Panik yok Bilişim dersi eski haline döndü

Kodla Büyü
Bu sefer de hazırlık sınıflarından dolayı norm sorunu bizi bekler :)
İki ucu b..lu değnek.. Arasını bulamadılar bir türlü.

Asıl panik şimdi yarin kalkıp 5 Ler hazırlık deyip dersi kaldirirlarsa o zaman durum çok kötü olacak her kademeye derken 7 çok geç derken yine elde var sıfır

2018 2019 dan itibaren 5 lerde olacak diye bir ibare ya da onay yok. Ne güzel 7 ve 8 lere kaydırılmıştı. Çok konuşuldu itiraz edildi. Olacağı buydu.

Hocam 5 ten bizim dersi kaldiramazlar. 16 saat ingilizce yerine 14 verip yine kodlama dersine dokunamazlar. Öyle basit değil kodlama dersini kaldırmak.

5lerin hazırlık durumu düşünülürse 7 ve 8 lere dersimizin kaydırılması iyi olurdu. Bu kezde 7. ve 8. Sınıflar da idare ve öğrenciler derse gerekli önemi vermeyecektir. Bu sınıflar ana ders ve sınav odaklı BT dersine kendini vermeyecektir. Özellikle 8ler de bu durum daha zor olacaktı. Kurs açma zaten hayal olacaktı. idare veli bizim dersin dyk sini istemezdi. BT sınıfı olmayan bir okulda 7-8lere sınıfta ders işlemek işkence resmen çok tecrübe ettik bu durumu dikkat verilmiyor ilgi olmuyor dersi doldurmak için ne yaparsan yap havada kalıyordu.
Gelelim 5-6 larin durumuna 5 ve 6lar daha çok küçük kodlama ve programla anlatırken 7-8lere göre daha zor anlarlar belki ama istek ve motivasyonları dersimize daha fazla. Dyk açmak 5-6 larda daha kolay olacaktır. BT sınıfı olmasa da dersi sınıfta işlemek daha kabul edilebilir (Otur, sus, konuşma 7-8 lere oranla daha fazla olsa da). 5 ve 6 lar daha sevimli ve eğlenceli geçiyor ders. Eğer 5ler İngilizce hazırlık olursa norm fazlası durumumuz söz konusu olacak. Şahsen ben 5lerin hazırlık sınıfının ülke genelinde olacağını sanmıyorum. Bir çok branş norm fazlası olur bu durumda.
Ayrıca 7-8 öğretim programı içeriği olarak eksikti. Kodlama için geç kalınmış bir sınıf seviyesidir.
5-6 zorunlu 2 saat 7-8 seçmeli olurda 5ler hazırlık olmazsa norm fazlası durumları ve atamalardaki azalma sıkıntısı azalmış olur.
Ancak 5ler hazırlık olup 6 larda dersimiz kalırsa norm fazlası oluruz. Atamalar düşer.
7-8 zorunlu 2 saat olsa derslerin istenilen verimlilikte geçeceğini düşünmüyorum.
Hepimiz için hayırlısı şu saatten sonra inşallah.

eskisi gibi değil bence
7 ve 8 lerin seçmeli bilişimi gitmiş gibi duruyor

Farkettiniz mi toplantı tarihi 23/01/2018.... önceki karar tarihi ise 19/01/2018.... 4 gün içinde acaba ne değişmiş olabilir merak ediyorum

Türkçeyi yeterince öğrenemeyen 10-11 yaş kuşağına 1 yıl ingilizce dayatmak kimin fikri?

5. sınıflara ingilizce hazırlık gelmesi son derece hatalı bir karar
çocukların hepsi üst düzey değil ki kimi meslek lisesine gidiyor, kimi okulu bırakıyor.

ingiliz sömürüsü altında mıyız?

Mantık şu :
1. Bir ders saatini fazlalaştırırsak o ders daha iyi öğrenilir
2. Bir şeyi öğrenemiyorlarsa ders saatini arttır.
Finlandiya'da böyle mi yapıyorlar?
Öğrencilerin İngilizce öğrenemeyişlerinin sebeplerinden biri evde yolda sokakta uygulama eksikliği (tabelalarda ki İngilizce kelimeleri kaldırmak bu açıdan çocukların İngilizce gelişimine zarar veriyor :) )
diğeri de ihtiyacının olmaması.
Eyyyy yukarıdakiler, İngilizce yerine Bilişim dersinin 16 saate çıkarılmasını tavsiye ediyorum. Bizim dersi de öğrenemiyorlar. Milyonlarca program var ben 2 saatte onlara hangi birini öğreteyim, donanım ve diğer konuları saymıyorum bile.

Ben didim döner didim panik yapmayın gün gelecek ingilizce hazırlık değil kodlama hazırlık sınıfı olacak ahanda buraya yazirem

Geri