Otomatik Araba Arıyorum Maksimum 40000 Tl

Kodla Büyü

alper_kizil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar eşim için maksimum 40 bin tl civarına kadar otomatik araba arıyorum.
Önerebileceğiniz araba yada marka veya model var mı?

otomatik dizel?benzin?LPG? sedan ? HB ? B sınıfı ? C sınıfı ? :D biraz açarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz..Ama otomatik Japonlar baş ağrıtmaz..Civic-JAzz ; corolla-auris tam otomatikler sıkıntısızdır.

25bine otomatik 1.2 albea alın subaru-honda şansıman var hem tam hem de tiptronik alın.Bol bol binin.Bizim araba kayseri-mersin 70tl yaktı.kim demiş 1.2 pozantı ve otoyol rampalarını çıkmaz yüklü vaziyette albea bir panter gibi tırmandı

storm' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2015-dizel-otomatik-megane-touchplus-222464055/detay

Hocam arabam satılık. Alın 10 yıl masrafsız paşalar gibi kullanın. Fiyat çok iyi kacirmayin
yani diyon ki kısaca o kadar parayı reno ya göm:)

Benzin+lpg+sedan+otomatik deyince tek araba vardır hocam honda civic. Kafa yormaya bile gerek yok. Başka araba bakmakla harcayacağın vakti parana göre en temiz civici bulmak için harca. Hayırlı olsun şimdiden :)

Polo dizel otomatik kullandım 1.6 tdi otomatik seri araba az yakar çok kaçar donanım dersen punto fiesta daha dolu araçlar .

aynenbadi' Alıntı:
storm' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2015-dizel-otomatik-megane-touchplus-222464055/detay

Hocam arabam satılık. Alın 10 yıl masrafsız paşalar gibi kullanın. Fiyat çok iyi kacirmayin

Renaultun 1.5 DCI motoru birçok markanın kullandığı çok başarılı bir motor. Edc şanzuman dsg ayarında çok başarılı bir şanzuman.
Ayrıca dizel otomatik, 2015, hız sabitleyici, yokuş kalkış, yağmur sensoru, far senseru, digital kilima çift taraflı,park sensörü, çelik jant, ABS, esp, esr......, vb.
15-20 bin TL daha fazla verip ayni özelliklerde başka markalar da alabilirsiniz. :)

40 bin tl ye toyota corolla(2007-2009), auris(2008-2011), hb megan 3 (2011-2012), jetta(2007-08-09-10), hoda civic(2007-08-09-10), ford focus(2009-10) gibi arabalar alınabilir.

Corsa 1.2 2009 Easytronik kullanıyorum çok memnunum bide lpg taktırdım maraştan bandırmaya kilometrede 0.1375 kuruş yaktı. Hızım 110 ve 120 bandında devir 3000 i geçmezken. 140 liraya geldim anlayacağınız. Otobüs bileti 75+15=90 TL

Bi daha alacak olsam yine yarı otomatik alırım. Tam otomatik bakmayın bence. Vitese müdahale edilebilen bir şanzumandan bakın derim. CVT demişler ama bildiğim kadarıyla cvt zorlamaya gelmiyor.

Ek olarak uzun yol çok yapacaksanız bide hız sabitleyici olsun. Sağ ayağım ağrıdığından sol ayağımla bastım gaza oyle geldim bir müddet. :) Aslında debriyaj olmasında nolursa olsun.

storm' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
storm' Alıntı:

