Ortaokul 5. ve 6. Sınıflar Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi akıllı defterleri

Kodla Büyü

ilsis

Seçkin Üye
Seçkin Üye

facebook.com görmüş olduğum linki sizlerle paylaşıyorum

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için güncel müfredata uygun hazırlanmış Ortaokul 5. ve 6. Sınıflar Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi akıllı defterlerini ÜCRETSİZ talep numaralarından isteyebilirsiniz. Örnek gönderimi sonrası öğrencilere kullandırmak isteyenler için uygun fiyata (neredeyse boş defter fiyatı) alınabilir. Öğretmenlerimize tavsiye olunur. (09-18 saatleri arasında arayıp ücretsiz örnek talebinde bulunabilirsiniz.)

Talep linki aşağıdadır

http://www.yetsis.com/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-akilli-defter/

Ekli dosyalar

• yetsis.jpg
    yetsis.jpg
    99.2 KB · Görüntüleme: 849
Kitaplarda kullanılan scratch görselleri eski versiyona ait. Keşke güncel olanı kullanmış olsalardı. O kadar emeğe yazık.

Hocam Scrtach uygulama olarak anlattığımız için sıkıntı olmaz ama ilk sözel konular için bence çok iyi

Değerli öğretmenlerimiz. Defter içeriğimiz henüz hazırlanırken stretch yeni sürümü beta yayınında idi. Defterimizde son ünite aslında tamamen kodlama konularını içeriyor fakat öğrencilerin düşüncelerini becerilerini kısıtlamamak ve MEB müfredatı dışına çıkmamak için bazı konuları özet vermek durumunda kaldık. Şu an hazırlığı içerisinde olduğumuz kodlama AKILLI defterimiz çok daha detaylı anlatımları olan, oyun tarzı etkinliklerle dolu ve çocukların seve isteye öğrenebilecekleri bilgilerle dolu olacaktır. Bu defterimiz veya yeni hazırladığımız kodlama defterimiz için sizlerden öneri ve olumsuz yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz. Urun geliştirme sürecinde her türlü eleştiriden memnuniyet duyacagimizi ve urunun gelişmesine katkı sağlayacağını ilkenizi isteriz.

Değerli öğretmenlerimiz. Defter içeriğimiz henüz hazırlanırken stretch yeni sürümü beta yayınında idi. Defterimizde son ünite aslında tamamen kodlama konularını içeriyor fakat öğrencilerin düşüncelerini becerilerini kısıtlamamak ve MEB müfredatı dışına çıkmamak için bazı konuları özet vermek durumunda kaldık. Şu an hazırlığı içerisinde olduğumuz kodlama AKILLI defterimiz çok daha detaylı anlatımları olan, oyun tarzı etkinliklerle dolu ve çocukların seve isteye öğrenebilecekleri bilgilerle dolu olacaktır. Bu defterimiz veya yeni hazırladığımız kodlama defterimiz için sizlerden öneri ve olumsuz yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz. Urun geliştirme sürecinde her türlü eleştiriden memnuniyet duyacagimizi ve urunun gelişmesine katkı sağlayacağını ilkenizi isteriz.
İlginize teşekkürler. Branşımız adına iyi bir gelişme. Tekrar teşekkürler.

Kargosu gelenler...acaba hangi kargo ile geldi size...bu pazartesi elimde olacağını söylediler ama gelen yok.takip için soruyorum.

öğrencilere akıllı defter aldırmak yasak değil mi arkadaşlar? Ücretleri nasıl toplamayı düşünüyorsunuz?

öğrencilere akıllı defter aldırmak yasak değil mi arkadaşlar? Ücretleri nasıl toplamayı düşünüyorsunuz?
Aldırmayı bırakın kitap önerisinde bile bulunmamız (yayınevi-yazar ismi vermek) tavsiye edilmiyor hatta bazı il mem ler yasak şeklinde yazı gönderiyor hocam. MEB e kalsa hiçbir şekilde yardımcı kitap almayın/aldırmayın diyor. Lakin siz olsanız evladınıza böyle araç gereçler almaz mıydınız? Diğer branşlarda arkadaşlarınızdan tavsiye istemez miydiniz. Bilinçli ve alım gücü olan aileler yeter ki ben 50-100lira fazla vereyim evladım iyi eğitim alsın diyor. İşte o noktada bu kaynakları tavsiye edebilir, referans olabilirsiniz.
Bu arada yazdıklarım sadece bu yayın evine ve bu kitaba yönelik olarak değil tüm branşlar tüm kaynaklar için geçerlidir,reklam algılanmasın.

