Oyun Geliştiriciliği ve Kodlama Bilmeden Oyun Geliştirme Süreçleri

Kodla Büyü

sinanurun

Aktif Üye
Tarih: 06 Şubat 2021 Cumartesi - Saat: 20:00 da
"Bilişim Girişim Eğitim" konseptinde düzenlediğimiz canlı yayınımızda, bu hafta konuğumuz bir oyun geliştiricisi ve aynı zam buanda bir fen ve teknoloji öğretmeni olan Ferhat DEMİRCİ.

Sohbetimizin konusu ise "Oyun Geliştiriciliği ve Kodlama Bilmeden Oyun Geliştirme Süreçleri" olacak. CONSTRUCT ve UNITY oyun motorlarından genel olarak bahsedecek olduğumuz sohbetimiz, bilgisayar ve mobil oyun geliştirmek isteyen kişiler için bir rehber olacaktır.

Böyle bir konuda bilgilendirme yapacaksanız unity tamam ama unreal oyun motorunu es geçemez yada bu kadar eksik bilgi veremezsiniz. Oyun Geliştiriciliği ve Kodlama Bilmeden Oyun Geliştirmede ise konunuz unreal ilk sırada yer almalıdır, çünkü basit işler için unreal üzerinde daha az kod yazarsınız. Bende unity kullanıyor olsam da kaplama konusunda unreal çok daha gelişmiş bir platform, tabi onunda eksiklikleri çok mesela daha sağlıklı çalıştığı belirtilmiş ama öyle bişi yok, hatta script sorunları unrealda daha fazladır. Kısaca oyun motoru dediğinizde iki platfom öne çıkar unity ve unreal, unreal motorunun olmadığı böyle bir sohbetin rehber olamayacağı kanatindeyim.

Böyle bir konuda bilgilendirme yapacaksanız unity tamam ama unreal oyun motorunu es geçemez yada bu kadar eksik bilgi veremezsiniz. Oyun Geliştiriciliği ve Kodlama Bilmeden Oyun Geliştirmede ise konunuz unreal ilk sırada yer almalıdır, çünkü basit işler için unreal üzerinde daha az kod yazarsınız. Bende unity kullanıyor olsam da kaplama konusunda unreal çok daha gelişmiş bir platform, tabi onunda eksiklikleri çok mesela daha sağlıklı çalıştığı belirtilmiş ama öyle bişi yok, hatta script sorunları unrealda daha fazladır. Kısaca oyun motoru dediğinizde iki platfom öne çıkar unity ve unreal, unreal motorunun olmadığı böyle bir sohbetin rehber olamayacağı kanatindeyim.
merhaba hocam değerli düşüncen ve katkın için teşekkürler
sohbete katılan hocamızın ilgilendiği programlar Construct ve Unity olduğu için ikisini başlığa aldık ama yayını izleme fırsatınız olursa eğer Unreal Engine konusuna da değindik. ayrıca Storyline 360 gibi bir platformdan da bahsettik.

yani Unreal Engine konusuna da değindik :)

farklı bir oturumda unreal engine konusunu da ele alabiliriz, yeni başlayan bir konsept şuan konular ve konuklar çeşitlendikçe detylar oluşacaktır zamanla. şimdilik daha kavramlar ve rehber tadında içerik oluşturmaya çbalıyorum.

sizde izler ve görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim

izleyip destek olan ve ilgili öğrenci ve çevresiyle paylaşan arkadaşlara yürek dolusu teşekkürler

Construct her öğrencinin oyun geliştirme mantığını öğrenmesi için şahane bir motordur.Sonra C# ile Unity'e geçebilir.

Mebbis'te Unity kursu başvurusu başladı bu arada, Mart ayında olacak kurs.
evet umarım bizlere de çıkar başvuralım bakalım :)

Construct her öğrencinin oyun geliştirme mantığını öğrenmesi için şahane bir motordur.Sonra C# ile Unity'e geçebilir.
benimde çok bilgim yoktu hocam böylece fikir edinmiş oldum ve haklısınız oyun geliştirmeye başlamak ve mantığı anlamak için çok güzel bir başlangıç noktası

MEB in birçok kursunu aldım. Basit şekilde anlatılıp bırakılıyor. Bi tanesi de çıkıp proje yapsın :) Bir tek AutoDesk Fusion 360 kursu çok iyiydi uzmandı anlatan. O da benim ilgi alanım değil.

Bu yazılım uzmanlığı kursuna basvurdum kaç adet videodan oluşuyor kaç soru soruluyor?

Geri