Pardus 2011 Wireless Problemi

Kodla Büyü

halilturkoglu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar,

Benim sorunum şöyle bir şey. 2-3 gün öncesine kadar Casper i640-8m35p dizüstü bilgisayarımdan kablosuz bağlantı sağlayabiliyordum. Bilgisayarımda kablosuz bağlantıyı açmak için 2 farklı yer var. 1. si Fn+F2 2.si dokunmatik tuşların yanında bulunan kablosuz ağ düğmesi.

2. düğmeyi Pardus'ta hiç çalıştıramadım, bu nedenle Fn+F2 tuşları ile bağlantı sağlayabiliyordum. Ancak son 1-2 gündür Bağlantı arayüzleri menüsüne kablosuz ağ simgesini göremiyorum.Ne yaptıysam simgeyi getiremedim. lspci ile aldığım sonuç:
.
.
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation Device 0df1 (rev a1)
03:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
06:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications AR8131 Gigabit Ethernet (rev c0)
3f:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture Generic Non-core Registers (rev 05)
.
.
şeklinde. Yani sistem cihazı görüyor ama Arayüzler arasında göstermiyor. Ne yapmalıyım? Tekrar nasıl arayüzler listesine getirebilirim?

2. sorumda Pardus açıldığında kablosuz bağlantı her zaman kapalı oluyor. Açık olarak başlamasını nasıl sağlayabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bende 2 gündür pardus 2011 kullnmaya başladım . önce kablosuz ağda şifreyi girdim bekledim ancak bağlantı kurulamıyor dedi. bende dokunmatik ekrandaki kablosuz sinyal ışığını açıp kapattım daha sonra kablosuz ağım hep kullanılamaz hatasını verdi. sanırım sorunlarımız benzer .... ??????

Geri