Özür grubundaki değişiklik ?

Kodla Büyü

Deadpool

Aktif Üye
Arkadaşlar özür grubu atamalarında bir değişikliğe gidildiğini duydum. Şimdi benim eşim de öğretmen ben de. Kimin diğerinin yanına isteyebileceğini MEB belirliyormuş dediler. Neye göre bilgisi olan var mı ??

Bir de ben zorunlu hizmette çalışıyorum 5 yıllık bir okul. Eş değer bölge tayininin 3 yıl olunca gerçekleşeceğini zannediyordum ki öyle gidenler gördüm. Ancak ben 2013 atamasıyım dediler ki biz 4 yılda isteyebiliyoruz. Bu konuya da bir açıklık getirebilir miyiz ?

Kafamda deli sorular :shock:

Yeni taslağa göre hangi eşin olduğu yerde boşluk var ise meb oraya çıkartacakmış. Örnek vermek gerekirse beraber tokattasınız siz izmire istediniz ve çıktı daha sonra eş ataması sırasında meb değerlendirecek izmirde eşinizin branşında açık yok ise sizi geri eşinizin bulunduğu yere göndererek eşleri birleştirme görevini icra etmiş olacakmış yeni taslak bu şekilde. Taslağı okuyun isterseniz daha ne araçlar var hepsi steril. ( pardon filmi işkence sahnesi aklıma geldi bir an )

Yapılan değişiklikler insanların mağduriyetini gidermesi gerekirken kafalarda soru işaretleri ve oluşması muhtemel mağduriyet yığını dolu ortalıkta. Maalesef :(

Valla hocam çok karışık. Herşey muallak gibi duruyor açık bir durum söz konusu değil. Peki bu eş değer bölge tayini hakkında bir bilgisi olan var mı ?

eşim özelde çalıştığı için eşimin yanına 3 yıl gidemeyecekmişim taslağa göre, böyle vicdansızlık olur mu?Eşim sürekli şehir değiştiren bir kuruluşta ise ben her değiştirmede 3 yıl mı bekleyeceğim bu taslağı hangi gerizekalılar hazırladı acaba.

Geri