Özür durumuna başvuranlara becayiş hakkı

Kodla Büyü
Re: BECAYİŞ-MEB Becayişi Başlattı.

birkaç ilginç becayiş isteği, olması imkansız bence. Memurlar.net yorumlarda gözüme çarptı.

batman sason koyu verilir,bodrum alacati alinir

gaziantepten şırnak-silopi'ye gelmek isteyen arkadaş var mı

erciş verilir konya cihanbeyli alınır.

karamandan siirte gelmek isteyen sınıf öğrt. var mı:))

....

seferzafer' Alıntı:
birkaç ilginç becayiş isteği, olması imkansız bence. Memurlar.net yorumlarda gözüme çarptı.

batman sason koyu verilir,bodrum alacati alinir

gaziantepten şırnak-silopi'ye gelmek isteyen arkadaş var mı

erciş verilir konya cihanbeyli alınır.

karamandan siirte gelmek isteyen sınıf öğrt. var mı:))

....
alaçatı güzel tercih üstüne kaç para verecek acaba :)

Bende yer değiştirmek isterim ama vereceğim yer cazip değil :D bi karambole denk getirebilirsek :D bakalım...

Çarşı, logolarını hiçbir karşılık beklemeden kulübe feda ettiklerini hatırlatarak Beşiktaş yönetimden kapalı tribün bilet fiyatlarında yeni bir düzenleme istedi.

Yeni-Eski Açık verilir... KAPALI alınır :D...

Burdur-Söğüt verilir, Denizli alınır ama özür grubu değilim ona göre, karşı tarafın özür grubu olması gerek... İmkansız gibi görünse de :)

Bizim bi akraba var 112 acil de. Elazığ'dan Ankara'ya gelebilmek için 30 000 tl verdi. Artık öğretmenler arasında da büyük paralar dönecek :)

karaman konya mersin bu üç ilden ordu/ünye ye becaiş yapmak isteyen varsa bana uyar :)

Arkadaşlar herkes alıp veriyor ama il dışı, eş durumundan atanamayan ve daha sonra alan değişikliği ile kadro bulamayan veya alan değiştirmek istemeyen öğretmenleri ilgilendiren bir konu..Burada zaten bilgisayardan kadro olmayan iller söz konusu yada kadro olmayan iller..Mesela malatya, adana vb.. iller..En çok bu illerde sıkıntı var..Birde alıp vermeye gerek yok elektronik başvuru alınacak hizmet puanı esasına göre yapılacak...Ben İzmir karşıyakadayım..Malatya istedim olmadı alan değişikliğide olmadı..Artık İzmire yerleşmeye karar verdim..Seneye eşim gelicek adaylığı şubat ayında kalkacak belki tekrar eş durumu açarlar diye bekliyorum...

bende o zaman niğde vereyim sakarya alayım :)) ciddiyim ama böyle bi hak varsa olur

Kadrolar açıklanmış. Alışverişlere gerek kalmadı tüm okullar yayınlandı.

AÇIKLAMA
Karşılıklı yer değiştirmelerde (becayiş) özür durumundan yer değişikliği yapılamayan öğretmenlerden görevli oldukları kurumlar sisteme yansıtılmayanların 2012 Ağustos ayı yer değiştirmelere açılmayan iller ve alanlar yine açılmamıştır. Bunun yanında
1- Halk eğitim merkezlerinde görevli olanların görevli oldukları halk eğitim merkezleri açılmamış, bunun yerine kurumun bulunduğu ilçedeki ihtiyaç bulunmadığı hallerde ise il genelindeki eğitim kurumlarından biri açılmıştır.
2- Kadroları ilçe ya da il milli eğitim müdürlüklerinde bulunan öğretmenler için il merkezinden başlamak üzere il genelinde alanlarında açık olan eğitim kurumlarından bir kurum açılmıştır.
3- Okul müdürü ya da müdür yardımcısı olanlardan bulundukları okulda alanında ihtiyaç bulunmayanlar için okulun bulunduğu ilçe merkezinden başlamak üzere il genelinde alanında ihtiyaç bulunan bir eğitim kurumu açılmıştır.
4- İlan edilen kurumların karşılarında belirtilen illerde görev yapan öğretmenler bu kurumları tercih edebilecek, bu iller dışındaki öğretmenlerin tercih hakkı bulunmayacaktır.

