Ortak Sınav Öğretmen Görevlendirme ve Sınav Takvimi Oluşturma

Kodla Büyü

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malumunuz ortak sınavlarda öğretmen görevlendirme, çakışmayı önleme vb. durumlarda programa gereksinim duyduk pandemi döneminde. Sınıflar için sınav takvimi oluşturmak (tüm dersler bazında) ve öğretmenleri sınavlara atamak için program hazırlamak istiyorum. Bu konudaki parametreler ve koşullar ne olmalı? Siz olsanız ne isterdiniz programda?

Ya da ücretsiz böyle bir program var mı?

Hocam bir programla uğraşmak yerine Excel de filtre kullanıp programı oluşturabilirsiniz.
oluşturduğunuz programları toplu olarak duyurmak yerine kişiye özel duyurmak için Google form kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
bu kısmı biraz detaylı açıklayabilir misiniz?
Hocam sınav programını oluşturduktan sonra sınıf listelerini gruplara bölün (bir sütun açarak) sonra oluşturulan sınavlara öğretmenleri atayın(yine ekstra sütunla) oluşturduğunuz sütunları filtreleyerek Google forma atın (burada daha önce nasıl kullanılacağını anlatan yazılar mevcut. Bölüm oluşturup bölüme ata yapacaksınız)
Size uzun bir iş (eğer kendi siteniz varsa php yada .net ile Exceli veri tabanına çevirip sitenizdende yayınlayabilirsiniz.) ama öğretmen ve öğrenciler toplu olarak programlarını görebilirler.

Son düzenleme:
Hocam sınav programını oluşturduktan sonra sınıf listelerini gruplara bölün (bir sütun açarak) sonra oluşturulan sınavlara öğretmenleri atayın(yine ekstra sütunla) oluşturduğunuz sütunları filtreleyerek Google forma atın (burada daha önce nasıl kullanılacağını anlatan yazılar mevcut. Bölüm oluşturup bölüme ata yapacaksınız)
Size uzun bir iş (eğer kendi siteniz varsa php yada .net ile Exceli veri tabanına çevirip sitenizdende yayınlayabilirsiniz.) ama öğretmen ve öğrenciler toplu olarak programlarını görebilirler
Aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz
Öğretmen giriş şifre: 1903
http://hasanaliyuceloo.meb.k12.tr/m.../icerikler/ortak-sinav-programi_11034687.html
Hocam sınavlara öğretmen atamayı manuel mi yaptınız Excel de. Ben manuel değil programa yaptırmak istiyorum.

Şöyle anlatayım
9 larda 18 sınıf var pandemiden dolayı.
10 larda 12 sınıf var pandemiden dolayı.
11 larda 10 sınıf var pandemiden dolayı.

Ortalama 15 dersten
18 *15 = 270
12*15 = 180
10*15 = 150
öğretmen görevlendirmesi olacak. Adil bir görevlendirme, çakışma önleme vb işleri çözmek istiyoruz. Tarihlere dersleri atama gibi konuları programla halletmek istiyorum. Şimdi yaptık Excel de. Ama programını yapacağım veritabanı ile . Bana eklemek istediğiniz parametreler neler onlar lazım. Mesela tüm 9 larda matematik aynı saatte olsun gibi.

Evet hocam elle atadım ( düşey ara ile görev sayılarına bakarak) Excel de makro yazabiliyorsanız hocam makroyla atayabilirsiniz. Bir kere uğraşırsınız hep onu kullanabilirsiniz. Ama bizim okulda öğretmen sayısı az olduğu için makroyla uğraşmadım

Hocam onun için program yazmanız daha etkili olur. Ama excelle nasıl yaparım derseniz tüm sınıf gruplarını sınavlara göre ek sütunla yerleştirin (her sınava iki sınıf ayrı gruplar ) sonra ek sütuna öğretmenlere yazmaya başlayın boş bir yere tüm öğretmenleri ekleyip yanına düşey ara formülü kullanın. Eğer karıştırırsanız tüm sınavları ayrı sayfa yapıp düşey arayı tüm kitapta uygulayın(topla ile) sonra öğretmen görev sayılarını düzenleyin. Zaten her sınava ayrı öğretmen ekleyeceğiniz için çakışma olmaz

Geri