Özel Okulda Derse Girme

Kodla Büyü
Arkadaşlar BTR değilim 30 saat derse giriyorum. Fakat derse giremez diyor şube müdürü ??? Bakalım tekrar bir dilekçe gönderdim... Yönetmelik gayet açık adamlar bize sürekli gıcık 4 tane öğretmenin onayı gitti bir tek benim kine olmaz dendi...

sencal' Alıntı:
Arkadaşlar BTR değilim 30 saat derse giriyorum. Fakat derse giremez diyor şube müdürü ??? Bakalım tekrar bir dilekçe gönderdim... Yönetmelik gayet açık adamlar bize sürekli gıcık 4 tane öğretmenin onayı gitti bir tek benim kine olmaz dendi...
...
yazılı olarak verilen ret yanıtında belirtilen neden nedir?
nedeni de paylaşırsanız ona göre yapılabilecekleri tartışırız

Konuyu hortlatalım :)
Şahsi görüşüm , mesai saatleri dışında olduğu sürece bence özel okulda görev verilebilir.
Okulunda günde 7 saat ders olduğunu var sayarsak. 7. saat bittikten sonra istediği özel okulda derse girebilmesi lazım.

Diğer eğitim kurumlarında 10 saate kadar derse girebiliyoruz.Btr iken 8 saat meslek yüksekokulunda derse göndermişti milli eğitim.btr 8:30 14:30 arasındaydı okuldan çıkıp oraya gidiyordum .bir özel okulda çağırmıştı dersleri 14:30 dan önce olduğu için ücret alamazsın demişlerdi

İlk mesaj atıklalı çok uzun süre olmuş ama belki başkası yararlanır. Btr görevi nedeniyle ek ders alamazsınız böyle bir durumda. İl veya ilçe merkezinde çalışıyorsanız 15 saat dersi tamamlamadığınız için yine ek dere alamazsınız.

İlk mesaj atıklalı çok uzun süre olmuş ama belki başkası yararlanır. Btr görevi nedeniyle ek ders alamazsınız böyle bir durumda. İl veya ilçe merkezinde çalışıyorsanız 15 saat dersi tamamlamadığınız için yine ek dere alamazsınız.
ders saatleri mesai saati dışında olursa. Malûm özel okullarda kurslar da var. 16.00 da ders başlarsa btr olmak buna engel olmamalı.
Ikinci duruma gelince özel okul için 15 saat dersi tamamlama şartı var mı acaba

Ben de bir soru sorayım.Gunduz MEB okulunda görev yapıyorum.Aksam ama sadece ikinci öğretimde derse girip üniversiteden ücret alsam olur mu?

O zaman BTR olan öğretmenler önce maaş karşılığını dolduracak. Daha sonra mesai saati dışında , özel okulda ders alabilir.

Geri