Telefonla aradım, örnek kitap istedim. Ellerinde kalmadığını gelecek hafta sonuna ancak temin edileceğini söylediler. N11 den de satışa başlamışlar.

Biz de örnek kitapları aldık, beğendik. 5. ve 6. sınıf içerikleri birbirine bazı örneklerde benziyor. Bir de;
6. sınıf defteri içindekiler bölümündeki
•ÜRÜN OLUŞTURMA
ünitesinde konuların hatalı girildiğini farkettim.
Kelime işlemci ve sunu yazılmış, ama olması gereken elektronik tablolama ile ses ve görüntü işleme programları olmalıydı.
Geri kalan kısımlarında, mesela scracth de oyun bazlı örnekler eklenebilirdi.
Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz.

Ben kendim için aldım okulumuzun karşısındaki kirtasiyeden rica ettim 200 er tane 5 ve 6lar için getirdiler öğrencilerin %95i satın aldı.☺cocuklar kesinlikle zorunlu değil falan dedim ama alirsaniz daha az yazariz alanlar defter almasin dedim

Biz de örnek kitapları aldık, beğendik. 5. ve 6. sınıf içerikleri birbirine bazı örneklerde benziyor. Bir de;
6. sınıf defteri içindekiler bölümündeki
•ÜRÜN OLUŞTURMA
ünitesinde konuların hatalı girildiğini farkettim.
Kelime işlemci ve sunu yazılmış, ama olması gereken elektronik tablolama ile ses ve görüntü işleme programları olmalıydı.
Geri kalan kısımlarında, mesela scracth de oyun bazlı örnekler eklenebilirdi.
Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz.

sayın hocam senin fark ettiklerini aynı şekilde bende fark ettim. Özellikle "elektronik tablolama ile ses ve görüntü işleme programları olmalıydı." kısmına ve scratch için örnekler arttırılsa çok daha güzel olabilirmiş. Zaten hata ve eksikler için geri dönüş yapmamı rica ettiler.

Bende örnek kitap talep ettim fakat kalmadığını ilettiler. Bunun üzerine 5 ve 6 lar için birer tane sipariş ettim zaten tanesi 15 lira ve iletişime geçtiğim şahıs kargo ücretini almayarak güzel bir jest te bulundu. Demem o ki sayın hocalarım branşımız adına bu kadar güzel bir çalışma yapan arkadaşları destekleyelim. 15 lira günümüz Türkiyesinde 1 sigara parası :)

Buradan YETSİS yayıncılığa teşekkürlerimi iletmek isterim.

Aldırmayı bırakın kitap önerisinde bile bulunmamız (yayınevi-yazar ismi vermek) tavsiye edilmiyor hatta bazı il mem ler yasak şeklinde yazı gönderiyor hocam. MEB e kalsa hiçbir şekilde yardımcı kitap almayın/aldırmayın diyor. Lakin siz olsanız evladınıza böyle araç gereçler almaz mıydınız? Diğer branşlarda arkadaşlarınızdan tavsiye istemez miydiniz. Bilinçli ve alım gücü olan aileler yeter ki ben 50-100lira fazla vereyim evladım iyi eğitim alsın diyor. İşte o noktada bu kaynakları tavsiye edebilir, referans olabilirsiniz.
Bu arada yazdıklarım sadece bu yayın evine ve bu kitaba yönelik olarak değil tüm branşlar tüm kaynaklar için geçerlidir,reklam algılanmasın.

hocam doğru birşey söylüyorsunuz ama burda çok öğretmenin canını sıkan şeyler oluyor. Misal 30 kişilik sınıfta 15 kişi dediğiniz gibi düşünür. 10 kişi ıkına sıkına alır. ama 5 kişi çıkar sizi şikayet eder bütün hevesiniz kaçar. aldığınıza alacağınıza pişman olursunuz çok fazla örneği var. hemde camia içinden bile arkasından vuranlar var maalesef.
velilerin ellerine öyle bir koz verilmiş ki onlarda doğrunun bu olduğunu zannederek koşarak şikayet ediyorlar. yazık memleketin gencecik çocuklarına.

bizim okuduğumuz zamanlarda kitap bulmak için kırtasiye kırtasiye yazar yayın evi arardık üst sınıflara sor Allah sor kitap kitap diye dört dolanırdık.
şimdi ki zamanda ise ortalık kitap havuzu elleme dokunma yasak masak !
ne acayip bir memleket.

Geri