Outlook mailleri bilgisayarda bir yere kaydediyor mu?

Kodla Büyü

pythagorean

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün müdür yardımcım bi soru sordu. Outlookta depo bölümünde 2008 yılındaki mailler bile duruyomuş. Silmek istemiyorum dedi. Bunların kayıtlı olduğu bir yer var mı bilgisayarda diye sordu. Outlook üzerinden silersem bir daha erişebilir miyim diye sordu. Ben de server üzerindedir bilgisayarda kayıt altında tutulmaz dedim. Sonuçta tüm mail sistemleri öyle çalışıyo. Yani bilgisayar harddiskinde değil serverdadır dedim. Yanlış mı biliyorum? Bilgisayarda bir dosyada mı tutuluyor yoksa? Yok öyle değilse silinirse tekrar erişilebilir mi? Bu iki seçenekte hayırsa nasıl yedekleyebilirim ve onları silebilirim yardımcı olursanız sevinirim...

Mrb.
Evet depo ediliyor senin pcnde. Şu an hatırlamıyorum ama sanırım tek dosya halinde yedekliyor.
Yalnız outlook expressin version farkı farkı farkettirebilir. Yoksa ayarlara gir bak nere kaydediyor görebiliyorsun.
O dosyayı al en azından sonra kopyele. zaten outlook un amacı mailleri pcne depo edebilmen diye biliyorum. Yani amaç tüm maillere kolayca istediğin zaman hatta net yoksa da erişebilmen heralde
kolay gelsin.

kaydedibiliyor hocam,
ancak hedef gösterdiğin sürücü NTFS formatlı olmasına dikkat et,
FAT dosya sistemi 2 GB üstünü desteklemediği için maillerin birikince outlok çakılır.

Geri