Özel Eğitim Meslek Lisesi

Kodla Büyü

bilogrt38

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malumunuz iliçi atama dönemi başladı. Ve Özel Eğitim Meslek Lisesinde açık olduğunu öğrendim. Biraz araştırdım ama çok detaylı bilgiye ulaşamadım.
- Bu okulda çalıştığımız zaman teknik öğretmen olarak mı çalışıyoruz?
- Dersler sıkıntılı oluyor mu? Sonuçta engelli (işitme engelliler) çocuklar.
- Okulun işleyişi nasıl?
- vb :)

Çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi acaba?

BT Rehber Öğretmen olarak bu tür bir lisede çalıştım.
Sonuçta Meslek Lisesinden bir farkı yok.
Okuma yazma bilmeyen veya birtakım sorunları olan işitme engelli öğrencilerle ders işlemek biraz zor sınav yapmak daha da zor olabiliyor.
8)

bizim idarecimiz daha önce bu tür bir kurumda müdür yardımcısı olarak çalıştı. ondan duyduğum ve bildiğim kadarıyla bilgi vermeye çalışayım
..
1. gittiğiniz okul işitme engelliler meslek lisesi vb.. adında meslek lisesi geçiyorsa bu kuruma sadece TEF mezunları atanabilir. bu kurumda çalışırken TEKNİK ÖĞRETMEN haklarından yararlanırsınız

2. bilgisayar bölümlerinde genelde sınıfların pek yoğun olmadığından bahsetti

3. 20 + 29 şeklinde 49 saate kadar ücret alabiliyorsunuz.

4. ayrıca bu tür okullar genelde YATALI ÖĞRENCİ de barındırıyor. dolayısıyla kurumlarda BELLETMEN olarak nöbet görevi alıp her nöbet için ek ders görevi de alabiliyorsunuz (yatılı nöbet 6 yatısız 4 saat)

5. her tür özel eğitim kurumunda ek ders ücretlerinizi %25 zamlı alıyorsunuz

6. yatılı öğrenci bulunan kurumlarda belletmenlerin (gece nöbetçilerinin) kalması için bir bazen 2 oda bulunuyor ve bekarsanız bu odalarda sürekli ikamet etme şansınız da olabiliyor.

7. öğrenciler bazen sıkıntılı olabiliyor. konuşarak tartışamadıkları için tartışmalar genelde fiziki kuvvete dayalı olabiliyor.
...

bilogrt38 hangi il? Bende merak ediyorum burada ki öğretmenler nsl eğitim veriyor peki işitme engelli öğrencilere?

Geri