Oryantasyon Eğitimi

Kodla Büyü

okdr

Üye
Değerli arkadaşlar, halk eğitimde bilgisayar kursu açmak istedim.
Dediler ki artık oryantasyon eğitim almayan kadrolu öğretmen ve usta öğreticiler kurs açamayacak. İllerde formatörü varmış bu işin. Okulun ilk haftası eğitimi vereceklermiş. kurs 30 saatmiş. Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Hocam halk eğitimdeki kadrolu ogretmen, usta öğretici ya da başka okulda ogretmen olup halk eğitimde kurs açmak isteyen herkes 30 saatlik oryantasyon eğitimi alacak. Bizim olduğumuz ilce için ekim ayının ikinci haftası olacakmış ve kurs açmak isteyen herkesin isimlerini milli eğitime gönderdik. Bu egitimi almadan kurs acamayacak kimse.

Evet hocam doğrudur biz de aldık o eğitimi. İçeriğine bakarsanız usta öğreticilerin alması gereken bir eğitim ancak bize de aldırıyorlar ve kurs sonunda sınav yapıyorlar eğitim bilimleri vs.
İl: Ardahan

Son düzenleme:
halk eğitim bünyesinde kurs vermek isteyen hangi unvanda ya da eğitimde olursa olsun (Kadrolu öğretmenlerde dahil) bu eğitimi 6 ay içerisinde almak zorundaymış. kurs açmak istediğiniz halk eğitime giderek bu eğitime katılmak istediğinizi belirten bir dilekçeyle başvurun. bizler geçen hafta bu eğitimi aldık. sonunda sınav var

Genel müdürlüğün belirttiğine göre mart ayından sonra eğitimi almamış olanlar kurs açamayacak. 50 soruluk bir sınav yapıyoruz. Genel anlamda başarı oldukça iyi. Eğitim içeriği ve Sunumlarla ilgili merak ettiklerinizi http://karatayhem.meb.k12.tr web sitemizde bulabilirsiniz.

Geri