ÖSYM Bina Denetim ve Cihaz Yöneticisi Görevi nedir acaba ???

Kodla Büyü

bilisim06

Aktif Üye
Arkadaşlar YGS Sınavında ÖSYM Bina Denetim ve Cihaz Yöneticisi Görevi çıkmış... Bu görev hakkında bilgisi olan varmı acaba ona göre onaylayacağım... teşekkürler...

hocam büyükihtimal kamera ile ilgili bir görevdir ilk defa duyuyorum bu görevi. ösymde kullanılan tek cihazlar kameralar başkada bilmiyorum... :D

fatih22222' Alıntı:
hocam büyükihtimal kamera ile ilgili bir görevdir ilk defa duyuyorum bu görevi. ösymde kullanılan tek cihazlar kameralar başkada bilmiyorum... :D

Hocam bende öyle tahmin ediyorum da daha önce yapan varmıdır acaba diyerekten sorayım dedim... Ösym nin sitesinde de bu görevle ilgili bir bilgilendirme bulunmuyor. Sıkıntılı bir görevse kabul etmeyecem biraz araştırayım da...

iyi ki işaretlememişim :) Allah kolaylıklar versin arkadaşlar

Hakikaten epey zor bir görev olmuş. Sorumluluğu oldukça fazla, kolay gelsin. Umarım ücreti göreve değer.

Re: Ynt: ÖSYM Bina Denetim ve Cihaz Yöneticisi Görevi nedir acab

wertyu6' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:

bu görevle ilgili bi işaretleme göremedim ben başvururken, nasıl başvuruluyor hocam?

wertyu6' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:

bu görevle ilgili bi işaretleme göremedim ben başvururken, nasıl başvuruluyor hocam?
okul seçim ekraninda bu gorevle beraber kent ici kurye nakil le ilgili bir gorev vardi.

forumda çok sordum cevap gelmedi.Önce işaretlemiştim.Sonra tiki kaldırdım.Nedeni ise bir yerlerde sadece idarecilerin seçebileceğiydi.Diğer türlü bende seçerdim.Zor değil hocam kolay gelsin.
(Yrd.Doç., Öğr.Gör., Arş.Gör. veya MEB Okulları Müdür Yrd.'ları olabilir. evet böyle bir madde var.Bu yüzden seçmemiştim.

acaba kac para verecekler banada cikmis onceden gitme olayi icin kimle nasil iletisim kuracagiz osym telefonlari aradikmi hic bakan olmuyor

Sorumluluklarını geçtim bana göre sınavdan önce toplantıya katlım gerektirmesi, sınav günü en az 2 saat önceden binada bulunulması gibi şartları bile görevin ne kadar can sıkıcı olabileceğini gösteriyor. Görev çıkan arkadaşlara sabır diliyorum... Allah yardımcıları olsun.

bu görevi tercih etmeden, yazdığımız okular arasından çıkmış bana ve bi arkadaşa daha. kimse seçmeyince mecburiyetten yaptılar sanırım. toplantı olmasa bile sınav gününden önce okula gideceksek buna göre ücret ödeneceğini tahmin ediyorum.
ayrıca bu iş zaten bina sınav sorumlusu ya da başka birileri tarafından yapılıyodu, işi yaparken bize yardımcı olacaklardır illa ki. o yüzden sıkıntı yok.

şimdi gördüm daha önce bulamamıştım, yönetmeliğin 7. sayfasında görevin içeriği yazılı. https://gis.osym.gov.tr/osym_genel_sinav_uygulama.pdf

Bu görev için eğitimi ne zaman veriyorlar?

Bir binada bir tane mi bina denetim ve cihaz görevlisi bulunuyor?

1- arkadaşlar ne kadar ücret alınıyor bina sorumlusu olduğunda?
2- sınav gününden önce toplantı filan yapılıyor mu?
3- sizce tercih edilir bi görev midir?

agd85' Alıntı:
1- arkadaşlar ne kadar ücret alınıyor bina sorumlusu olduğunda?
2- sınav gününden önce toplantı filan yapılıyor mu?
3- sizce tercih edilir bi görev midir?

1-)140 TL civarında bir ücreti var
2-)Sınav gününden önce bir toplantı yapıyorlar , kamera cihazının montajını gösteriyorlar.
3-)Sınava ilk giden ve en son çıkanlardan olmak dışında tercih edilebilir bir görevdir.

Bina Denetim ve Cihaz Yöneticisi Görev ve Sorumlulukları

(Yrd.Doç., Öğr.Gör., Arş.Gör. veya MEB Okulları Müdür Yrd.'ları olabilir)

Bina Denetim ve Cihaz Yöneticisi görevleri sınav öncesi ve sınav günü olmak üzere iki bölümden oluşur.

Sınav Öncesi Görevleri;

Görevli olduğunu görevli işletim sisteminden (GİS) öğrenmesi sonrasında sınav koordinatörlüğü ile bağlantıya girerek görevli olduğu sınav binasında denetim görevi olup olmadığı bilgisi ile sınav koordinatörlüğünde yapılacak olan eğitime katılım bilgilerini alır.