Sakaryadayım, İstanbul(5),Uşak(1) ve Kayseri(1)den arkadaşlar burayı istemiş sanırım.. İşime yaramadı maalesef, bu 3 ile gidecek adam da yok Sakaryada bildiğim kdarıyla.

Arkadaşlar bende özür grubu mağduruyum ama başvuru hakkınız bulunmamaktadır yzıyor.
Bu nedir Allah aşkına ya

memlekettten birsi bizim yeri seçerse belki açılabilir hocam şu an benim okul herkese açıkgörünyo hcam...

kocaeli gölcük ömer seyfettin orta okulunda bilişim teknolojilrei öğretmeniyim. kastamonu merkez veya abana bozkurt çatalzeytin inebolu gibi sahildeki meslek liselerine gidebilirim.

ses44' Alıntı:
bende de aynı sorun var hocam...

o sorun olmasa gerek hocam. daha önce başvurunuz olduğu icin özurden siz değilde sizinle becayiş yapmak isteyen başvuru yapacak yanılmıyorsam.siz tekrar başvuru yapmayacaksınız

Başvuru Yapmanız Mümkün Değildir. Aşağıdaki bilgilere göre kayıtlarınızın güncellenmesini sağlayınız !
Başvuru hakkınız bulunmamaktadır.
bende bu cıkıyor ne yapmam gerek

dsa' Alıntı:
Başvuru Yapmanız Mümkün Değildir. Aşağıdaki bilgilere göre kayıtlarınızın güncellenmesini sağlayınız !
Başvuru hakkınız bulunmamaktadır.
bende bu cıkıyor ne yapmam gerek

Kontenjanlara bi bakın hocam. Bulunduğunuz yere özür grubundan gelmek için bekleyen birisi yoktur belki de.

benim tahminim;
Alan değişikliğinde başvuranlara iliçi özür haklarından vazgeçmiş sayılacağı söylenmişti.
Bunda da alan değişikliği hakkınızdan vazgeçmiş sayılırsınız denebilir.
Sonuçta ben sınıfçıyım, bakanlık beni başka bir alana atamış ise de okulum boşalacak, il dışı özür grubuna gitsem de.
(burada tahmin edemediğim amaç norm fazlası sınıfçıları eritmek, özür de ise eşleri kavuşturmak. ben sınf öğretmeni olarak alanım değişti buna başvursam, bu defa da dünyanın sınıfçısı branşa geçti, normlar karışacak)
Formül güzel; başvuruları alarak illerde boşalacak yerleri bir sıraya dizdiler... (Güzel gibiydi ama benim yapalimmiş?
Bakalım hayırlısı, öyle birşey olursa bt'den vazgeçilir sınıfa dönülür...

hem şu kriz ortamında yolluk ödememek için güzel bir bahane.... Bu arada ne olur ne olmaz diye ben başvuru yapmıştım,
şu an başvuru bilgilerinizde yanlışlık var, okul müdürlüğü reddetsin diyor. ANcak okul şifresi ile girdidiğimde başvuru onayda öyle bir buton yok, ilerde eklerler mi acaba.

akşam uyklu yazmışım pardon,
alan değişikliği klavuzunda özür durumundan yer değişikliği yapılamayanlar ve diğer öğretmenler başvurur, diyor.
Ataması yapılanlar başvurur ve bu haklarından vazgeçmiş sayılmazlar demiyor...
Yani işin özü memleket uğruna bilişimci olduk, ve yerimize oturduk. Len bir gecede ekran mı açılırmış... Klavuz ne diyor bu konuda bilen var mı? alan değişimi olanlar başvuru yapabiliyor mu? Eminim ki bir çok alan değiştiren olmuştur.

istanbulda görevdeyim böte mezunuyum. il olarak mersin ve eskişehir açılıyor ama bu illerdeki arkadaşlar meslek liseli olduğu için okul gözükmüyor. ortaokul yada lise olsaydı eskişehir yapabilirdim bursaya yakın nasıl olsa. :( :( :(

sinop açılmış ama okul gözükmüyor galiba meslek lisesi olduğu için...böteci olmak daha da zor bu memlekette...

kayseri merkezde görev yapıyorum
giresundan kayseriye özür durumundan geçmek isteyen var mı?
büyük ihtimal yok sanırım kontenjanlarda hiç rastlamadım.
mesajla ulaşırsanız sevinirim mfaydemir@hotmail.com

Geri