Ortaokul İçin Robot Kiti

Kodla Büyü
Son iki ayda edindiğim tecrübeden yola çıkarak;
Amaç çocuklara elektronik bilgisi vermek ise ardunio. Ama yok çocuklar kodlama yapsın elektroniğe el sürmesin dersen Mbot.

Bu video beni bu konuda baya etkilemişti. İşin özünde ikisi de ardunio. :)

mbot + mblock inventor set gerçekten arduino ile yapacağınız herşeyi çok hızlı yaparsınız mblock arayüz olarak zaten yeterli olur . (yüksek bütçe )
mblock inventor set (bütçe yeterli ise)
arduino uno + mblock me shield + mblock starter ( orta düzey bütçe)
arduino set ( düşük bütçe)
uno için belirleyeceğiniz etkinliklere göre malzeme alırsanız bütçe olarak çok zorlamaz .
Tabiki yukarıda dediklerim basit elektronik ve kodlama için.

Hocalarım cevaplar için teşekkür ederim.:) Bütçe tam belli değil araştırma aşamasındayız şuan. Müdürümüz 3d yazıcı da alabiliriz dedi ama beklentileri biraz üst düzey. Lego kitlerine baktım ama ev3 kitlerinin tanesi 2500 Tl ve yapılacak etkinlikler sınırlı. Ben arduino başlangış seti ile 3-4 öğrencime etkinlik yaptık Scratch üzerinden zaten. Lakin dediğim gibi idaremiz bütçe büyüdükçe beklentisini de büyütüyor. Ne yapacağıma tam karar veremiyorum bu yüzden beklentileri karşılayamazsam diye:(

mbot un 2.4g ile bluetooth modeli arasında ne fark var ?
2.4g neden daha pahalı?

Bluetooth olan versiyona bluetooth'u olan herhangi bir cihazla bağlanabilirsiniz. Ama diğerine sadece usb aparatı ile bağlanabilirsin. Sınıfta kullanım için 2.4 Ghz modeli daha uygun. Aparatı pcye takıp iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.
Fiyat farkı aparat yüzündendir muhtemelen.

Okulda 3d yazıcı kullanmak bize ne kazandırır avantajları ne olur? Okulumda bunu isteyenler var karar veremedim...
Imdatt....

Okulda 3d yazıcı kullanmak bize ne kazandırır avantajları ne olur? Okulumda bunu isteyenler var karar veremedim...
Imdatt....

Şu an sizin yerinizde olmak isteyen binlerce kişi vardır sanırım ! Bri bastırsanız idareye BT Sınıfına, Teknoloji Tasarım Sınıfına, Fen Lablarına alırsınız. Vakit kaybettirmeyecek tasarımları yapar hemen çıktı alırsınız. Siz şikayet mi ediyorsunuz ben mi yanlış anladım :/

Şikayet etmiyorum Kararsız kaldım 3d yazıcı kullanmak iyi fikir ama Ne kadar tasarim ya da nereye kadar teknoloji tasarim dersi için cok iyi ama bt de kac öğrenciye cevap verir siniflar kalabalık okul büyük fotokopi makinesi bile eksiği bitmio bunun flamentleri renkleri bittiginde temin etmesi arizalanirsa yaptırması sorular sorular....

Geri