Sınav Binasında Denetim görevi yok ise; eksiklerin sınav öncesindeki Cuma günü tamamlamak kaydı ile görevli olduğu binadaki analog satleri, tüm kamera aparatlarını ve iletişim ile ilgili cihazları kontrol eder. Eksik olan saat ve aparatları Sınav Koordinatörüne bildirerek giderilmesini ister.

Sınav Binası Denetim görevi de var ise,

1. Sınav Koordinatörlüğünün Yönetim İşlemleri Sisteminde (YİS) ‘’Sınav bina ve görevlilerine ilişkin genel bilgiler’’ menüsünden döktüğü görevli olduğu binaya ait bilgileri teslim alır.

Görevli olduğu sınav binasında ÖSYM tarafından kendisinden istenen denetim görevinin kapsamını öğrenir.

2. Görevli olduğu bina ile ilgili salon bilgileri, adayların oturma düzenini gösteren listeleri kontrol eder ve Denetimleri esnasında gördüğü eksiklikleri giderilmesi için Sınav Koordinatörlüğü ile koordineli çalışarak, ÖSYM standartlarına uygunluğunu sağlar ve yazılı olarak sınav koordinatörlüğüne rapor eder.

3. Okulun adı ile kayıtlardaki adının ve adresinin doğruluğunu kontrol eder.

4. Kendisine geri dönüşüm için sınav koordinatörlüğü tarafından verilen zamana kadar görevli olduğu binaya bizzat giderek denetim görevi için salonları tek tek gezer. Bu denetimde, binanın sınav yapmaya uygun olup almadığını, saatlerin çalışır durumda olup olmadığını, salon kapasitelerinin doğru belirlenip belirlenmediğini, salonların ÖSYM kayıtlarında yer alan oturma düzenlerine uygun olup olmadığını ve bu salonların ÖSYM standartlarına uygun olup olmadığını, Bina Sınav sorumlusu için uygun bir mekanın tahsis edilip edilmediğini kontrol eder.

5. Binanın giriş ve çıkışlarının kayıtlardaki ile uyumlu olup olmadığına bakar.

6. Eğer gerekli olur ise salon tanıtım kartlarının ve ilgili yönlendirme levhalarının asılı olup olmadığını kontrol eder.

7. Başkanlığın talep ettiği diğer denetim görevlerini yürütür.

8. Denetim sonrasındaki tüm bulgu ve bilgileri yazılı olarak ÖSYM’ye iletir. Özellikle salon bilgilerindeki eksikliklerin olması durumunda kendisine verilen telefon numarasından Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanlığını acilen arayarak telefonla da bilgi verir.

Sınav Günü Görevleri;

1. Sınav günü sınav saatinden en az 2 saat önce görevli olduğu binaya gelerek sınav salonlarını kontrol eder. Bina ve salon tanıtım formları ile kullanılacak cihazların aparatlarında eksiklik var ise bina sınav sorumlusunun bilgisi dâhilinde sınav koordinatörlüğü ile iletişime geçerek eksikliklerin giderilmesini sağlar.

2. Bina kapısında kamera ve el detektörlerinin şehir içi nakil kuryesinden imza karşılığı teslim alınması sırasında kamera-el detektörü kutu/kutularının BSS odasına taşınmasına refakat eder.

3. Bina sınav sorumlusundan kamera-detektörü kutularını imza karşılığı teslim alarak sırasıyla, BSS odası, bina girişi kameralarını takarak emniyet görevlilerine el detektörlerini imza karşılığı teslim eder. Bu işlemler sonrasında en uzak sınav salonundan başlamak kaydı ile kameraları (kamera üzerinde yazan salona) aparatlarına takarak analog saat ile aynı zamanı göstermesini sağlayarak çalışır duruma getirir.

4. Binadaki internet, telefon, bilgisayar ve diğer iletişim araçlarının bağlantısının kesildiğini kontrol eder.

5. Sınav başlamadan 15 dakika önce bitirilmek üzere salonların tek tek dolaşılarak salondaki kameraların, dijital ve analog saatleri çalıştıklarının kontrol eder.

6. Acil durumlarda bina sınav sorumlusunun vereceği diğer iş ve işlemleri yapar.

7. Sınav süresinin sona ermesinden sonra, salondaki sınavın bitmesi ve evrakın salondan çıkması kaydı ile en uzak salondan başlayarak kameraların toplar.

8. Bina girişinde emniyet görevlilerinden detektörlerinin imza karşılığı geri teslim alır.

9. Bina sınav sorumlusu odasındaki kameranın binaya ait kutuların tamamının kilitlemesinden sonra toplanarak kutuya konulması ve kamera-el detektörü kutu/kutularının kilitlenerek bina sınav sorumlusuna imza karşılığı teslim eder.

10. Sınav evrakı kutularının Bina sınav sorumlu tarafından şehir içi nakil görevlisine teslimi sırasında kamera-el detektörü kutu/kutularının imza karşılığı teslim edilmesi sırasında refakat eder.

11. Başkanlığın ilgili sınav için kendisine belirlediği diğer görevleri yürütür.

12. Sınav sonrasında GİS sistemi üzerinden görevi gerçekleştirilmesi ve yaşanan olayları yazılı olarak rapor eder.

Yari Ege rektörlükte eğitim varmış. İş kamera takmakla bitmiyormuş. Kabul ettik, başa gelen çekilir. :)

Geri