayıcı
sunu ve pdf

VLC , chrome , impress, pdf okuyucu

bunların hangi işletim sisteminde çalıştığı pekte önemli değil bence.

birde söyle bakın. virüslerin etkisi bayağı azalacak, Flaş disk teki dosyaların görünmemesi vb..

Değişim için harcanacak emek ve zaman sonra fazlasıyla kazanılacaktır diye ümit ediyorum.

alpaygunes' Alıntı:
mahmutemre2211' Alıntı:

Hocam masaüstü PC için dediğiniz geçerli olabilir ama ET ler sunum amaçlı olduğu için birkaç işlev ağırlıklı olarak kullnılacaktır.
video oynatıcı
web tarayıcı
sunu ve pdf

VLC , chrome , impress, pdf okuyucu

bunların hangi işletim sisteminde çalıştığı pekte önemli değil bence.

birde söyle bakın. virüslerin etkisi bayağı azalacak, Flaş disk teki dosyaların görünmemesi vb..

Değişim için harcanacak emek ve zaman sonra fazlasıyla kazanılacaktır diye ümit ediyorum.

Özellikle virüs faktörü düşünüldüğünde neden olmasın diyesi geliyor insanın. :+1:

Microsoft un ET ler için işletim sistemini 1 Dolar dan verdiğiyle ilgili bir haber duymuştum. Amaç maddi kazanç değil farklı bir şey olmasın yeter, siz yapmayın biz daha ucuza size imkan sunalım hep aynı oyun!
Bence çok doğru bir karar olur pardus kullanılması illaki zor olacak alışkanlıklardan kopmak ama gerekli.

sadece pardus olsun daha iyi...tasarımları begendim.en azından usb bellek viruslerinden millet kurtulur :mrgreen:

mahmutemre2211' Alıntı:
Hocam aksine sırf pardus için image alırım deneniz gerekir.
Öğretmenler akıllı tahtada ne yapıyorlar ki
Video pdf ses belge açma .... ee bunlar için mi windows
Hocam çoğu insan Android cep telefonu kullanıyor kimse linux zor demiyor :)

ayqt' Alıntı:
Microsoft un ET ler için işletim sistemini 1 Dolar dan verdiğiyle ilgili bir haber duymuştum. Amaç maddi kazanç değil farklı bir şey olmasın yeter, siz yapmayın biz daha ucuza size imkan sunalım hep aynı oyun!
Bence çok doğru bir karar olur pardus kullanılması illaki zor olacak alışkanlıklardan kopmak ama gerekli.
doğrudur faz1 de microsoft (3352 adetti sanırım) windows7 pro versiyonunu 1$ bedelle milli eğitime sattı, ardından bu aldığı 1 dolarları bile milli eğitime geri hibe etti yani bedavaya verdi, maksat belli windows bağımlısı nesiller yetişsin... linux pardus görmesin görse de kullanamasın,.
fatih projesinin başındaki isimlerden birisi tübitakta pardus sorumlusu. 2.faz sadece pardus ile gelecek demişti adam... win 8.1 ile geldi :) pardus sanal makine olarak geldi malum.

Geri