Outlook MEb.k12.tr'den mail gönderme

Kodla Büyü

skipper_forum

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuz olarak mailleri outlook üzerinden alma konusunda bir sıkıntımız yok fakat outlook üzerinden bir türlü mail gönderemiyoruz.

Outlook üzerinden mebk12.tr li mail gönderebilen var mı?

Varsa özel bir ayar yaptınız mı? Saygılar.

İyi akşamlar Merhabalar okulda outluktan kendi g mail hesabıma mail atabiliyorum ama gov tr veya k12 tr adreslerine gönderdiğim mailler gönderilenler kutusunda görünmesine rağmen adrese ulaşmıyor giden ayarları 587 10 işaretli yardımlarınızı bekliyorum

suhabe' Alıntı:
İyi akşamlar Merhabalar okulda outluktan kendi g mail hesabıma mail atabiliyorum ama gov tr veya k12 tr adreslerine gönderdiğim mailler gönderilenler kutusunda görünmesine rağmen adrese ulaşmıyor giden ayarları 587 10 işaretli yardımlarınızı bekliyorum
Hocam,

Hesap ayarlarından Giden menüsünde "Gelen sunucu ile aynı ayarları kullan" kısmı sadece işaretli olacak. Kullanıcı adı ve şifre girilmeyecek.

Burayı işaretlerseniz sorunsuz olarak e-posta gönderebilirsiniz.

habibocak' Alıntı:
suhabe' Alıntı:
Hocam,

Hesap ayarlarından Giden menüsünde "Gelen sunucu ile aynı ayarları kullan" kısmı sadece işaretli olacak. Kullanıcı adı ve şifre girilmeyecek.

Burayı işaretlerseniz sorunsuz olarak e-posta gönderebilirsiniz.
Teşekkürler hocam pazartesi deneyeceğim :)

bshark' Alıntı:
http://posta.meb.k12.tr/webmail/index2.php adresinden kurum kodu ve şifremizle giriş yaptığımız halde hiçbir maili göremiyoruz. Ayrıca outlook 5 farklı bilgisayarda kurulu ama mailler bir bilgisayara gelirse 4 bilgisayara gelmiyor gönder/al yaptığımız halde
Hocam,

@meb.k12.tr lerde IMAP desteği olmadığı için aynı anda bir kaç kurulum yapıldığında sıkıntı veriyor. Ayarlar gelişmiş kısmından iletinin bir örneğini sunucuda bırak derseniz en azından sunucudan görebilirsiniz. Bunun tek sıkıntısı ise kotanın çabuk dolmasıdır. Onun için de silme gün sayısını kısa tutun.

bshark' Alıntı:
http://posta.meb.k12.tr/webmail/index2.php adresinden kurum kodu ve şifremizle giriş yaptığımız halde hiçbir maili göremiyoruz. Ayrıca outlook 5 farklı bilgisayarda kurulu ama mailler bir bilgisayara gelirse 4 bilgisayara gelmiyor gönder/al yaptığımız halde

Aşağıdaki yöntemi uyguladığınızda farklı bilgisayarlarda kurulumu yapabilirsiniz.
posta.meb.k12.tr adresinde "Kişisel Ayarlar" menüsünden ,
>mail yölnlendir tıklanır 1
>yönlendirilecek adrese (diğer kullanıcıların eposta adresleri) posta adresleri girilir.2
>ihtiyaç halinde silme işlemi yapılır3

Outlook üzerinde ana hesap olarak bir tanesine kurulum yapılır ve epostaları kopyası kalsın tıkı kaldırılır. Bu bilgisayardan gönderme ve alma işlemleri sorunsuz olarak yapılır. (Öneri Memur bilgisayarı için)

diğer bilgisayarlara Okunması için yönlendirme yapılan eposta adresi giriler.(örnekte yonlendir@gmail.com) gönderme işlemleri için kurulum yapılmayabilir.
sadece gönderme işlemleri için varsayılan adres olarak okulun eposta adresi kurulur.(ihtiyaç varsa herkes gönderme yapabilsin diye) k12smtp.meb.k12.tr ve 587. Her bilgisayar için kişisel eposta alınır ve kurulum buna göre yapılır.

Eposta istemcisi olarak öneri:
wordmark.3b0e03fa56f1.png

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    31.8 KB · Görüntüleme: 2,084
Geri