Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Özel Minibüsle Bu Yaz Avrupa Turu Yapmak İsteyenler

Konu, 'Her Telden' kısmında ersan3333 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. ersan3333

    ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Mart 2016
    Mesajlar:
    288
    Beğeni:
    8
    Arkdaşlar daha önce yurtdışına çıkmış biri olarak bu yazda orta avrupa turu yapmak niyetindeyiz. Şu anda 3 kişiyiz.Wolkswagen 2016 ve 17 kişilik araçla 12-13 kişi(minübüste rahat gitmek açısından) tur yapmak niyetindeyiz.Sorun çıkarmayacak ve uyumlu arkdaşlar arıyoruz :)

    Toplamda 10 gün sürecek bir rota araç sahibi bu turlarda defalarca yurtışına öğrenci öğretmen götürmüş biri.Arakdaşlardan biride erasmus projeleriyle yurtdışına defalarca çıkmış ingilizce öğretmeni.
    Booking.com'dan otellerimiz en az 3 ve 4 yıldızlı olacak şekilde birçok otel (odalar 2 kisilik,istegenize bagli 3 veya 4 kisilikte olabilir 3 yada 4 kisi konaklamada fiyat biraz dusebilir.) baktık her şehir için ve bir otel taslağıda çıkardık.(malum gün boyu gezip rahat otelde konaklamak isteyeceğizdir.)

    TOPLAM MALİYET :4500 TL İLE 5500 TL arasında olacağını tahmin ediyoruz kişi başı.(OTEL KONAKLAMA,OTELLERDE SABAH KAHVALTISI ŞOFÖR ÜCRETİ,DİZEL YAKIT ÜCRETİ DAHİLDİR.)Ancak tecrübemle söylüyorum evden poğça,börek,sarma,kurabiye bi kaç kosnerve ile öğle akşam yemeklerini 5-6 gün geçirebilrsiniz.)

    Bizim cebimize tek kuruş girmeyecek tek amacımız bu turu gerçekleştirebilmek ve farklı ülkeler şehirler görmek isterseniz otellerin fiyatlarını yakıt ücretini şoför ücretini hesaplayıp size atabilirim.

    Tur Programız şöyle arkdaşlar:

    Balıkesir 21:00 çıkış ertesi sabah Belgrad varış gün boyu belgrad turu 1 gece konaklama.

    Sabah 09:00 belgrad çıkış 14:00 budapeşte 1 gece konaklama 08:00 çıkış.

    11:00 Bratislava 2 saat mola 13:00 bratislava çıkış 1.30 saat viyana 15:00 viyana varış.Konaklama Viyana.

    Viyana tam gün konaklama viyana.

    Sabah 09:00 viyana çıkış 14:00 prag varış.Prag gezi konaklama.

    Prag tam gün konaklama.

    Prag 08:00 çıkış 11:00 cesky kromlov varış 3 saat mola 14:00 çıkış 3 saat sonra saat 17:00 salzburg varış.Salzburg turu.Gece Salzburg konaklama.

    Salzburg 09:00 çıkış 3 saat hallstad varış 12:00. 3 saat mola 15:00 hallstad çıkış. 18:30 bled varış.2 saat mola.20:30 bled çıkış.21:30 otele varış(lübyana yakınlarında).

    09:00 otelden çıkış lübyana turu 13:00 zagrebe hareket. 16:00 zagrep varış.Zagrep turu.Konaklama zagrep.

    09:00 zagrep çıkış.molalarla 21:00 filibeye varış.konaklama filibe.

    09:00 filibe çıkış mola ve gümrük saatlerini dikkate alınarak 19:00 Balıkesir.

    (Bu tur ücreti euro kuru 7,66 tl iken yapılmıştır.)
     

    Ekli Dosyalar:

    Son düzenleme: 6 Eylül 2018
  2. guner1453

    guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    20 Mart 2008
    Mesajlar:
    460
    Beğeni:
    26
    Tarih belli mi hocam
     
  3. hkarismaz

    hkarismaz Üye

    Kayıt:
    28 Eylül 2013
    Mesajlar:
    14
    Beğeni:
    0
    bu kur fiyatları ile biraz zor ama..
     
  4. anadoluman

    anadoluman Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    25 Mayıs 2010
    Mesajlar:
    300
    Beğeni:
    7
    Hocam yaz için mi düşünüyorsunuz?
     
  5. ersan3333

    ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Mart 2016
    Mesajlar:
    288
    Beğeni:
    8
    Evet yazin olacak hocam 1 temmuz ile 15 agustos arasinda herhangi bir zamanda olabilir.Katilacak kisilerle beraber kararlastirilabilir bizim icin her tarih uyar.
    Evet kurlar çok yukseldi ama 7.66 iken bile bu fiyatlar normal ani jolly ets gibilerine gore.bu firmalarda 45 kisi ile seyahat edip her molada 1 saat adam beklemektense bu daha cazip.ustelik ekstra tur altinda gezdirilen sacma yerler var para almak icin bi suru gereksiz tartismalar otobuste ekstraya katildin katilmadin gibi.
     
