Özel Okul Tablet

Kodla Büyü

mutlu112

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar.
Öğrencimiz tablet dağıtıldıktan sonra özel okula gitti.Sonra tablete fabrika ayarları yapmmıs. Tablet açılışta active olabilmesi için kullanıcı adı şifre istiyor.
tc belli. ebadan şifre alalım dedik çocuk özel okulda oldugu için ebaya giremiyor. tablet şifresini giremiyoruz. Ne yapabiliriz yardımcı olurmusunuz?.

Özel okula giden öğrenciden tablet geri alınır Hocam. Siz Eba şifresi vermeyin. Tableti geri alın :)
Not: Özel olmayan başka bir okula gitmiş olsaydı sorun yoktu. Ondan geri almanıza gerek yoktu.

hocam okumus oldugum yazıda tableti geri alın demiyor. sadece yazılım garantisi çıkar donanım garantisi devam eder

Hocam bize sözlü olarak özel okula giden yada kaydını açık öğretime alan öğrenciden tableti geri almanız gerekiyor denmişti. Yazılı bir şey sormamıştım. Şimdi siz böyle dediğiniz için biraz baktım ve tebliğler dergisinde "Eğitimde FATİH Projesi kapsamında olmayan özel ve yaygın eğitim kurumlarına kaydını aldırmış olan ve/veya mazeretsiz devamsızlık süresini doldurmuş öğrencilere TBS verilmez." ifadesi yer alıyor. Bunu nakil giden öğrenciden de geri alınır olarak yorumlamış olabilirler. Bu konuda yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın :roll:

Birde konuyu araştırırken Trabzon MEM sayfasında şu ifadeyi buldum. " Tablet bilgisayar yönetim yazılımı farklı bir okulda çalışmayan tablet bilgisayarlar okulda bırakılır. Bu durumda öğrenciye gittiği okulun bağlı bulunduğu il/ilçe MEM’lerdeki yedeklerden yeni bir TBS verilir."

Trabzon MEM sayfası

Tablet öğrenciden geri alınmaz ise o zaman ne gerek var aktivasyona. :mrgreen:

Geri