Ortaokul Son Sınıfları İçin Merkezi Sistem Sınav Tarihleri

Kodla Büyü

faruk8542

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
http://www.meb.gov.tr/
arkadaşlar videoyu izledim. işin sınav yönünde problem olacağını sanmıyorum ama şimdi ben memurum. memur aklım şu soruları sormama itti beni. fikirlerimizi paylaşalım..
1. merkezi sınavlar 28/29 kasım 2013 de olacak peki bugünlerde okullarda eğitim olacak mı?,
2. görev isteyemeyen personel ne olacak
3. o hafta ek ders nasıl olacak 2 gün kesilecekmi yoksa sınava girenler ekstradanmı alacak?
4. belli okullarda sınav olacak deniyor ama benim okulda yeni açıldı sadece 5-6 lar var.. durum ne olacak okuldaki dersler nolacak?

bence bunları meb düşünmüşmüdür? sanmıyorum. ama maduriyet olacak bişey olursa görev istemem bi dahakine..

habibocak' Alıntı:
hocam 1 ve 2 ye cevap aldımda. mühim olan ekders in ne olacağı?
merkezi sınav olan iki gün idari tatil mi sayılacak? görev istemeyen öğretmenin ekdersi kesilecekmi?
görev isteyen öğretmen ne kadar ücret alacak? açık lise gibi 5 ekdersmi yoksa başka kategori altında yüksek ücretlemi?
görev istemeyen bir öğretmenin 1 gün bile tatil olduğunda 7-8 saat ekders kaybı olacak.. 2 gün tatil olunca o haftanın ekdersini alamayacak...mı? yoksa herkes o haftanın ekdersini alacak görev isteyene ekstrada ödememi yapılacak? bunların cevabı yok orda.

Birazda olsa açıklayıcı olması açısından paylaşmıştım.

Diğer sorduklarınızın cevabını bilemiyorum. Bakanlıktan açıklayıcı bir şey gelmeden bir şey söylemek zor.

Geri