Pandemide BTR Çalışma sistemi hakkında

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar pandemi sürecindeyiz ve bu dönem uzun yıllar sonra BTR görevi aldım. 24 saat 5-6 sınıflara canlı dersim var. Ve bu dersler 2 gün akşam 3 gün sabah. Bu dersleri evden işliyordum. Sizler bu süreçte nasıl BTR lik yapıyorsunuz ? Dersleri okulda mı işliyorsunuz ? Okulda kaç saat bulunuyorsunuz ? Okulumuz tekli öğretim olduğu için normalde 3 te bitiyordu ? Nasıl bir yol izlemem lazım hiçbir fikrim yok kafam karışık. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam bana ilk başta 18 saat ders verdiler. Diğer öğretmenler evde ders verirken bana 9-3 eba destek noktasında nöbet tutacaksın dediler. Ben kabul etmedim. Okula gelmedigin için tutanak tuttuk falan dediler. Orda zaten delirttiler beni. Amaçları edn de nöbet tutturmak. Sonra sadece 2 saat ders verip bı şekilde okula gelmemi sağlamaya çalıştılar. İl koordinatörüne bile yazdım. Onlarda orta yolu bul hocam dediler. Bende ilk başlarda zorlandım tabi, şimdi 9-1.30 arası okuldayim canlı dersler bitince gidiyorum. Yine saçma istekleri oluyor, tabi bu her işi yaptigim ve her işe tamam dedigim için oluyor. İdare işte idare ediyoruz ne yazık ki

Ben bu yüzden btr den istifa ettim dilekçe yazıp , 5 gün 9-3 getirmek istediler ve olur olmaz her işi yapmamı istediler

Hocam ek ders peşine düşürüyorlar insanı o yuzden çekiyorum ne yazık ki, öğrenim durumuna bakarak en az maaş alan memur öğretmenler. İdare şu durumda devleti zarara uğratıyor. Yani sen öğretmen değil nobetcisin, teknisyensin demeye getiriyorlar.Bana dersimi verdirmiyor. Ne yaptıkları belli değil. İnanın idare ediyorum. En iyisi istifa dedim sonra yine benden saçma işler istiyecekler diye vazgeçtim hocam.

Hocam bana ilk başta 18 saat ders verdiler. Diğer öğretmenler evde ders verirken bana 9-3 eba destek noktasında nöbet tutacaksın dediler. Ben kabul etmedim. Okula gelmedigin için tutanak tuttuk falan dediler. Orda zaten delirttiler beni. Amaçları edn de nöbet tutturmak. Sonra sadece 2 saat ders verip bı şekilde okula gelmemi sağlamaya çalıştılar. İl koordinatörüne bile yazdım. Onlarda orta yolu bul hocam dediler. Bende ilk başlarda zorlandım tabi, şimdi 9-1.30 arası okuldayim canlı dersler bitince gidiyorum. Yine saçma istekleri oluyor, tabi bu her işi yaptigim ve her işe tamam dedigim için oluyor. İdare işte idare ediyoruz ne yazık ki
Ders varken nasıl dersi alıpta ebd getirirler bunu anlamadım ben. Dersleri kime verdiler hocam. 16 saati başkasına verip Ekders verdilerse asıl orda yanlış var.

Ders varken nasıl dersi alıpta ebd getirirler bunu anlamadım ben. Dersleri kime verdiler hocam. 16 saati başkasına verip Ekders verdilerse asıl orda yanlış var.
Hocam okulda 42 saat bilişim dersi var. İki bilisimciyiz, diğerine 30 saat, bana 2 saat kalan 10 saatide müdür yardımcısına verdiler. Bu durumu ben açıklamaya çalışınca lafı ağzıma tıkıyorlar. Artık konuşarak anlaşamadigim için idare ediyorum işte. Okulda idare yardımcısı gibi bişeyim. Daha fazla bu durum devam ederse soruşturma açmalarını isteyeceğim artık son raddede.

Hocam okulda 42 saat bilişim dersi var. İki bilisimciyiz, diğerine 30 saat, bana 2 saat kalan 10 saatide müdür yardımcısına verdiler. Bu durumu ben açıklamaya çalışınca lafı ağzıma tıkıyorlar. Artık konuşarak anlaşamadigim için idare ediyorum işte. Okulda idare yardımcısı gibi bişeyim. Daha fazla bu durum devam ederse soruşturma açmalarını isteyeceğim artık son raddede.
Müdür yardımcısının branşı bilişim değilse. Direk cimere kamu zararı şeklinde şikayet edin. Yada edeceğinizi belirtin. Bilişimci olsa bile iki kişide olsanız sizin maaş karşılığının doldırmadan ne kendine nede diğer bilişimci ye ders veremezler. Ortada ço büyük bir kamu zararı var. Devlet aldıkları ek dersleri çatır çatır geri alır şikayet ederseniz.

Müdür yardımcısının branşı bilişim değilse. Direk cimere kamu zararı şeklinde şikayet edin. Yada edeceğinizi belirtin. Bilişimci olsa bile iki kişide olsanız sizin maaş karşılığının doldırmadan ne kendine nede diğer bilişimci ye ders veremezler. Ortada ço büyük bir kamu zararı var. Devlet aldıkları ek dersleri çatır çatır geri alır şikayet ederseniz.
Size 16 saat ders vermek zorundalar vesselam.

42 saat ders varsa yari yarıya bölünmeli. 20 birine 22 birine. Bunun haricinde sen zaten btr sin full ek ders alıyorsun mantığı ile yapılan tüm ders dağıtımları kamu zararıdır.