  6. spider23

    spider23 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    16 Nisan 2010
    Mesajlar:
    1.595
    Beğeni:
    58
    Hocam bekar yada çocuksuz olsam kesin gelmek isterdim, ama bütçeyi 1000 euro gibi belirlemek sanki daha gerçekçi olur.
     
  7. Pcustası

    Pcustası Üye

    Kayıt:
    28 Kasım 2016
    Mesajlar:
    29
    Beğeni:
    2
    Hocam bir sonraki tura bende geleyim iyimiş bu :D
     
  8. ersan3333

    ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Mart 2016
    Mesajlar:
    288
    Beğeni:
    8
    Hocam hediye işine girmezseniz yaninizda 150 200 euro alsaniz fazlasiyla yeter.
     
  9. ersan3333

    ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Mart 2016
    Mesajlar:
    288
    Beğeni:
    8
    şu anda 4 kişi olduk arkadaşlar
     
  10. ernsg

    ernsg Üye

    Kayıt:
    3 Eylül 2018
    Mesajlar:
    6
    Beğeni:
    2
    ekonomik bir yurtdışı planı
     
  11. ernsg

    ernsg Üye

    Kayıt:
    3 Eylül 2018
    Mesajlar:
    6
    Beğeni:
    2
    Vize-pasaport durumlarındanda bahsedermisiniz
     
    Son düzenleme: 2 Ekim 2018
  12. sezar10

    sezar10 Aktif Üye

    Kayıt:
    8 Ekim 2009
    Mesajlar:
    239
    Beğeni:
    12
    Grup halinde araç ile gezmek en mantıklısı. Biz 3 sene önce böyle bir turu 4 kişi araba ile yaklaşık 20 gün yapmıştık(almanya-hollanda-belçika-fransa-italya). Otel konaklamalı. kişi başı pasaport,vize,uçak bileti(aracı indikten sonra kiraladık), gezi harcamaları vs..(anahtar teslim diyelim biz) 1300 euro(kişi başı) yapmıştık.
    10 gün orta avrupa, yaklaşık 12-13 kişi minübüs ile daha ucuza gelir. Ekip uyumlu olursa çokda eğlenceli olur. Bahsettiğiniz sistem bence şu anda en ekonomik avrupayı gezme sistemi:) Tavsiye ederim.
     
  13. bilisim-tef

    bilisim-tef Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    27 Ağustos 2011
    Mesajlar:
    981
    Beğeni:
    9
    güzel planmış hocam. gelmek isterim. vize işleri nasıl olacak bu ülkelerin?
     
  14. ersan3333

    ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Mart 2016
    Mesajlar:
    288
    Beğeni:
    8
    arkadaşlar yeşil pasaport'a vize yok.yeşil pasaport yoksa vize başvurusu yapılması lazım oda 60 euro falandı en son
     
  15. Ergün1

    Ergün1 Site Gezgini

    Kayıt:
    29 Ağustos 2017
    Mesajlar:
    48
    Beğeni:
    8
    Ersan3333 Ben de gelmek isterim. Eğer gerekirse; çadır, şişme yatak, mat ve uyku tulumum var. Yeşil pasaportum mevcut. Keşke Polonya ya da İtalya'ya doğru da uzansaydınız.
     
  16. ersan3333

    ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Mart 2016
    Mesajlar:
    288
    Beğeni:
    8
    italya'da işin içine girerse rota çok uzar hocam.ama dediğiniz gibi krakow düşünülebilir yada pragdan sonra münih olabilir bizim kafamızdaki rota bu.katılımcılar farklı bir kaç yakın şehir daha isterse eklenebilir.
     
  17. omd

    omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    19 Nisan 2007
    Mesajlar:
    4.971
    Beğeni:
    75
    Sayın hocam, bebekli aile olduğumuz için sizinle gelemem. Ancak benim araç aile ile gezmeye müsait. Belki benzer turu kendim yaparım diyorum. Ayarladığınız otellerin isim ve fiyatlarını vb. içeren listeyi benimle paylaşırsanız fikir edinmiş olurum. Teşekkürler.
     
  18. guner1453

    guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    20 Mart 2008
    Mesajlar:
    460
    Beğeni:
    26
    Oteller bellimi hocam
     
  19. ersan3333

    ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Mart 2016
    Mesajlar:
    288
    Beğeni:
    8
    Her sehir icin 4 5 otel taslagi var su an net degil oteller.ayrica sofor bursadan gelecek bursadan balikesirden bandirmadan tekirdagdan edirneden yolcu alinabilir istanbuldaki arkadaslarida tekirdagdan alabiliriz
     
  20. bilisim-tef

    bilisim-tef Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    27 Ağustos 2011
    Mesajlar:
    981
    Beğeni:
    9
    bir çok ülke gezileceği için hangi vize alınacak?
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal