Pandemide Veliye Ev Ziyareti

Kodla Büyü

laciwert

Site Gezgini
"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi", eğitim öğretim yılının ikinci döneminde uygulanmaya başlanacak

Evet arkadaşlar! Bu proje kapsamında okul idaremiz öğretmenleri 5li gruplara ayırıp gruplar oluşturarak veli ziyaretleri planlamış. 5 ''GÖNÜLLÜ'' öğretmen belirlenen öğrencinin evine ziyarete gidecekmiş. Covid19 tedbirleri kapsamında tabii onu da yazmayı ihmal etmemişler. Hem de okulumuzun bulunduğu il kırmızı yani çok yüksek riskli iller arasında bulunurken. Sizde durum nedir? Var mı böyle dahiyane fikirleri uygulamaya koyan?

WhatsApp Image 2021-03-12 at 22.15.44 (1).jpeg

Son düzenleme:
ANGARYA

Bu bir eğitim-öğretim hizmeti değildir bana göre...

Birileri birilerine şirin görünmeye çalışmak için amiri olduğu personele her türlü angarya yı amirim diyerek itelemeye çalışıyor.

İğrenç bir zihniyet.

Ben yeniyim diye mi bilmiyorum son 2-3 yılda bu saçmalıklar tavan yaptı.

kafalara bak kafalara... maşallah öğretmenleri eğitim öğretimden başka her işle uğraştırmayı kafalarına koymuşlar... bu kafalar yüzünden gönüllü dedikleri artı kanunda yönetmelikte yeri olmayan hiç bir işe kolumu bile kaldırmıyorum.

"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi", eğitim öğretim yılının ikinci döneminde uygulanmaya başlanacak

Evet arkadaşlar! Bu proje kapsamında okul idaremiz öğretmenleri 5li gruplara ayırıp gruplar oluşturarak veli ziyaretleri planlamış. 5 ''GÖNÜLLÜ'' öğretmen belirlenen öğrencinin evine ziyarete gidecekmiş. Covid19 tedbirleri kapsamında tabii onu da yazmayı ihmal etmemişler. Hem de okulumuzun bulunduğu il kırmızı yani çok yüksek riskli iller arasında bulunurken. Sizde durum nedir? Var mı böyle dahiyane fikirleri uygulamaya koyan?
Hocam bu mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğünün bir projesi. Okullara yapın diye talimat gidiyor müdürler de yapacağız diye uğraşıyor. Şu dönemde hiç yeri ve zamanı olmayan bu proje tüm meslek liselerinde mevcut. Ama idarenin insiyatifine göre aktif veya göstermelik yürütülüyor. Benim bilgim bu yönde

ANGARYA

Bu bir eğitim-öğretim hizmeti değildir bana göre...

Birileri birilerine şirin görünmeye çalışmak için amiri olduğu personele her türlü angarya yı amirim diyerek itelemeye çalışıyor.

İğrenç bir zihniyet.

Ben yeniyim diye mi bilmiyorum son 2-3 yılda bu saçmalıklar tavan yaptı.
Çok haklısınız! Saolsun bizim il MEM kraldan çok kralcı olduğu için projenin meb internet sayfasında bile güncelleme yapılmazken salgın yokmuş gibi uygulamaya, şirinlik yapmak adına devam ediyor. http://mtegm.meb.gov.tr/www/sosyal-etkinlikler/icerik/2601
İşten kaçtığımdan değil ama şu zamanda yapılacak iş mi? Okulum öğrencilerim için herşeyi yaparım pandemi sırasında tadilatta olan okulda sıfırdan laboratuvar kurduk. elektrik tesisatından sigorta panosuna kablo kanallarına kadar kendimiz yaptık. Faydalı olmak için elimizden geleni yaparız ama birileri şirinlik yapacak diye saçma sapan işlere de girmeye niyetim yok.

geçenlerde bu proje kapsamında öğrencinin evine canlı derse girsin diye kullanmadığımız bir bilgisayar götürdük, bilgisayarı kurduk, müdürün özellikle istediği fotoğraflarımızı boy boy çekindik, çıktık

geçenlerde bu proje kapsamında öğrencinin evine canlı derse girsin diye kullanmadığımız bir bilgisayar götürdük, bilgisayarı kurduk, müdürün özellikle istediği fotoğraflarımızı boy boy çekindik, çıktık
Öğrencilerimize kızıyorduk, zevk almak için değil fotoğraf çektirmek için yaşıyorsunuz diye. Milli eğitim camiası da akıma dahil oldu. İş yapmaktan çok fotoğraf çekip paylaşma peşinde bütün müdürler.

Bizim sırtımızdan üst makamlara şirin görünmek için yapılan bir iş.

Sonra "sayın müsteşarım/bakanım bakın bakın biz şöyle şöyle projeler yaptık. Bizi/beni görün yaniii" diyecekler.

Bunu bazı kaymakamlar da aynı nedenlerden yaptı, yapıyor. Biz emir kuluyuz ya...

"Gönüllü" deyip aba altından sopa gösterirler.

Gitmeyin hocam,zorla görev yazsalar (ki yazamazlar) dahi gitmeyin. Öğretmenin böyle bir görevi yok. Resmen angaryadır.

