Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Paralı temayı kullanırsak neler olabilir?

Konu, 'Joomla' kısmında phileo tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. phileo

phileo Seçkin Üye Seçkin Üye

okul sitemiz için internetten bir tema buldum araştırdım tema paralı görünüyor. Benim bunu kullanmam sanırım telif haklarından dolayı yasak peki bunun kontrolünü nasıl yapıyorlar acaba alt kısımdaki tema ismini ve şirketi silmesek dahi bu bir suç mudur?

2. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam ücretliyse ücretini verip kullanmalısınız. Ücretli olan fakat yasal olmayan bir temayı internette kendi sitenizde kullanacaksınız. Yani tüm dünyaya ben bu temayı çaldım diyeceksiniz. Eğer hak sahipleri tespit ederse yakanızı bırakmazlar. Ben olsam böyle bir risk almazdım ama genede siz bilirsiniz. :)

3. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ayrıca kırılmış tema ve eklentiler içinde tehlike açıklara neden olan tespit edilmesi zor zararlı scriptler barındırıyorlar. Bu nedenle de bir süre sonra siteniz kolaylıkla hacklenebiliyor.

4. phileo

phileo Seçkin Üye Seçkin Üye

yok hocam kullanmak istemiyorum zaten acaba ne gibi bir sorun oluyor onu merak ettiğim için sordum.

5. k.cokol

k.cokol Seçkin Üye Seçkin Üye

Türkiye de daha hiçbir kuruluşa yabancı kaynaklı tema kullanımından dolayı ceza gelmedi. Büyük kuruluşların ortak çalıştığı bir hukuk bürosu yok. Telef hakkından dolayı bir ceza alacağınızı düşünmüyorum. Yalnız warez-e düşmüş temaların hiçbirisi temiz değildir. tamamının içinde gizli script veya virüs vardır. Siteyi yaparsın yayınlarsın sonra hata verir emeklerin boşa gider.
    Ben çözüm olarak 2-3 arkadaşın ortak olup üyelik almasını doğru buluyorum. mesela gavick pro üyeliği 4 ay 40 dolar. 4 kişi olsanız kişi başı 10 dolar düşer. 4 ay boyunca gavick in tüm temalarını indirirsiniz

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal