outlook yardım !!!!

Kodla Büyü

badboys

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mEB.K12.TR UZANTILI MAİLLERİ OUTLOOK İLE OKUDA şöyle bir sııntı çekiyoruz...

Eğer web arayüzüenden okuduğumuzda veya başka bir bilgisayarda outlook ve ya express gibi prog okuduğumuzda başka bir bir bilgisayarda örneğin okuldaki bilgisayarda okunmuş olan bu mailleri outlook cve expressde göremiyoruz..Bunun için ne yapmak gerekir
teşekkür ederimm

yokmu arkadaşlar yardım eden

bu soru EBİTEFO sınavında çıkarsa ne yapacaksınız :)

hocam bir kopyasının sunucuda bırak işaretleyiniz.
Ayrıca soru cıkarsa hocam merak etme her koyun kendi bacagından asılır.

bir kopyasını bırak dedğimizde de kopya duruyo ama okunmuş olduğu için galiba outlook okunanı görmüyo

mail hesabı ayarlarında asıl sunucuda postanın kopyasını bırak şeklinde bir seçenek olmalı. eğer açık değilse onu aç. Böylece ana sunucuda bulunana postalar hesaplara indirilince ana makineden silinmezler

hocam ana makinadan zaten silmiyo ana makinede duruyo mailler ama okunan mailleri indirmiyo sorun burada

Fakat bu duyurular klasöründeki e-postalara outlook kullanarak erişemeyeceğiniz için düzenli olarak web tabanlı hizmeti de kullanmanız gerekmektedir.Sanırım bu
mail.meb.k12.tr orada bu uyarı vardı.

hocam ilk okumada sorun yok
mesela ilk olarak sabah geldiniz müdürün oradan açtınız programı bütün mailleri okudunuz.Sizden sonra birde müdür yard. outlook ile baktı ozaman müdür yardımcısı sizin okuduğunuz iletileri keni bilgisayarında göremiyor.Yada herhangi bir yoll okunan bir mail başka bir makinede outlook ile görülmüyor.
Halbuki başka bir pop 3 mailde bu sıkıntı yok.Aynı şekilde kendi hotmail hesabımada outlook ile ulaşıyorum ama okunsun okunmasın bütün mailler kontrol edilebiliyor

ip koruması vardır. Bilgisayarları tek tek çalıştırın ve ipyi değiştirerek tekrar deneyin (ip derken adsl modem reset )

Geri