ÖSYM Sınav Ücretlerinde Düzenleme Yapılmış...

Kodla Büyü

baynadir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Aynı Gün Yapılan Çok Oturumlu Sınav Ücretleri Hakkında 27.05.2016

ÖSYM Başkanlığı, bir günde birden fazla oturumlu olarak yapılan sınavlarda yeni bir uygulama başlatmıştır. Bu uygulamaya göre sabah oturumunda görev alan bir görevli için öğleden sonra aynı bina ve salonda sınav yapılıyor ise bu görevliye öğleden sonraki oturumda da görevlendirme yapılacaktır. Her iki oturumda görev alan bir görevlinin sınav ücreti, tek oturumda görev alan bir görevlinin sınav ücretinden %20 daha düşük olarak her iki oturum için ayrı ayrı ödenecektir.

gis ten giriş yapılınca ana sayfamızda bir mesaj var. oradan da görebilirsiniz. Aldığımız ücretler fazla geldi galiba...

Görev istemeyin. Saçmalığa bak. Halbuki daha fazla ödenmesi lazım. Adam evine gidemeyecek. Öğlen sınav binasında kalacak. Yemek yiyecek belki. ÖSYM saçmalamış sadece.

ahmetfx' Alıntı:
Görev istemeyin. Saçmalığa bak. Halbuki daha fazla ödenmesi lazım. Adam evine gidemeyecek. Öğlen sınav binasında kalacak. Yemek yiyecek belki. ÖSYM saçmalamış sadece.

aynen benim düşündüğümü düşünmüşsün hocam. yemek yenilecek... gerçi haftaya ramazan :D... onu düşünmüş olabilirler :D...

Herşey bizim elimizde ama gel gör ki birlik yok.
Çok fazla değil OSYM nin sadece 1 oturumunda öğretmenler tercih yapmasın bakalım ne oluyor.

Zizu_' Alıntı:
Herşey bizim elimizde ama gel gör ki birlik yok.
Çok fazla değil OSYM nin sadece 1 oturumunda öğretmenler tercih yapmasın bakalım ne oluyor.

Ah hocam ah. Nerde birlik.

saçmalığa bak o zaman ösym bir öğretmene bir günde 2 tane vermesin diğer gün versin zor bir şeymi bunu ayarlamak amaç para kırpmak kendi görevlilerindende bir günde 2 oturum da görev alan varsa %20 kessinler bakalım veya öğrencilerden alacakları parayı bir günde 2 oturuma girecek öğrenci varsa % 20 az ödesin o zaman mantığa bak ya? :x

bence çok yerinde bir uygulama olmuş, 1 tane bile göerv çıkmayanlar varken 2 oturum alanlar en azında 2 oturumluk sınav parası alamasınlar.

bt.ogretmeni' Alıntı:
bence çok yerinde bir uygulama olmuş, 1 tane bile göerv çıkmayanlar varken 2 oturum alanlar en azında 2 oturumluk sınav parası alamasınlar.

size katılmıyorum. iki görev size çıkmış olsa böyle dermiydiniz merak ettim ?

Arkadaşlar ikinci oturumları onaylamayın olsun bitsin ben bundan sonra öyle yaparım hem öğleden sonrayı bekleyip masraf yapmam hemde emek hırsızlarına karşı tedbir almış olurum

bomax01' Alıntı:
bt.ogretmeni' Alıntı:

size katılmıyorum. iki görev size çıkmış olsa böyle dermiydiniz merak ettim ?
Görevlerden birini kabul etmezdim, bu sayede bir başkası da görev alırdı.

Öğretmenler? Görev istemeyecek? Rüyanızda görürsünüz. Kimse gık çıkarmadan paşa paşa istemeye devam edecek o %20 indirimli olan 2.oturumları...

Başıma bir şey gelmeyecekse ve linç edilmeyeceksem bende fikrimi belirtmek isterim.

Ösym ağa biz marabayız, ağanın dediği olur. Hatta ben ösym başkanı olsam 120 tl yerine 50 tl veririm nasıl olsa sistemde bulunan 400 bin kişi yine tercihte bulunur. Madem ücret az bizde tercih yapmayalım diyen çıkmaz. Ösym bize muhtaç değil öğretmenler ösym'ye muhtaç

hakanotuken' Alıntı:
Başıma bir şey gelmeyecekse ve linç edilmeyeceksem bende fikrimi belirtmek isterim.

Ösym ağa biz marabayız, ağanın dediği olur. Hatta ben ösym başkanı olsam 120 tl yerine 50 tl veririm nasıl olsa sistemde bulunan 400 bin kişi yine tercihte bulunur. Madem ücret az bizde tercih yapmayalım diyen çıkmaz. Ösym bize muhtaç değil öğretmenler ösym'ye muhtaç
Çok yerinde bir tespit. Hatta bununla ilgili güzel bir atasözü var. "insan eşek olunca semer vuran çok olur."

29 mayıs tarihindeki sınav için ödenen ücrette kesmeyi unutmuş galiba ösym :) bana gönderdiği mesajı gördüm bugün ...

2016-KPSS Alan Bilgisi Sınavında aynı günde iki oturumda görev aldığınız ve tarafınıza teknik bir hesaplama hatası nedeni ile fazla ödeme yapıldığı anlaşılmıştır. Tarafınıza ödenen 44.89 TL tutarındaki ücret alacağınız ilk sınav görevinizde mahsup edilecektir.

Geri