Para değil akıl almak istiyorum lütfen yardım

Kodla Büyü

ozcanikli

Süper Üye
Süper Üye
Uzun bir araştırmadan sonra araba almaya karar verdim. Beğendiğim arabanın sahibininde borç batağında olduğunu öğrendim.
Araç sahibi arabanın ipotekli olduğunu ve 7.500tl borcunun kaldığını ve bankanın 3 gün içinde ipoteği cözeceğini söyledi.
bir batağa saplanmamak , dolandırılmamak için kendimi nasıl garantiye alırım.
paramı verip arabayı nasıl hemen alabilirim.?

avukatala mı yapmak gerekli sözleşme mi yapmak gerekli bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

hocam sen satıcıya kesin alacağını söylersin oda başka bir yerden borç alarak rehini kaldırır(benim tecrübem rehin kaldırma işlemi 1-2 saate bitiyor) sen arabayı üstüne alırsın parayı verirsin satan kişide borcunu öder

Bu yollarla çor dolandırıcılık hikayeleri duydum hocam kesinlikle para verme...

girme kaç. bir borcum var der adam üstüne birkaç borç daha çıkar arabayı üstüne bir türlü alamazsın. batağa boşa girme

rehin ile ipotek aynı şey mi ki??

rehin banka kredileri gibi . bankadan aldığın yazıyı noterden onaylattırıyorsun bitiyor. ama "ipotek" adı soğuk bişey nasıl işlediğini bilmiyorum. bende olsam uzak dururum

hckaya' Alıntı:
hocam sen satıcıya kesin alacağını söylersin oda başka bir yerden borç alarak rehini kaldırır(benim tecrübem rehin kaldırma işlemi 1-2 saate bitiyor) sen arabayı üstüne alırsın parayı verirsin satan kişide borcunu öder

En temizi bu gibi görünüyor.. Kesin alıcı olduğu söylersin - sağına soluna baktırırsın - birinden 2 günlüğüne 7.500 tl borç bulsun - sen arabayı alnca gider borcunu öder - temiz iş olur.

Kesinlikle satışını almadan para verme. Birde servise kesin göster servisten imzalı kaşeli exper raporu al. Sigortacıdan motor şasi plaka sorgulat pert kaydı varmı.

Geri