Pansiyondaki sistem oda. airties access point taktım.Ama?

Kodla Büyü

yyavuz07

Aktif Üye
Pansiyondaki sistem odasına Airties access point taktım.Ip alınıyor yazıyor ama telefonlara ve tabletlere ip vermiyor.Ne yapmam gerekiyor?
Şimdiden teşekkürler...

hocam pansiyonlardaki fatih projesi interneti sadece 1ip adresi verebiliyorlar (yani sadece 1 cihaz bağlıyabiliyorsunuz.) o yüzden boşuna uğraşmayın hocam. bizim yurtta da aynı sorun var. sadece 1 cihaz bağlanabiliyor. bunun çözümü ancak şöyle olabilir, okulunuzda boşta bulunan cisco marka access point ( fatih projesinin olacak) varsa onu tavandan söküp yurtta uygun bir yere takıp öğrencilerin fatih ağına bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Router özelliği olan bir Access Point (Kablo kablosuz birlikte olan) ile bu iş çözülmez mi? Ben Bilgisayar Lab. da benzer sorunu bu şekilde çözdüm.

memint' Alıntı:
Router özelliği olan bir Access Point (Kablo kablosuz birlikte olan) ile bu iş çözülmez mi? Ben Bilgisayar Lab. da benzer sorunu bu şekilde çözdüm.
fatih projesinde bilgisayar labları için birden fazla ip adresi veriyorlar. ancak okulun diğer yerlerinde sadece tek ip alacak şekilde ayarlıyorlar. şöyle bir deneme yapabilirsiniz hocam, bilgisayar labındaki aceess pointi öğretmenler odasına götürüp bağlayın ve birden fazla cihazla bağlanmayı deneyin. sadece 1 cihazın bağlandığını göreceksiniz.

Geri