Özel Minibüsle Bu Yaz Avrupa Turu Yapmak İsteyenler

Kodla Büyü

ersan3333

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkdaşlar daha önce yurtdışına çıkmış biri olarak bu yazda orta avrupa turu yapmak niyetindeyiz. Şu anda 3 kişiyiz.Wolkswagen 2016 ve 17 kişilik araçla 12-13 kişi(minübüste rahat gitmek açısından) tur yapmak niyetindeyiz.Sorun çıkarmayacak ve uyumlu arkdaşlar arıyoruz :)

Toplamda 10 gün sürecek bir rota araç sahibi bu turlarda defalarca yurtışına öğrenci öğretmen götürmüş biri.Arakdaşlardan biride erasmus projeleriyle yurtdışına defalarca çıkmış ingilizce öğretmeni.
Booking.com'dan otellerimiz en az 3 ve 4 yıldızlı olacak şekilde birçok otel (odalar 2 kisilik,istegenize bagli 3 veya 4 kisilikte olabilir 3 yada 4 kisi konaklamada fiyat biraz dusebilir.) baktık her şehir için ve bir otel taslağıda çıkardık.(malum gün boyu gezip rahat otelde konaklamak isteyeceğizdir.)

TOPLAM MALİYET :4500 TL İLE 5500 TL arasında olacağını tahmin ediyoruz kişi başı.(OTEL KONAKLAMA,OTELLERDE SABAH KAHVALTISI ŞOFÖR ÜCRETİ,DİZEL YAKIT ÜCRETİ DAHİLDİR.)Ancak tecrübemle söylüyorum evden poğça,börek,sarma,kurabiye bi kaç kosnerve ile öğle akşam yemeklerini 5-6 gün geçirebilrsiniz.)

Bizim cebimize tek kuruş girmeyecek tek amacımız bu turu gerçekleştirebilmek ve farklı ülkeler şehirler görmek isterseniz otellerin fiyatlarını yakıt ücretini şoför ücretini hesaplayıp size atabilirim.

Tur Programız şöyle arkdaşlar:

Balıkesir 21:00 çıkış ertesi sabah Belgrad varış gün boyu belgrad turu 1 gece konaklama.

Sabah 09:00 belgrad çıkış 14:00 budapeşte 1 gece konaklama 08:00 çıkış.

11:00 Bratislava 2 saat mola 13:00 bratislava çıkış 1.30 saat viyana 15:00 viyana varış.Konaklama Viyana.

Viyana tam gün konaklama viyana.

Sabah 09:00 viyana çıkış 14:00 prag varış.Prag gezi konaklama.

Prag tam gün konaklama.

Prag 08:00 çıkış 11:00 cesky kromlov varış 3 saat mola 14:00 çıkış 3 saat sonra saat 17:00 salzburg varış.Salzburg turu.Gece Salzburg konaklama.

Salzburg 09:00 çıkış 3 saat hallstad varış 12:00. 3 saat mola 15:00 hallstad çıkış. 18:30 bled varış.2 saat mola.20:30 bled çıkış.21:30 otele varış(lübyana yakınlarında).

09:00 otelden çıkış lübyana turu 13:00 zagrebe hareket. 16:00 zagrep varış.Zagrep turu.Konaklama zagrep.

09:00 zagrep çıkış.molalarla 21:00 filibeye varış.konaklama filibe.

09:00 filibe çıkış mola ve gümrük saatlerini dikkate alınarak 19:00 Balıkesir.

(Bu tur ücreti euro kuru 7,66 tl iken yapılmıştır.)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    990.8 KB · Görüntüleme: 196
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    49.1 KB · Görüntüleme: 148
Son düzenleme:
Evet yazin olacak hocam 1 temmuz ile 15 agustos arasinda herhangi bir zamanda olabilir.Katilacak kisilerle beraber kararlastirilabilir bizim icin her tarih uyar.
Evet kurlar çok yukseldi ama 7.66 iken bile bu fiyatlar normal ani jolly ets gibilerine gore.bu firmalarda 45 kisi ile seyahat edip her molada 1 saat adam beklemektense bu daha cazip.ustelik ekstra tur altinda gezdirilen sacma yerler var para almak icin bi suru gereksiz tartismalar otobuste ekstraya katildin katilmadin gibi.

