OSYM GİS ŞİFRE

Kodla Büyü

yavuzk77

Site Gezgini
ARKADAŞLAR ŞİFRE NEDİR BEN BULAMADIM. DAHA ÇÖNCE ALES GİRİŞ ŞİFREMİ FALAN DENEDİM OLMADI. BİLEN VAR MI

Hocam gis şifresini okulundaki sorumlu müdür yardımcısı vermesi lazım.Eğer osym ye kayıtlı degilsen seni önce kayıt yapıolar.Okulda bu işleri ben yaptığım iiçin biliyorum.Kendi bilgilerini giriyorsun,IBAN filan da istiyor.En son kayıt olunca da gis şifresi veriyor.Daha önce kayıtlı isen müdür yardımcısı kendi şifresi ile girince senin şifreni görebiliyor..

HOCAM MÜDÜR YRD. MEBBİS BAŞVURU İŞLEMERİNDEN Mİ GÖRÜYOR BEN OKUL GİRİŞİNDEN BAKTIM NE ÖZLÜKDE NE DE BAŞVURU İŞLEMLERİNDE ÖYLE BİR YER BULAMADIM. ACABA OKULUN MU TANIMLANMASI GEREKİYOR

yavuzk77' Alıntı:
HOCAM MÜDÜR YRD. MEBBİS BAŞVURU İŞLEMERİNDEN Mİ GÖRÜYOR BEN OKUL GİRİŞİNDEN BAKTIM NE ÖZLÜKDE NE DE BAŞVURU İŞLEMLERİNDE ÖYLE BİR YER BULAMADIM. ACABA OKULUN MU TANIMLANMASI GEREKİYOR

Mebbis den değil hocam. Ösym nin kendi programı var. Onun kurulu olduğu bir bilgisayardan okul şifresi ile giriş yapılması gerekiyor.

sezginozturk' Alıntı:
yavuzk77' Alıntı:

Mebbis den değil hocam. Ösym nin kendi programı var. Onun kurulu olduğu bir bilgisayardan okul şifresi ile giriş yapılması gerekiyor.

hocam bende bu konuya takıldım. Okul şifresi dediğiniz MEBBİS şifresimi yoksa ösym den alınan bir şifremidir eğer öyleyse bu şifreyi nasıl alırız. bilgisayara kurulacak ösym programı nasıl temin edilecek . okulumda müdür yardımcısıyım arkdaşlara şifre vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

egitimci034' Alıntı:
sezginozturk' Alıntı:
yavuzk77' Alıntı:

hocam bende bu konuya takıldım. Okul şifresi dediğiniz MEBBİS şifresimi yoksa ösym den alınan bir şifremidir eğer öyleyse bu şifreyi nasıl alırız. bilgisayara kurulacak ösym programı nasıl temin edilecek . okulumda müdür yardımcısıyım arkdaşlara şifre vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim.
Merakla sorunun cevabını beliyorum

Arkadaşlar indireceğiniz program bu.... https://adaykayit.osym.gov.tr/smis/
Ösym sınav merkezi okulunuzdan birisini bina yöneticisi olarak tanımlıyor. O kişi Müdür ya da Yardımcısı TC Kimlik No ve şifresiyle giriş yapıyor...
Mebbisle bağlantılı değil bu işlem... Sonra yetkili kişi öğretmenleri sisteme ekliyor hepsi bu kadar...

ösym den okul YİS şifresi alması gerekiyor bu şifre ile okul sizin için kullanıcı tanımlayıp başvuru yapabiliyor.
yalnız bu okul şifresi öğrencilerin kayıt edildiği şifre değil....
bu şifreyi alabilmek için bulınduğunuz ilçede ösym sınav yapması gerekiyormuş..
eğer il merkezinde sınav görevinde görev almak istiyorsanız ilden başvuru yapmanız gerekiyor.
fakat tekirdağda ilçe dekilere görev vermiyolarmış...

Yeni kayıt yapmak istediler başka okulda görünüyorum. O okuldaki kaydım nasıl iptal edilir. Ve ben taşrada çalıştığımdan hep, eski şifrem hiç olmadı. Lütfen yardım.

cmos' Alıntı:
Yeni kayıt yapmak istediler başka okulda görünüyorum. O okuldaki kaydım nasıl iptal edilir. Ve ben taşrada çalıştığımdan hep, eski şifrem hiç olmadı. Lütfen yardım.
o başka okulu atıyorsun
onlar da sistemden siliyor sizi

Atıyosun derken hocam. İşaretleyip silme düğmesne falan mı basıcam. Müdürüm bilmiyor da tam olarak. Ona izah ederken bilgim olsun benim de.

Eski okuluma kim kayıt yaptı beni acaba. Ben eski okulumda zaten ösym sınavlarına başvuramıyordum ki.

Geri