OYAK Kesintileri geri alınacak.

Kodla Büyü
10 yıl boyunca tüm oyak imkanlarından faydalanabiliyorsunuz. bu imkanlardan da feragat edilmesi gerekiyor. oyak yatırım, renault mais'ten indirimli araç gibi haklar için dava açılıp alınmıştı. bu davanın da düşmesi demek

Ooze' Alıntı:
10 yıl boyunca tüm oyak imkanlarından faydalanabiliyorsunuz. bu imkanlardan da feragat edilmesi gerekiyor. oyak yatırım, renault mais'ten indirimli araç gibi haklar için dava açılıp alınmıştı. bu davanın da düşmesi demek
kim renault dan asker öğretmenlik yaptığı için ucuz araba almış merak ediyorum.

Ben asker öğretmenlik yaptım ama Bitlis'in ilçelerinde dağlarda dolaştım hep. Arabayı kim görmüş?

Geçen sene reno da askeri personele indirim var dediler telefon açtım. yedek subay olanlara vermiyoruz. dediler. nere madem bize faydası yoktu ne diye kestiler. adam başı en az 50tl*11ay*3500 kişi=2000000 tl ediyor hersene bu kadar ve daha fazlası belkide resmen soygun yani.
Ooze' Alıntı:

Bu işi uzun yıllardır (Askerlikten sonra) takip ediyordum. Bu kesintilerin geri verilmesi konusunda bireysel başvuru hakkımız bulunmuyordu. Yaklaşık olarak asteğmen maaşının %5'i kadar OYAK'a kesinti yapıldı.
Toplu görüşmeler öncesi TÜRK EĞİTİM SEN, üyelerinden dilekçe alarak, toplu görüşmelerde bu konuyu da gündeme getirecek. Dilekçe sayısı ne kadar çok olursa o kadar güç demek. Ayrıca yasal faiziyle birlikte ödenmesi söz konusu.
Benim kanaatime göre bu yılki toplu sözleşmede yer almase bile, bu şekilde kamuoyunun oluşması sevindirici ve bence umut verici. Askerliğini asteğmen olarak yapanların herkesin OYAK kesintileri ile ilgili düşünceleri aynı.
Arkadaşlar, sonuçta bir özlük hakkıdır. Taraflı tarafsız, sendikalı sendikasız herkesin bu girişime destek olması gerek. Yasal faizler ile birlikte ortalama 3000-3500 TL'lik bir alacağımız bulunmaktadır.(Asteğmenlik süresine, alınan maaş miktarına ve yıla göre değişecektir)

ben taaa 2004 de yapmıştım asker öğretmendim bizde alacaz mı? hemen dilekçe verelim :)

Bu konu daha çok su götürür bende hiçbir oyak hakkından faydalanmadım niye kesinti yaptılar peki? Öderler umarım.

Öncesi sonrası yok arkadaşlar. Hemen dilekçelerinizi en yakın TÜRK EĞİTİM SEN bürolarına verin ve bunu çevrenizdekilerle de paylaşın.

arkadaşlar bşr kaç gün önce son 3 yıl da askerliği bitenle diye bi ibare okumuştum ama şimdi bulamadım nerede olduğunu varmı böyle bir durum?

yuca' Alıntı:
o değilde bir sen de böyle bir çaba yok galiba var mı?

birsen önce bu işte olacağını açıkladı ama sonraki resmi açıklamlarında bu işte biz yokuz diye yazılı açıklama yaptılar. umarım toplu görüşmede bu konuda destek veririler

easytr' Alıntı:
Ooze' Alıntı:

hani nerde. sallamayın. bizden kesilen bu haraçların geri ödenmesi için girişimde bulunan türkeğitim sene teşekkürler. benden kesilen aidatla birileri tazminat alıyor, benim paramı yiyor. oyak tümden kaldırılmalı