Renaultun 1.5 DCI motoru birçok markanın kullandığı çok başarılı bir motor. Edc şanzuman dsg ayarında çok başarılı bir şanzuman.
Ayrıca dizel otomatik, 2015, hız sabitleyici, yokuş kalkış, yağmur sensoru, far senseru, digital kilima çift taraflı,park sensörü, çelik jant, ABS, esp, esr......, vb.
15-20 bin TL daha fazla verip ayni özelliklerde başka markalar da alabilirsiniz. :)
yani diosunki 60 bin e sadece reno alınabilir:) yaa güldürmeyin hocam bizi, o fiyatlarda alınabilecek çok araç var. o paralar renoya verilmez,yok motorunu üretiyormuş falan filan hikayee onlar..muhtemel sende aldığın için pişman olmuşsun ki satıyorsun..
60 bin reno ya veren varsa valla helal olsun diyorummmm

mpurcuklu' Alıntı:
40 bin tl ye toyota corolla(2007-2009), auris(2008-2011), hb megan 3 (2011-2012), jetta(2007-08-09-10), hoda civic(2007-08-09-10), ford focus(2009-10) gibi arabalar alınabilir.
hocam eyvallah
ama şu anda araba fiyatları inanılmaz tavan yapmış.

en makulu honda civic gibi o da inanılmaz pahalı şu anda 2005 modellerine 40 tl diyorlar.

Hocam ben de aynı para ile 6 ay önce senin durumuna düştüm ve 2011 model Ford Focus Titanium (47000 km) aldım. tüp takdırmadım çünkü kararsızım çok aşırı yol yapmıyorum yılda 1000 -1200 tl kar yapmak için tüp takılır mı diye düşünüyorum. Bir de Ford'lar tüp konusunda biraz hassas. Yani sibop eritme ya da dikkat edilmezse uzun vadede ciddi motor sorunları çıkartır. Ama tüp taktırıp uzun yolda kullanmayıp 2-3 depo tüp kullanıp sonra bir depo benzin kullanma gibi kullanırsan pek birşey olmaz.

Bunun dışında Opel ve Chevrolet'ler tüpe karşı çok hassas, çok sorun çıkarabilir. Bu da bilginize.

Gelelim otomatik konusuna. Otomatikler içinde Honda CVT şanzıman ile klasik tork konvertorlü tam otomatik şanzımanlar iyidir.

2012 öncesi Ford'lar klasik tam otomatik 4 ileri şanzıman kullanılır. Bendeki şanzıman budur. Sağlam, sarsıntısız. Yani memnunum. 4 ileri olması da çok rahatsız etmiyor. Çoğu marka benzinli modellerinde bu şanzımanı kullanıyor. Mesela Hyundai hala sıfır araçlarında bu şanzımanı kullanıyor bildiğim kadarıyla.

Bunun dışında yarı otomatik ve çift kavramalı şanzımanlar var. Özellikle dizel modellerde bunlar kullanılıyor. Çünkü o motora bunlar uygunmuş ama son yıllarda dizel modellere de tam otomatik vites uydurmaya başladılar.

Toyotalarda 2010 öncesi benzinliler yarı otomatiktir. Geçişleri biraz hissettirir. Düz vitesin otomatikleştirilmişi olduğu için baskı-balata vardır. Baskı-balata sorunu 30-40.000 km de bir çıkartabilirmiş hatta da az kmlerde bile çıkarttığı oluyormuş.

VW grubunun sanırım 2008 ve üstü modellerinde DSG şanzıman var bu yarı otomatikten biraz farklıdır ve biraz daha sorunsuzdur ama tam otomatiklere göre daha sorunludur.

Bu bilgilendirmelerden sonra önerilerimi söyleyeyim. Almak istediğiniz arabanın otomatik özelliğini iyi araştırın.
Otomatik vites bakım zamanı gelmiş bir araba ise ona göre pazarlık yapın. Mesela 120000 km de bir otomatik vites bakımı 1500 tl olabilir. Mümkün olduğunca yüksek km otomatik vites almayın.

Eğer tüp taktırmayacaksanız ve çok km yapmıyorsanız bu fiyata Ford Focus öneririm özellikle Titanium paket. Bu özelliklerde Toyota ya da Honda alayım desen Ford Focus ile arasında en az 5-6.000 TL oynar. Mesela benim arabam şu an 2011 Ford Focus Titanium, kazasızdır. 40-41 civarlarına gider en kötü. Ama aynı özelliklerde Toyota ve Honda bakarsanız en az 5000-6000 oynar.