Bizim burda da son bir kaç yıldır bu iş yaptırılıyor. Misafirim öğretmenin projesi, veli ziyaretleri adı altında. Gerçekten veliye öğrenciye dokunayım, göreyim diye gittim ama şu şartlarda bu saçmalıktan öte değil. Tek istedikleri şey fotoğraf çekinin,siteye atalım mem'e gönderelim. Bunu ilk kim çıkardıysa o gitsin.

Not: Projeye gel.
Öğrencilerin evlerindeki küçük tamir işlerini yapacakmış bir de meslek lisesi öğretmenleri. Gözlerim yaşardı.

Son düzenleme:
Ben veli olsam evime gelen öğretmenleri almam evime. Normal koşullarda belki olabilir, denemeden bir şey diyemeyiz ama böylesi bir zamanda yapılmaması gerekir.

Çoğu zaman yaşlı anne ve babamı bile ziyaret etmeye korkuyorum. Olur da onlara hastalık bulaştırırım diye.

Tabi ayrıntıları nedir bilmiyorum ama bu koşullar için söylüyorum ki abartılmış bir fikir olmuş.

Ev ziyaretleri iyi bir şey ama bu zamanlarda değil.

Millet öğretmenleri evine almayarak buna gereken cevabı verir kanaatindeyim.

Çevirim içi olabilir bu zamanda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ihtiyaç sahibi kişilerin evindeki kullanılamaz veya eskimiş durumda bulunan eşyaları tamir edecekmişiz.
Zamanında il milli eğitim müdürü okulumuzu gezerken bizim atölye, bölüm düzen tertibini görüp çok beğenmişti. Başka bir okulda da atıl durumdaki PCleri görmüş. Gittiği günü ertesi ilçedeki tüm atıl durumda olan bilgisayar ve bilumum elektronik malzemenin bizim bölüme gönderilmesini ve çalışır hale getirilmesi diye teşekkür yazısı almıştık. O yazıdan sonra bölümümüze ne bilgisayarlar geldi siz hayal edin. İçinden fare yuvası çıkan 486DX bile geldi.
Bu projede bunu gibi bir şey herhalde.

Veliye özel merakı olan yönetici, elindeki telefonla fotoğraf takibini bırakıp bir zahmet kendi gitsin. Bunlar kendilerinin tasması birinin elinde diye, öğretmeni de öyle sanıyorlar. Öğretmenin işi ders vermektir, icabında yöneticisine de.

Eminim Milli Eğitim Bakanının da, Cumhurbaşkanının da haberi yoktur bu ev ziyaretlerinden. Olsaydı zaten onlar da onay vermezdi diye düşünüyorum.

Ama tahminim yakında veliler bunu da yazar CİMER’e.

Bu zamanda ev ziyaretleri fikri hiç mantıklı gelmiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam evinde kasa veya notebook olan bir kaç öğrenciye söyle evdeyken ellerine tornavidayı alıp 2 fotoğraf çekinsinler tamamdır Biz gitmiyoruz ve böyle yapıyoruz.

Allah korusun bir çocuğun başına bu aptal proje için gittiği evde kaza gelse öğretmenin arkasında kimse durmaz ve öğretmen suçlu olur.

Pandemi veya normal zaman farketmez tepedekiler için önemli olan FOTOĞRAFTIR

bu tip bir konu görünce ilimizde yaşanan eski bir olay sürekli aklıma gelir ve sinir olurum,

bundan yaklaşık 15 yıl önce öğretmenler gününde ilimizin sayın valisi öğretmenler günü için bir etkinlik tertip etmiş,
etkinlik kapsamında okullardan 3-5 kişilik öğretmen grupları oluşturulacak ve diğer kurumlar ziyaret edilecek,
bugün öğretmenler günü sizi ziyarete geldik minvalinde,
ilk duyduğumda şaka olduğunu zannetmiştim ama maalesef,

şimdi merak ediyorum,
bu projeyi ortaya atan valiye hiç mi bir Allahın kulu çıkıpta bişey diyememiş,
demek ki diyememiş.

Eminim Milli Eğitim Bakanının da, Cumhurbaşkanının da haberi yoktur bu ev ziyaretlerinden. Olsaydı zaten onlar da onay vermezdi buna.

Ama tahminim yakında veliler bunu da yazar CİMER’e. Belki böylece haberleri olur.

Bu zamanda ev ziyaretleri fikri akıl alır gibi değil. Mantığım almıyor benim.
Hocam bakanlığın projesi bu. Direk mtegm okullardan istiyor bunu. Turkiyedeki tüm meslek liselerinden. Bizde de var aynı proje

Bizim ilçenin de böyle bir projesi var. Her hafta 5 aile ile çevrimiçi görüşüp form doldurulacak. Saçmalık şurada başlıyor.Sunumda kimsenin özel hayatı ve öğrencinin okuldaki sınav yada başarısızlıkları hakkında soru sormayın konuşmayın deniyor.Ama bize verilen formda evin fiziksel koşullarından tutun, ailenin ekonomik durumu, öğrencinin basarısı hakkında yazılacak yerler var.

Geri