Ortaokul Öğretmeniyiz Ama ...

Kodla Büyü

formyfriends

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ortaokul Öğretmeniyiz Ama Başımızda Sınıf Öğretmeni Müdür ve Müdür Yardımcıları olacak. Bu da mevcut yönetmeliğe aykırı. Çünkü atandığı kurumda dersinin olması gerekiyor. Daha 4 ay olmadan önce müdür yardımcılıgı atamaları oldu ve bu sebepten dolayı bir sürü ortaokul branş öğretmeni liseye tayin isteyemediler. Her yerinde adalet eksik. Bir şeyi yapıyorlar sonra patlayan yerleri yamıyorlar. Anlamak güç gerçekten. Ayrıca hangi okula bakarsanız bakın %85 oranında başınızdaki müdür sınıf öğretmeni kökenli müdürdür. Neden çünkü birleştirilmiş sınıfta müdür yetkili çalışmışlardır ve 2-0 öne göçerler branşçılara karşı. Zamanında mevzuatla görüştüm müdür yardımcılığı vekili yapıyordum. Ya dedim siz 10 öğrenciyi birleştirlmiş sınıf okutana ekstra sayıyorsunuz puan veriyorsunuz, ben burda 8 şube, 115 öğrenci, 12 taşımalı araç, 11 öğretmen, 1 hizmetli vb. bunlarla uğraşıyorum dedim. Ama yinede diğerleri soba yakıyor, tuvalet temizliyorlar diye bir cevap geldi. Siz de yapın dediler. Bende ortaokul öğretmeni nasıl oluyorda müdür yetkili çalışabiliyor çalışamazki çünkü böle bir durum yaşanamaz. Elbette sınıf öğretmenlerine saygım sonsuz, tabıkı herkese ama bize karşı 2-0 önde başlıyorlar. Görev her yerde kutsaldır ve anlatılanları gazete dergiden de okuyoruz yeri geliyor. Elleri öpülesi sınıf öğretmenlerimiz var. Ama bir yandan da bize yapılan haksızlık var. Lafı şuraya bağlayacağım. 8 yıllık meslek hayatımda hep sınıf öğretmeni müdür ve müdür yardımcıları ile çalıştım ama kendi düşüncelerimizi anlatmak da hep zorlandım. Ben ortaokul öğretmeni olarak lise de elbette zorlanırım. Aynı durum onlar içinde söz konusu ama saygımız sonsuzdur herkese.
Saygılar ...

Bence de haksızlık, hatta üniversitelerin öyp programlarında herkes sadece kendi programlarına başvurabilirken, sınıf öğretmenliği mezunları fazladan eğitim yönetiminden de öyp olarak başvurabiliyorlar. Sınıf öğretmenleri her yerde torpilli arkadaş.

Geri