Pardus 2009 a Nasıl İE Kurabilirim?

Kodla Büyü

kurtuba

Üye
Arkadaşlar pardus 2009 yükledim.Fakat ilsis i açamıyorum.iexplorer nasıl yükleyebilirm.Yardım ederseniz sevinirim.Etmesenizde Allah razı olsun :)...

Arcalar- eklentiler- eklenti edin - tüm eklentilere bak,

ordan ie tabı bulun ve kurun.

Hocam o zaman wine ile internet exploreri kuracaksınız,

o oluyor mu ki acaba, olması lazım ama.

halilturkoglu' Alıntı:
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page adresindeki ies4linux ile pardus ta ie kullanabiliyorsunuz, ben kurdum çalışıyor, ama ilsis e girmemi sağlayamadı ya da ben beceremedim.

hocam 2 yöntemide denedim.ilsis de sadece sınav modülüne girip şifre değiştirmeye izin veriyor.özlük bölümüne giriş yapılamıyor.
yinede teşekkürler.

http://tr.pardus-wiki.org/NASIL:IEs4Linux
bu linkte ies4linux ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

ies4linux e-okul'a girmenizi sağlar ama rapor alamazsınız. Gerçi Konqueror ile de e-okul açılabiliyor. Fakat her halükarda rapor alınamıyor. Ben bu sorunu virtualbox ile windows kurarak geçici olarak aştım. (e-okul sistemi kökten değişene kadar yani)

kurdum hocam tşk.ama geçici..fakat arada kilitleniyor.ie 6 kuruldu.bakalım idareten kullanacaz bi yere kadar.

Play on linux ile ie 7 bile kurulabiliyor. Ama giriş için ie 6 çalışıyor.

Ekli dosyalar

• ekran görüntüsü1.png
    ekran görüntüsü1.png
    154.7 KB · Görüntüleme: 969
Zamanında bu işle çok uğraşmıştım. 40 takla atarak e-okul kullanılabiliyor. IE kolayca kullanılabiliyor fakat e-okul java tabanlı olduğu için yüklenecek java otomatikman kendisiyle alakalı windows klasörlerini arıyor. Onu da aşmak için 40-50 takla gerekiyor ve stabilize çalıştırılamıyor. Son kullanıcı için imkansız gibi bişey. Eğer verimli olsaydı okuldaki tüm Pc'lere pardus kuracaktım. Zamanında Bill amca ülkemize gelip Milli Eğit. Bakanı ile falan boşuna görüşmemişti.
Aynı durum Eczanelerde kullanılan otomasyon programı içinde geçerli. Eczanelerde de kullanamıyorsunuz Pardusu.

nasyek' Alıntı:
Play on linux ile ie 7 bile kurulabiliyor. Ama giriş için ie 6 çalışıyor.
ne yaparsanız yapın randımanlı çalışmaz Ayrıca wine yada emülatörlerle de rapor alamazsınız. e okul ve mebbis için en temizi malesef ie. virtualbox ile xp kurup ie yi ordan kullanmak bence en güzeli.
Rapora gerek yok derseniz operada F12 -ie olarak görün- seçeneğiyle ekstra bi kuruluma gerek kalmadan e okul wine dan daha güzel çalışmakta.

Konqueror ile tarayıcı kimliğini değiştirip-ayarlar sekmesinden- meb sitelerine girebilirsiniz. Ama raporlama ekranı çalışmıyor. Sorunu çözeceğim ya da en azından cevabı bulacağım.
Raporlama ekranı Windows 3.1 hatası veriyor. Wine Windows XP-Vista-NT olarak ayarlarsam bu sefer takılıyor. Bi cevabı muhakka vardır. Raporlama ekranında indirdiği eklentideki DLL windows hatası veriyor. Bu gece olmazsa bile bilenlere sormak gerek..

Geri