ben oyak ile ilgili bir savunma mı yaptım yada verilmesin mi dedim..sadece hukuki süreçten bahsediyorum..bu kesintilerle ilgili dava açıldı ve asteğmenlerin 10 yıl süre ile oyak iştiraklarından yararlanabilecekleri ile ilgili mahkeme kararı çıktı..önce bu kararın bozulması lazım diyorum... hemen bir yerlere çekmeye gerek yok

faruk8542' Alıntı:
Geçen sene reno da askeri personele indirim var dediler telefon açtım. yedek subay olanlara vermiyoruz. dediler. nere madem bize faydası yoktu ne diye kestiler. adam başı en az 50tl*11ay*3500 kişi=2000000 tl ediyor hersene bu kadar ve daha fazlası belkide resmen soygun yani.
Ooze' Alıntı:

mais şubelerinden alabiliyorsunuz renaulttaki adamlar bilmiyordur..çünkü renault ile mais farklı..bu arada ben de oyağı savunmuyorum yukarıda da yazdım sadece hukuki süreci belirttim.. ayrıca siz kendi haklarınızı bilmiyorsanız yada takip etmiyorsanız o ayrı. ben hakkımı kullandım ve oyak yatırımda bir subay gibi yararlanıyorum 7 yıl sonra toplu (bayaaaaa bi toplu) para alacağım..keşke siz de yapsaydınız..paranız boşa gitmezdi..ha bana sorarsanız tekrar söylüyorum ben ce de gerek yok oyak üyesi olmaya... ama varken böyle bir hak, kullanmak gerek

sehzade84' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
yuca' Alıntı:
o değilde bir sen de böyle bir çaba yok galiba var mı?

birsen önce bu işte olacağını açıkladı ama sonraki resmi açıklamlarında bu işte biz yokuz diye yazılı açıklama yaptılar. umarım toplu görüşmede bu konuda destek veririler

http://kayseri.egitimbirsen.org.tr/deta ... 712&cid=52

eğitim bir sen önce dava açacağız diye ortalığa düştü sonra davayı kaybederiz diye davadan vaz geçtiler benim ebs den tek umudum toplu görüşmede bu konuyu ciddi bir şekilde masaya yatırabilmesidir. yatkili sendika olmak için önce etkili sendika olmak lazım. lafla peynir gemisi yürümüyor.

easytr' Alıntı:
Ooze' Alıntı:

hani nerde. sallamayın. bizden kesilen bu haraçların geri ödenmesi için girişimde bulunan türkeğitim sene teşekkürler. benden kesilen aidatla birileri tazminat alıyor, benim paramı yiyor. oyak tümden kaldırılmalı

Yine istemezzük tayfası başlamış. Yahu OYAK'a kesilen parayı talep etmek başka, OYAK'ın kaldırılmasını istemek başka. Hem benim OYAK ile ilgim yok de, kesilen paranı iste, hem de OYAK kalksın de. Yahu, memnun olanlar var. Sana ne? Sen kendi hakkını mı istiyorsun. İste. Ama adamlar kendileri için bir sandık kurmuş. Onlara karışmaya, onların sandığını kaldırmaya hakkın yok ki.

Sen benim bu sandıkla ilgim yok diyorsun, senden kesilen parayı istiyorsun. Hakkın. İste. Ama ilginin olmadığını düşündüğün bir sandığın, fonun kaldırılmasından sana ne? Yine abarttın. Suyunu çıkardın. Ne bu düşmanlık?

Şimdi birisi çıkıp akrabalarınla yaptığın günün iptal edilmesini istese; ne dersin bu işe.

Sana ne be adam; biz aramızda bir gün, yardımlaşma sandığı kurmuşuz demez misin? Adamlar kendi aralarında, kendi maaşlarından kesilen paralarla bir fon kurmuşlar. SANA NE? Sen senden haksız yere kesildiğini düşündüğün bir para varsa, o fona dahil olmak istemiyorsan, senden kesilen parayı talep edersin. EEEN DOĞAL HAKKIN. Fakat adamların kurduğu birliğe, sandığa, fona karışamazsın.

