Pandemide ders yükü mü btr mi?

Kodla Büyü

sahininces

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2020 - 2021 eğitim döneminde ders yükü 25 saat olan biri için btr seçmek mantıklı mı?
Yani bu yıl btr için normal 18 saat ekders ödenir ama diğer öğretmenler için derse bilfiil girme büyük ihtimal olmayacağı ya da az olacağı için ek ders ödememe durumu olabilir mi? Bu durum olursa btr ye başvuru yapmalı mıyız? Fikirleriniz neler?

Her zaman öncelikli dersi seçerim daha rahat. Sınıfına gir dersini anlat çık kafa rahat oluyor.tabi pandemi de bu dediklerim olabilecek mi emin değilm:)

Her zaman öncelikli dersi seçerim daha rahat. Sınıfına gir dersini anlat çık kafa rahat oluyor.tabi pandemi de bu dediklerim olabilecek mi emin değilm:)

Hocam zaten her halükarda üzerine ne kadar ders yükü varsa girmek zorundasın. Ama pandemi sürecinde yüzyüze eğitim olmazsa ekders ödeme durumu muallak gibi

bence btrnin yükü ağır olcak hiç gerek yok yani.
o yüzden dersi seçerim. ancak ek ders verilmeyebilir tabi.

Aynı durumdayım 24 saat dersim var. Bt rehber öğretmeni olmasamda bu işler bir şekilde beni bulacağı için sanırım bt rehberliğine başvuru yapacağım

Kizmayin ama bilisim bransi olmayanlar btr olunca kiziyorsunuz. Bizim isimiz bize verilince yapmasakmi diyorsunuz. E kim yapacak ozaman :) bu gun 6 akilli tahtayi hazirladim online eğitim icin yarinda bir bilgisayar atolyesi oğlene biter atla deve degil arkadaşlar. Ben meslek lisesindeyim ayrica 28 akilli tahtayida her sene başi egitime hazirlarim.bu süreçte biz bari işten kacmayalim

Kizmayin ama bilisim bransi olmayanlar btr olunca kiziyorsunuz. Bizim isimiz bize verilince yapmasakmi diyorsunuz. E kim yapacak ozaman :) bu gun 6 akilli tahtayi hazirladim online eğitim icin yarinda bir bilgisayar atolyesi oğlene biter atla deve degil arkadaşlar. Ben meslek lisesindeyim ayrica 28 akilli tahtayida her sene başi egitime hazirlarim.bu süreçte biz bari işten kacmayalim

Tahtaya kamera mikrofon mu bağladınız online eğitim için?

Arkadaşlar benimde 28 sat dersim olacak NORMALDE ama dediğim gibi normal şartlar altında. Aynı ikilemi bende yaşıyorum ve buna benzer bir başlık açtım geçenlerde hatırlarsanız .malesef net bir şey yok henüz. Geçen bir sendika başkanı öğretmenler bu yıl ek ders alamayacakmış gibi hayatlarını planlasın gibilerden bir açıklama yapmıştı. Müdürüm boşver olma müdür yardımcımda ol gitsin garanti olsun ne olacağı belli değil dedi. Ne yapacağımı bende bilmiyorum. Sanırım son dakikada karar vereceğim

Biz 2 senedir akilli tahtalarda win 8.1 isletim sistemimizi kullaniyoruz zaten. Bolumde eski kameralar vardi ogretmen arkadaslarda getirdi mikrofon aldik ucuzundan birerde klavye fare kablosuz bitti. Bugunde atolyeyi hallediyoruz.

Hocam zaten geçen yıla kadar 30 saat dersim olduğu halde bu işleri tamamen ben yapyordum. Geçen yıl görevlendirme oldu baska okuldan şimdi kısmen yapıyorum. Bu yıl için de bugün ders programı verildi 32 saat ders yazıldı bana. ama sorun şu ki; ders yükü verilse de ekders ödemesi yapılmazsa pek anlamı olmaz. En azından btr de ekders garanti..

Hocam zaten geçen yıla kadar 30 saat dersim olduğu halde bu işleri tamamen ben yapyordum. Geçen yıl görevlendirme oldu baska okuldan şimdi kısmen yapıyorum. Bu yıl için de bugün ders programı verildi 32 saat ders yazıldı bana. ama sorun şu ki; ders yükü verilse de ekders ödemesi yapılmazsa pek anlamı olmaz. En azından btr de ekders garanti..
Hocam okullarda öğrenci yok ki hangi idare bu size ders programi çıkarmış. Duvarlara mi anlatacaksınız.