8 saat ders var, bir bt öğretmeni ve bir bt branşında mdr yardımcısı var, dağıtın bakalım dersi. :cool:
Ben mdr yardımcısıdım geçen sene, müdürüm 2 saat bana 6 saat diğer arkadaşa verdi, arkadaş 3 gün de başka okulda btrydi, ben araştırdım, soruşturdum, işin içinden çıkamadım, ama maaş karşılığını doldurmadığım için içim rahatsız. en sonunda bakanlıktan görüş soralım dedik ama bakanlığa gerek kalmadan ilgili şube müdürü, mdr yardımcsısı 6 saat, diğeri 2 saat girsin diye resmi yazı ile cevap verdi, sonra ben 6 saat girdim, o da 2 saat. Arkadaş benden daha az çalışıyor ve benden daha fazla ek ders alıyor, ben niye müdür yardımcılığı yapayım diye sorular sorular, kafamda, okul da evime çok yakın, yürüyerek 5 dakika. Sabır sabır derken, bizim milli eğitimden (ile has değil aslında, yer her aynı) bir şey olmayacağını anlayınca idareciliğin hamallık yapmaktan başka bir şey olmadığını görüp istifayı bastım yazın, tabi müdürle anlaşamadığımız konu da çoktu, o da bana bir kazık attı mı desem başka okula 2. dört yılı dolunca müdür olarak geçince kaldım mı tek başına. Pandemi yani salgın döneminde idari izinlerde bile gittiğim okulda bir gün bile yıllık izin kullanamadan istifayı ettim, yeni atamalardan müdür gelmesini bekledim. Bizim branş için mdr yardımcılığı en son çare olmalı, aynı ek dersi almak varken niye yapayım?

O yüzden btr 15 saatten fazla ders varsa, kendisi 15 saat girmeli, diğer öğretmenler de kalan dersi paylaşmalı diye de ben yorumlayım bari.

Arkadaşlar pandemi sürecindeyiz ve bu dönem uzun yıllar sonra BTR görevi aldım. 24 saat 5-6 sınıflara canlı dersim var. Ve bu dersler 2 gün akşam 3 gün sabah. Bu dersleri evden işliyordum. Sizler bu süreçte nasıl BTR lik yapıyorsunuz ? Dersleri okulda mı işliyorsunuz ? Okulda kaç saat bulunuyorsunuz ? Okulumuz tekli öğretim olduğu için normalde 3 te bitiyordu ? Nasıl bir yol izlemem lazım hiçbir fikrim yok kafam karışık. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Biraz arasanız forumda bulursunuz, eski başlıklarda tartışıldı, çoğu il diğer öğretmenler gibi haftada 1 gün gelecek diye bilgilendirdi müdürleri.

Hocam hangi ildesiniz bilmiyorum ama şu dağılımda İl'in sizi görevlendirmemesi lazım. İdareci branşı BT ise o alması gereken max dersi alır,kalan dersler iki öğretmen arasında eşit paylaştırılır.

Biraz arasanız forumda bulursunuz, eski başlıklarda tartışıldı, çoğu il diğer öğretmenler gibi haftada 1 gün gelecek diye bilgilendirdi müdürleri.
Üçü beşi geçmiyor hocam o iller, diğerleri gayri resmi yapıyor. Ondan sonra da her gün okula çağırınca bu tür başlıklar görüyoruz.

5 yıldır btr değildim 2.dönem btr çalışma saatleri idarenin insiyatifinde mi arkadaşlar yoksa 9-5 kalmak zorunda mıyız?3 gün sabahtan dersim var Okulda 2 bilgisayar var eba destek noktası resmiyette ama kimse gelmiyor.evde de online ders yapan küçük çocuk olunca hergün onu da okula taşımak sıkıntı olacak iptal ettirebiliyor muyuz

Benim 4 gün dersim var evde ders veriyorum. Boş günde de sınıf defterini doldurmaya gidiyorum. Onun dışında okula hiç gitmiyorum. İlk başlarda müdür yardımcısı her gün okula gitmemi istiyordu ama ben BTR'nin çalışma durumlarını anlattım yine de ikna olmamıştı. Bir süre sonra kendisi telefon etti ve okula gelmeme gerek olmadığını, bir sorun olursa telefon edip o zaman gelmemi söyledi.

Bence hem idare hem BTR'ler birbirlerini idare etmeleri gerekir. Şu dönemde okula kim için gidilecek öğrenci yok!? Mesela 15 tatilde dahi 8. sınıflar için evde online sınavlar hazırladım. Bir sınavı hazırlayıp okumam yaklaşık 3-4 saatimi alıyor. İki yıldır bu işleri de yapıyorum sorun etmiyorum. O benim görevim değil, bu benim vazifem değil dememek lazım. Allah için iyilik etmek gerekir. Bir şekilde karşılığı gelir efendim. İlla kıl-kuyruk idareler de vardır tabi. Yine de iyilik etmeye çalışmak lazım zor da olsa.

5 yıldır btr değildim 2.dönem btr çalışma saatleri idarenin insiyatifinde mi arkadaşlar yoksa 9-5 kalmak zorunda mıyız?3 gün sabahtan dersim var Okulda 2 bilgisayar var eba destek noktası resmiyette ama kimse gelmiyor.evde de online ders yapan küçük çocuk olunca hergün onu da okula taşımak sıkıntı olacak iptal ettirebiliyor muyuz
okulunuzun ders saatleri hocam 9-5 değil, görevlendirmede yazması lazım.

Geri