Paintball da vurulunca acı hissediliyormu?

Kodla Büyü

bilisimci09

Seçkin Üye
Seçkin Üye
12 kişilik bir grupla Paintball a gitmeye karar verdik.Yalnız içimizden bazılarının tereddütleri var.
vurulan yerde morluklar oluşuyormuş,canımız yanıyormuş gibi.Daha önce giden bilen varsa yorumlarınızı bekliyorum

hocam morluk olması yelekle alakalı ve yakın mesafeden atış yapılınca biraz yanma hissi veriyor :)

Bende tulum ve maske vardı. Elemanın teki nasıl becerdiyse boğazımdan vurdu, bir tek de orası açıktı :D
Bir seferinde de bir arkadaşımız kendi kız arkadaşını kaskın camlı kısmının kapandığı aralıktan vurmuştu. Nasıl olduysa parçalanan topun bir kısmı kaskın o aralığından girip gözüne kaçmıştı. Hastaneye götürdük sardılar falan...

Yine de bunlar uç örnekler. Bence gidin, oynayın, eğkenin.

bilisimci_009' Alıntı:
12 kişilik bir grupla Paintball a gitmeye karar verdik.Yalnız içimizden bazılarının tereddütleri var.
vurulan yerde morluklar oluşuyormuş,canımız yanıyormuş gibi.Daha önce giden bilen varsa yorumlarınızı bekliyorum
seni vurmamdan korktun galiba hocam. :D

Biz de gecen ay gitmistik paintball a. Yakın mesafeden evet acitir ama normalde yasaktır yakın mesafe
1 kez bile vurulmadigim icin nasıl hissediliyor bilmiyorum
Zevkli oyun ama dikkat edin attığınız mermiler hemen bitiyor :) idareli kullanın

ysartemur' Alıntı:
bilisimci_009' Alıntı:
seni vurmamdan korktun galiba hocam. :D
vayyy şimdiden meydan okuyoruz ha :D

Hocam 100 mermi veriyorlarmış ben kolay kolay bitmez diye düşünüyorum.
Benim korkum bir öğretmen arkadaşın lisede okuyan oğluda gelecekti.tehlikeliyse onu dahil etmeyelim diye daha önce tecrübesi olanlara bir sorayım dedim.Sanıım yazdıklarınıza göre kıafetleri düzgün giyer ve yakından ateş etmessek sıkıntı yok gibi

Re: Ynt: Paintball da vurulunca acı hissediliyormu?

bilisimci_009' Alıntı:
Benim korkum bir öğretmen arkadaşın lisede okuyan oğluda gelecekti.tehlikeliyse onu dahil etmeyelim diye daha önce tecrübesi olanlara bir sorayım dedim.Sanıım yazdıklarınıza göre kıafetleri düzgün giyer ve yakından ateş etmessek sıkıntı yok gibi
Aynen ama 100 kurşun az gelecek göreceksin

Re: Ynt: Paintball da vurulunca acı hissediliyormu?

volkankey' Alıntı:
bilisimci_009' Alıntı:
Aynen ama 100 kurşun az gelecek göreceksin

ozaman ya ihtiyatlı kullanacağız yada 10 lira verip bir 100 mermi daha alacağız.

bilisimci_009' Alıntı:
100 mermi diyip geçmeyin hocam gaza gelip hepsini harcıyor üzerine daha da alıyosunuz. yakından ateş etmemek gerekiyo arkadaşlarında dediği gibi. bana da geldi morluk 10 gün geçmedi ama değerdi bence...

hocam yakın mesafeden ben kafadan vurulmuştum :) tam kaskın bitimi ile kafamın bitişine denk geldi küçük bi kanadı :)

ama işin zzevki on numara deneyin bence :)

Ben de bir keresinde -nasıl denk geldiyse- kasktaki nefeslik mazgallardan vurulmuştum. Dudaklarım kanadı ve ağzım boya doldu. Kötü bi andı :D
Fakat genele olarak zevkli bir oyun bence. Fakat dikkat ve özen istiyor. Orası kesin. :+1:

Yakin mesafeden vurulursaniz caniniz cok yanar ve morluk olusur. Maske takacaksiniz ancak maskeyle nefes almak cok zor ve maskenin cami %90 bugulu olacak. Giydiginiz kiyafetlerin ve maskelerin igrenc kokusuda cabasi. Tabi bu soylediklerim gittiginiz yere gore degisebilir ama cok fazla fark olacagini da dusunmuyorum. Ayrica 100 mermi yetmez en az 200-250 mermi gider.
Bence parasi hak etmiyor ve tehlikeli bir oyun.

Geri