Özel Eğitim Öğrencileri için Gerekli Materyaller Nelerdir?

Kodla Büyü

kaanrevan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu sene Bilişim Teknolojileri Alanına 10. ve 11-12.sınıflara toplam 5 öğrencimiz gelmiş. Ders programımda 4 saat dersim var. Ancak öğrencileri henüz tanımıyorum. Bu gün ilk gün gelmediler. Açıkcası heyecanlıyım. Heyecanımın sebebi onlara bir şeyler öğretmen. Bir seneyi dolu dolu geçirmek. Normal öğrenciler olmayacaklar elbette.

BEP' li öğrencilerimiz oldu ama Özel eğitim yönetmeliğine bağlı öğrencimiz hiç olmadı. Onlara özel bir sınıf oluşturacağız sanırım. Acaba bu sınıflarda nasıl materyaller bulunmalıdır. Şuan için bir boş odamız var. Bölüm şefi ile bu odanın tasarlanması ile ilgili karara varılmış okul idaresince. Ancak bunu sadece devlete bırakmak istemiyorum. Elimden geldiğince burada sanayi kuruluşlarına gidip durumu anlatıp, bu odayı onların 1 yılını en iyi şekilde geçirebilmeleri adına materyal isteyeceğim. Örneğin mbot, lego gibi materyaller bu sınıflar için uygun olur mu? Çünkü sonuçta programlama temelleri dersi gibi dersleri olacak yanılmıyorsam. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Geri