İşin içinde ordu var ya, yine abarttın. Necasetini çıkardın işin.

Ne güzel gündem değişiyor;
memur zammından haber yok(acaba ben mi duymadım) hiçbir medyada görüşmelerin hangi aşamada olduğundan hükümetin teklifinden,sendikaların neler talep ettiğinden! kimse bahsetmiyor.

aradan kaç ay geçti memur zamları için , referandumdan torba yasa geçeli ne kadar oldu Sendikalar bununla ilgili bir gündem oluşturmamışlar hala. Sendikalar şuanda üyelik aidatlarını arttırmanın ve şube müdürlerini kendileri belirlemenin derdindeler. Doğru düzgün bir sendika kalmadı artık.

bahtsız_bedevi' Alıntı:
Ne güzel gündem değişiyor;
memur zammından haber yok(acaba ben mi duymadım) hiçbir medyada görüşmelerin hangi aşamada olduğundan hükümetin teklifinden,sendikaların neler talep ettiğinden! kimse bahsetmiyor.

prentice' Alıntı:
aradan kaç ay geçti memur zamları için , referandumdan torba yasa geçeli ne kadar oldu Sendikalar bununla ilgili bir gündem oluşturmamışlar hala. Sendikalar şuanda üyelik aidatlarını arttırmanın ve şube müdürlerini kendileri belirlemenin derdindeler. Doğru düzgün bir sendika kalmadı artık.

aman arkadaşlar siyasete çekmeyin konuyu arkadaşlar böyle şeyleri sitede görmek istemiyor. Şimdi mazallah yunanistan mı olalım, biz memur maaşlarının ödenemeyeceği günleri hatırlıyoruz derler. Size "dik duruşlu(!)" dış politikadan girip, imf'ye ödenen borçlardan çıkarlar... Hatta kesin bu ergenekonun işidir. Ergenekoncu bir takım çevreler izin vermiyordur zira. OYAK'tan hakkımızı isterken bile ucunda ordu var diye kapatın şurayı modunda saldırıya geçiyorlar... Fenerler Denizlerce götürürken sesini çıkarmayanlar işin ucunda ordu yardımlaşma adı olunca saldırıya geçiyor.

Boş verin arkadaşlar, hakettiğimiz gibi yönetiliyoruz. "İslam sancaktarlığı" yapacağına inandığım, Tanrı'nın gerçekten sevgili kulu olduğuna inandığım bu halkın düzeleceğine inancım yok benim. Sizlerde umut etmekten vazgeçin. Biat iyidir, acınız hafifler öyle yapın. Ben öyle yapıyorum! Herkes memnun hayatından elbet düzende-düzülende değişir bir gün. O zaman kimsenin gözünün yaşına aldanmayacağım!

Güçlüden hakkını alamayanlar, güçsüz söz konusu olunca "vurun kellesini" modunda kapatın diye kin kusuyorlar...

Hocam uyuyun sizde, uyuyun ve yarın kalkınca biat edin. Gerçekten daha az acı veriyor. Bulabileceğiniz LCD türü maddeler uyumanıza ve ülkeniz adına üzülmenizin geçmesine yardımcı olur. zira akıl ve vicdan normal seyrinde bu kadarına tahammül edemiyor!

prentice' Alıntı:

toplu görüşme çıkması için eylemler yapıldı fakat medya işine gelmediği haberi vermek bile istemiyor. bütün sendikaların uzlaştığı konuları bile hükümet çıkarmak istemiyor. bu tasarıda sendika aidatları ile ilgi hiç bir konu yok. hükümet bütün yetkileri elinde bulunduruyor. istediği her yasayı 3 günde çıkarabiliyor. burda engel olarak sendkaları görmeniz çok komik. sendikların web sitleri bir inceleyin bu konuda neler yapılmış. eğer suçlu arıyorsanız hükümetten başkası değildir.

Geri