ÖSYM'den zorla sınav gözetmenliği görevlendirmesi

Kodla Büyü

esenordelarthe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ösymden sms geldi. bu pazar kpss sınavında görevlendirildiniz belgenizi yazdırınız. okulda çok fazla arkadaşa geldi

sınav görev talebim hiç olmadı hatta araba anahtarı bile almadıkları ve aşırı güvenli önlemleriyle sorular çalınmıyor bir takım kişilerle paylaşılmıyormuş gibi davrandıkları için protesto ediyordum. Sınava ilişkin anketler doldur, konuşma nefes alma şunu yap bunu yap diye bir sürü de gereksiz kural ve angaryaları var.

sisteme girdiğinizde reddetme şansınız yok sadece okudum ve yazdır butonları var.

bu hafta sonu için daha önce plan yaptıysanız çoluk çocuk bırakacak kişiniz yoksa da seçenek yok.

demek ki tüm sınavlarda görev alanlar meslekten atılan arkadaşlarmış ki görev verecek adam bulunmuyor.

yakında sınav gözetmenliği sertifikası kursları açılır diyorum.

aramızda sürekli sınavlara giden ücrete ihtiyacı olan ama bu sefer gitmesi mümkün olmayan bir öğretmenimiz var bir daha görev gelmeyecek diye çok üzüldü peki göreve gitmeyenlere ne oluyor?

hocam eşim doğum izninde ona bile msj geldi. göreve gitmeyince 1 yıl görev çıkmıyor diye biliyorum

aşırı sınava giren olduğu için yetiştiremedi bu ösym denen kurum.bence gitmeyin 1 yıl cezası var.zaten gitme niyetiniz yoksa sıkıntı yok

Bende aynı sebeplerden görev almıyordum, sınava gitmezseniz 1 yıl zaten cezalı oluyorsunuz görev çıkmıyor hocam :D

gereksiz angaryalarla insanları bunalt, sonra zorla göreve gel de olacak iş değil...
ösym kendine çeki düzen vermesi lazım.
geçen sene telefon götürdüm m.yardımcısı uyardı bende: ösym sınav sorularına sahip çıksın biz kendimize sahip çıkarız dedim. sesi çıkmadı....

Tahmini düşüncem mebbis teki "ÖSYM Sınavlarına Katılmak İstiyorum" kutucuğu işaretli olanlara görev istemeselerde ihtiyaç halinde görev yazılıyordur. Ayrıca ben görevli sayısının yetersizliğini Destekleme Yetiştirme kursu olan öğretmenlerin istememesine bağlıyorum. Bunlar benim görüşüm tabii.

Beter olsunlar diyorum. Sınav salonlarına yerleştirdikleri kameraları ÖSYM binasına yerleştirseler soru falan çalınmaz memlekette. ÖSYM sınavında görev almıyorum, almayanları destekliyorum.

bana da istemediğim halde 3 hafta önce görev geldi iade ettim şimdi başkasının iadesini resen görevlendirmişler. iade seçeneğimde yok. kesin çözüm sistemden kayıt sildirmek.

Evet arkadaşlar böyle resen bir görevlendirme sanırım Türkiye'nin her yerinde var. Görev istemeyen arkadaşlar en yakın ÖSYM merkezine ulaşırlarsa onlara bilgi verip görevlerini iptal ettirebiliyorlar sanırım. Bizim okuldaki istemeyen arkadaşların bilgilerini ÖSYM'ye bildirdiğimde onların görevi iptal edilip başkasına verildi. Devletin birçok uygulamasından bende şikayetçiyim fakat bu durumda böyle bir çözüm yolu var bilginiz olsun.

Kendi merkezinde çaldırdığı (paylaştığı) soruların sorumlusunu sınav salonunda aradığından bu yana ben de görev almıyorum. Üstüne bir de resen görev. Pişkinliğe gel.

dndd' Alıntı:
arkadaşlar halkeğitim e gelin isteseniz de sınav vermiyorlar :)

Hocam sınav görevi vermedikleri halk eğitimlere yazı göndermişler görev almak isteyenler diye tutuşmuşlar herhalde. Öncesinde okuldan saymayıp şimdi görev verecek kişi bulamayınca :wink: :shock:

Bana da zorla vermişler.. Asıl kızdığım nokta is lys de görev istememe karşın 1 tane bile görev vermeyen ösym kendi personeline 6 da 6 verirken zora düştüğü zaman mebe sarılması...

Bu işi yokuşa sürmek bence hayrimiza değil. İhtiyaç fazla ve bu yüzden veriliyor.

B gidişle bu göreve de Üniversite mezunu memurlar görevlendirilir o zaman onu elstiririz.

Ektra durumunuz yoksa kabul etmek mantıklı gibi...

Re: Ynt: ÖSYM'den zorla sınav gözetmenliği görevlendirmesi

s_kajmeran' Alıntı:
Bu işi yokuşa sürmek bence hayrimiza değil. İhtiyaç fazla ve bu yüzden veriliyor.

B gidişle bu göreve de Üniversite mezunu memurlar görevlendirilir o zaman onu elstiririz.