Hocam bekar yada çocuksuz olsam kesin gelmek isterdim, ama bütçeyi 1000 euro gibi belirlemek sanki daha gerçekçi olur.

Grup halinde araç ile gezmek en mantıklısı. Biz 3 sene önce böyle bir turu 4 kişi araba ile yaklaşık 20 gün yapmıştık(almanya-hollanda-belçika-fransa-italya). Otel konaklamalı. kişi başı pasaport,vize,uçak bileti(aracı indikten sonra kiraladık), gezi harcamaları vs..(anahtar teslim diyelim biz) 1300 euro(kişi başı) yapmıştık.
10 gün orta avrupa, yaklaşık 12-13 kişi minübüs ile daha ucuza gelir. Ekip uyumlu olursa çokda eğlenceli olur. Bahsettiğiniz sistem bence şu anda en ekonomik avrupayı gezme sistemi:) Tavsiye ederim.

güzel planmış hocam. gelmek isterim. vize işleri nasıl olacak bu ülkelerin?

arkadaşlar yeşil pasaport'a vize yok.yeşil pasaport yoksa vize başvurusu yapılması lazım oda 60 euro falandı en son

Ersan3333 Ben de gelmek isterim. Eğer gerekirse; çadır, şişme yatak, mat ve uyku tulumum var. Yeşil pasaportum mevcut. Keşke Polonya ya da İtalya'ya doğru da uzansaydınız.

italya'da işin içine girerse rota çok uzar hocam.ama dediğiniz gibi krakow düşünülebilir yada pragdan sonra münih olabilir bizim kafamızdaki rota bu.katılımcılar farklı bir kaç yakın şehir daha isterse eklenebilir.

Sayın hocam, bebekli aile olduğumuz için sizinle gelemem. Ancak benim araç aile ile gezmeye müsait. Belki benzer turu kendim yaparım diyorum. Ayarladığınız otellerin isim ve fiyatlarını vb. içeren listeyi benimle paylaşırsanız fikir edinmiş olurum. Teşekkürler.

Her sehir icin 4 5 otel taslagi var su an net degil oteller.ayrica sofor bursadan gelecek bursadan balikesirden bandirmadan tekirdagdan edirneden yolcu alinabilir istanbuldaki arkadaslarida tekirdagdan alabiliriz

Yoğun istek üzerine rotamız güncellendi arkadaşlar İtalya ve Yunanistan eklendi yeni rotayı fotolardan görebilirisiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    892.5 KB · Görüntüleme: 73
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    43.9 KB · Görüntüleme: 63
çok güzel bir tur hocam, bu tur gerçekleştikten sonra paylaşımlarda bulunur musunuz? ilerleyen yıllarda ben de yapmayı düşünüyorum

Bu şekilde yaklaşık 11 gün sürüyor 1 gecede italya brindisi-yunanistan igomenistsa gemi konaklaması var euro bazında tam bi hesap yapmadık ama 600-700 euro civarı tahmin ediyoruz şu an

Son düzenleme:
Gezilecek Yerler
-Belgrad
-Budapeşte
-Viyana
-Hallstatt
-Villach
-Venedik
-Bolonya
-Floransa
-Roma
-Igomenitsa
-Metsovo (Tarihi bir Dağ Köyü)
-Selanik
-Kavala

Konaklanacak Yerler:
-Belgrad
-Budapeşte
-Viyana
-Villach
-Bolonya
-Roma (2 gece)
-İtalya Yunanistan gemi (gece yolculuğu yaklaşık 8-9 saat)
-Metsovo

6 7 sene önce araçla bu şekilde arkadaşlarla orta avrupayı gezdim müthiş bir olay. Keşke gelebilecek olsam ama bana şu anda uymuyor. Romadan sonra igomenitsa ya kadar çok yer atlıyorsunuz araya bir gün daha girilmeli sanki orada. İtalya bölgesini iyi biliyorum. Ayrıca prag a bu kadar yaklaşıp es geçmek yanlış bir karar. Gerekirse bir lokasyondan vazgeçip prag 1. Bölgeyi görmelisiniz. Tabi özel bir kararsa bilemem. Şimdiden iyi eğlenceler.

Geri