Şimdiden hayırlı olsun.

hocam sırf otomatiği iyi diye (reno nun edc si nasıldır bilimiyorum honda nın adı çıkmış otomatikte sorunsuz diye) yılbaşında kardeşime şimdide yeğene alıyoruz honda civic 1.6 lpg li otomatik.
istanbuldan aldık iki aracıda yolda bastım 170 km hızı geçmedi. dizel olsaydı giderdi daha...
ayrıca honda 10 bin de bir bakıma çağırıyo beğenmediğiniz 60 bini renoya göm dediğiniz reno 20 bin de yağ değişim periyodu na çağırıyo acaba honda motorunamı güvenmiyo yoksa servisten mi insanları kazıklamaya çalışıyo anlamadım.

Aynı isteklerle aynı fiyata araç arıyordum. 2013 model Hyundai accent blue aldım. Çok memnunum. Düşünebilirsiniz.

crepis' Alıntı:
hocam sırf otomatiği iyi diye (reno nun edc si nasıldır bilimiyorum honda nın adı çıkmış otomatikte sorunsuz diye) yılbaşında kardeşime şimdide yeğene alıyoruz honda civic 1.6 lpg li otomatik.
istanbuldan aldık iki aracıda yolda bastım 170 km hızı geçmedi. dizel olsaydı giderdi daha...
ayrıca honda 10 bin de bir bakıma çağırıyo beğenmediğiniz 60 bini renoya göm dediğiniz reno 20 bin de yağ değişim periyodu na çağırıyo acaba honda motorunamı güvenmiyo yoksa servisten mi insanları kazıklamaya çalışıyo anlamadım.

170 mi :) guldurme hocam 157 yi 3. viteste gordum ben 170 neki ya basamadim de de hondayi kirletme..

honda otomatik yuksek devir ister bilmeyen adam bilmez gitmez sanir 5. vites dusuk devirlerde cekmez

hocam araç otomatik sıfır aldık istanbul dan gelirken ortalama 140 civarı geliyordum bi mercedesin peşine biraz bastım 170 km hız oldu vites 4 teydi bir kaç kez tırtıkladım gazı araç 5 e atamadı. bassam tabiki biraz daha giderdi. ancak o yolda o koşullarda herhangi bir yeni dizel bence daha iyi hızlanırdı.
hondayı kötülemiyorum şimdi bir tane daha alıyoruz parayı gönderdik evrakları bekliyoruz.
ancak bence şanzuman sorunsuz fakat 1.6 benzinli motor aracı dizel gibi hızlandırmıyo.
birde renonun 20 bin bakım periyodunun olupta honda nın 10 bin km de yağ değişimine çağırması bence felaket

bu bakım periyodları bence çok önemli bir mevzu değil, reno 20 binde çağırıyormuş, honda 10 binde çağırıyormuş benim için hiç önemli değil önemli olan kriterler;
1- Güvenlik
2- Yol tutuşu
3- Sağlamlık

aynı iki marka aracı uzun süre binsinler aynı şart ve koşullarda aynı fiziki ortamlarda(aynı yerde) hangisinin daha çok deforme olma durumu araçların kalitesini gösterir bence arkadaşlar.

alper_kizil' Alıntı:
bu bakım periyodları bence çok önemli bir mevzu değil, reno 20 binde çağırıyormuş, honda 10 binde çağırıyormuş benim için hiç önemli değil önemli olan kriterler;
1- Güvenlik
2- Yol tutuşu
3- Sağlamlık

aynı iki marka aracı uzun süre binsinler aynı şart ve koşullarda aynı fiziki ortamlarda(aynı yerde) hangisinin daha çok deforme olma durumu araçların kalitesini gösterir bence arkadaşlar.
Sen zengin adamsın git sıfır al. Bak burda kafan çok karıştı. Bizim bir arkadaş toyota Auris otomatik aldı. 15 gün sonra gitti geri verdi, manuel aldı. Yokuşlarda otomatik sapıtıyor dedi. Bence sen yengeye ufak otomatik al. Kendine de önceki araban gibi al bir tane.

Geri