Ektra durumunuz yoksa kabul etmek mantıklı gibi...
Hocama katılıyorum.
Tavuğu kesersen, yumurta beklemezsin.

İhtiyaç olduğunda üniversitedeki prof'lar bizlere görev vermeyi çok iyi biliyor.
Öğretmen olarak görev alsanız bile sınıfınıza denetim için geldiklerinde binbir afra tafra.
Görev almayacağım, çıkar çıkmaz iptal ettim. Raporumu da alıp zıbarıp yatıcam; tavsiye edilir !

Ne memleket olduk ya.... Görevi iptal ettik dayadılar...
Önümüzdeki hafta zübeyde hanımda eğitim var derdini kimseye.anlatamıyorsun.
Adam dakika dahi geç kalmayın diyor..
Ancak memurla görüşüyon... Yıl 2016 olmuş... Eğitim verecek kişilere bile ilaşamıyorsun..

ÖSYM bana da görev vermiş ısrarla belgenizi dökün diyor.Ama ben iki üç yıldır kendi çapımda ÖSYM yi protesto ediyorum.LYS sınavlarında tüm görevleri üniversite görevlilerine veren bir kurum adaletli değildir.Şimdi ihtiyaç duymuş istemediğimiz halde görev veriyor gel öğretmenim gözetmenlik yap diyor.Ben gitmeyeceğim arkadaşlar.Cezası 1 YIL görev alamamak herhalde zaten görev vermeyen bir kurum ceza verse ne olur.Keşke tüm öğretmenler birlik olabilse de şu saçma düzen normale dönse.

Bayan öğretmenin başörtüsündeki toplu iğneyi bile çıkarttıran ama sorulara sahip çıkamayan bir kurumun sınavına zaten gidilmez. En ufak bir problemde kendi k.çlarını kurtarmak için her türlü pisliği yapar bu zihniyette olanlar. O yüzden bende protesto amaçlı görev isteğinde bulunmuyorum. Bana çıkmadı. Çıksa da gitmezdim. Gitmezsem 1 yıl görev vermezlermişmişmiş :puhaha: Zaten görev isteyen yok ki sizden.

Abartacak bir durum yok, Ösym yi protesto eden ya da hiç bir şekilde sınav görevi almayan arkadaşlar o gün sınava gitmesin ve 1 yıl ceza alsın... kaybedecekleri bir şey yok, zaten sınav görevi istemiyorlardı sınav görevi alamama cezasının onlar için hiç bir hükmü yoktur.

Merak etmeyin baska sinavlarda zaten o universitedeki degerli boooooyuuuuuk hocalarimizdan tutunda pek giymatli arastirmasi egitimci okutmanlara kadar baskan yaparlar bizler gozetmen.zaten bu sinavda yogunluk var ilerki sinavlarda kim ne yapsin ogretmeni okadar boyyukk hoca varken.bu bi seferlik devami yok zaten diger sinavlarda eski tas eski hamam .millet sinavlara yoneldi muhabbet o yani

Ösym sınav görevlerini verme usulü nasıl çalışıyor bilen var mı? LYS 2017 5 tane sınav var görev isteyenlerden kimisine 4 sınav birden görev veriyor. Kimisine hic vermiyor. Bu nasıl dağıtım. ?

aybr' Alıntı:
Ösym sınav görevlerini verme usulü nasıl çalışıyor bilen var mı? LYS 2017 5 tane sınav var görev isteyenlerden kimisine 4 sınav birden görev veriyor. Kimisine hic vermiyor. Bu nasıl dağıtım. ?
Ben de görev istedim ama 1 tane bile çıkmadı. Bir arkadaşıma 4 görev birden çıktı. Allah'tan mebde görevlendirmeler puan usulüne göre oluyorda böyle adaletsizlikler olmuyor.

Geçen YGS de zorla görev vermişler,aradılar onaylayın diye,bende sizin paralı elemanınız değilim dedim,adam rapor almanız lazım dedi,bende almıyorum da gelmiyorum da dedim.Adam bu kamu görevi dedi,bende o zaman doktor görevlendirin,onlarda kamu çalışanı dedim,adam en son biz iptal edemiyoruz,genel merkezden oluyor,siz gelin yine de dedi,kesinlikle gelmiyorum dedim,yarım saat sonra görevi iptal etmişler.Yani kimse sizi zorla çalıştıramaz:)

Biz başvurunca çıkmıyor başvurmadıklarımız çıkıyor ne iştir anlamak mümkün değil

idril42' Alıntı:
Geçen YGS de zorla görev vermişler,aradılar onaylayın diye,bende sizin paralı elemanınız değilim dedim,adam rapor almanız lazım dedi,bende almıyorum da gelmiyorum da dedim.Adam bu kamu görevi dedi,bende o zaman doktor görevlendirin,onlarda kamu çalışanı dedim,adam en son biz iptal edemiyoruz,genel merkezden oluyor,siz gelin yine de dedi,kesinlikle gelmiyorum dedim,yarım saat sonra görevi iptal etmişler.Yani kimse sizi zorla çalıştıramaz:)

Hocam tavrını çok beğendim. Çok da mantıklı yapmışsın bence. :alkis:

Geri