Ortalıkta Nabi Avcı İstifa Etti Haberleri var doğru mu?

Kodla Büyü

i_ersen

Aktif Üye
illi Eğitim Bakanı Nabi Avcı istifa mı etti?
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı istifa mı etti?
reklam

Sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinde bulunan ve “Milli Eğitim Bakanı Resmi Hesabıdır” şeklinde yazılan twitter.com/NebiAvci_MEB adresinde, bu gece saatlerinde yazılanlar hesabın doğru olup olmadığından çok, yazılanların doğru olup olmadığını merak ettirdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya ait olduğu iddia edilen twitter hesabında, Avcı’nın Ak Parti’den ve görevlerinden istifa ederek, bağımsız olarak yoluna devam edeceği yazıldı.

İşte o twitler…

Artık yeter, bu suça daha fazla ortak olamayacağım! Sn. Başbakan’ın ülkeyi ve partiyi kendi babasının çiftliğiymiş gibi yönetmesine —

—daha fazla göz yumamayacağım, bunun için Milli Eğitim Bakanlığı görevinden ve Adalet ve Kalkınma Partisinden istifa ediyorum.—

—Kimse kusura bakmasın, bize doğrunun yanında olmak yakışır!

—Bugünden itibaren,Adalet ve Kalkınma Partisiyle ilgili hiç bir bağım kalmamıştır. Milletvekilliği görevime,bağımsız olarak devam edeceğim

benim milli eğitim bakanı olarak veya kurum olarak bakanlığımızın resmen bir twitter hesabı yok. bugüne kadar meb olarak veya kendi adımla veya bakanlık olarak hiç tweet atmadık. buna rağmen sosyal medyada bakanlığımıza atfedilen, şahsıma atfedilen pek çok twitter hesabı göreceksiniz. bunların hepsi sosyal medyadaki deyimiyle 'fake' yani sahte hesaplardır. bakanınız size tweet göndermez. bakanınız size mümkünse yüz yüze, değilse, böyle uzaktan da olsa yine yüz yüze veya mektup yazarak veya mesaj göndererek ulaşmaya çalışır. onun için sosyal medyada dolaşan twitter hesaplarına aldanmayınız. bakanlığımızın bir twitter hesabı yok. bakanlığımız size twitter üzerinden ulaşmaz. ben kimseye tweet atmam. hiçkimseden de tweet almam. onun için sosyal medyadaki bu tür zihin bulandırıcı mesajlar, benim adıma size ulaşırsa lütfen onlara inanmayın.

Geri