Biz 2 senedir akilli tahtalarda win 8.1 isletim sistemimizi kullaniyoruz zaten. Bolumde eski kameralar vardi ogretmen arkadaslarda getirdi mikrofon aldik ucuzundan birerde klavye fare kablosuz bitti. Bugunde atolyeyi hallediyoruz.
Hocam bizde de win 8.1 var. Bir kaç yerde eba canlı ders olmuyor diyorlardı. Deneyemedik henüz. Siz denediniz mi eba canlı ders yazılımı win 8.1 e yüklenip sorunsuz çalışıyor mu

Hocam okullarda öğrenci yok ki hangi idare bu size ders programi çıkarmış. Duvarlara mi anlatacaksınız.
Hocam haklısınız ama öyle ya da böyle okul idaresi okul normal baslayacakmış gibi program dağıtacak. Şu an bizim okulda işleyiş normal her sene başı gibi devam ediyor. Tabi herşey okulun net yüzyüze eğitime başlayacağı tarihe yakın belli olacak.

Her sene bir madde ekleniyor. Yırtık bir pantolunu degistirmek yerine yama yapiliyor her yıl. Acikcasi ne yapilacagi belli olmayan, il ve ilcenin keyfine kalmis joker öğretmen olmak yerine dersi tercih ettim. Rehberlik bakani ve genel mudurude bizi gormezden geliyor artik bir sonraki bakanin vizyonuna kaldik.

İlçede tek bilişimciyim. BTR olsam da olmasam da bir şekilde bütün okulların (1 ÇPL, 5 Ortaokul) işlerine gidiyorum.. İlçe Milli Eğitim ve Kaymakamlıktaki işleri saymıyorum bile.. O yüzden saldım gitti. :) Düşünmüyorum çünkü işler beni bi şekilde bulacak..

İlçede tek bilişimciyim. BTR olsam da olmasam da bir şekilde bütün okulların (1 ÇPL, 5 Ortaokul) işlerine gidiyorum.. İlçe Milli Eğitim ve Kaymakamlıktaki işleri saymıyorum bile.. O yüzden saldım gitti. :) Düşünmüyorum çünkü işler beni bi şekilde bulacak..
İyi bilirim hocam ama bence biran önce kaç sen o ilçeden senin dediğin gibi bir ilçeden İstanbul’a gittim gerçekten yaşam kalitem arttı sadece okulda ders ve tahtalarla uğraşıyorum yani sadece kendi işimi yapıyorum çok rahatım

İyi bilirim hocam ama bence biran önce kaç sen o ilçeden senin dediğin gibi bir ilçeden İstanbul’a gittim gerçekten yaşam kalitem arttı sadece okulda ders ve tahtalarla uğraşıyorum yani sadece kendi işimi yapıyorum çok rahatım
Hocam iki hafta önceki il dışına başvuracaktım kaçmak için :) Ancak açılan okulları (hatta açılmadı desek daha doğru) görünce burada bir yıl daha devam etmek daha mantıklı geldi.. Bu yıl il dışı felaketti.. İnşallah seneye daha iyi olur..

Hocam niye yapıyorsunuz? Resmi mi görevlendirdiler? Sizden sonra o ilçeye gelecek arkadaşlara Allah sabır versin.

Her sene bir madde ekleniyor. Yırtık bir pantolunu degistirmek yerine yama yapiliyor her yıl. Acikcasi ne yapilacagi belli olmayan, il ve ilcenin keyfine kalmis joker öğretmen olmak yerine dersi tercih ettim. Rehberlik bakani ve genel mudurude bizi gormezden geliyor artik bir sonraki bakanin vizyonuna kaldik.
Aynen günden güne maddeler ekleniyor yarın sokaktan geçen 5 kişiyi tutup eba anlatacaksın derlerse şaşırmam, bedenciler kadar, rehberlikçiler kadar olamadık.

Hocam niye yapıyorsunuz? Resmi mi görevlendirdiler? Sizden sonra o ilçeye gelecek arkadaşlara Allah sabır versin.
Meraklısı değilim ki.. Arayan İlçe Milli eğitim Müdürü olunca geri çevirme imkanın var mı? Keyfi gitmiyorum zaten. Hele de öyle format, sistem yükleme gibi basit işleri bıraktım..

Geri