Ortak çalışılan belge (hızlı şekilde)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar tüm öğretmenlerin hızlı bir şekilde online ortak düzenleyebileceği bir belge oluaturabilecegim bir site var mı.

Öğretmen kendine paylaşılan Web sayfasına gidecek adının karşısına sayıyı yazıp çıkacak. Bu kadar.

Drive gibi google dökümanda düzenle. Giriş yap olmayacak. Bir program yükleme zorunluluğu olmayacak.
Var mıdır böyle bir site hali hazırda
EDİT: YAPMAK İSTEDİĞİM ŞEY AŞAĞIDAKİ GİBİ BİRŞEY
Bir öğretmen için eba canlı dersi 1 hafta içerisinde (31 ağustos - 6 eylül ) arasında kaç öğrenci ile derse girdiğini veri toplamak için kullanacağım.

Örneğin 4 eylülde öğretmen 5a sınıfında kaç öğrenci ile katıldı. Aynı tarihte 6a ile kaç öğrenci ile derse katıldı.
Bu şekilde bilgi toplamak istiyorum. Ancak google formlarda excel çıktısı benim istediğim gibi çıkmıyor.

Son düzenleme:
Hocam google spreadsheets ile de yapabilirsiniz. Google hesabı ile girmek zorunda değiller. Sadece linki paylaştığınız anonim kullanıcılar da belgeyi düzenleyebiliyor. Fakat burda ve anket işinde eğer kaydı yapan kişi art niyetli olursa verileri istenmeyecek şekilde girebilir.

Hocam google spreadsheets ile de yapabilirsiniz. Google hesabı ile girmek zorunda değiller. Sadece linki paylaştığınız anonim kullanıcılar da belgeyi düzenleyebiliyor. Fakat burda ve anket işinde eğer kaydı yapan kişi art niyetli olursa verileri istenmeyecek şekilde girebilir.
hocam bunun için gsuite hesabı gerekiyor sanırım. haklı mıyım. okul kurum kodunun devamında meb.k12.tr li olan mail adresine veriyorlar mı gsuite hesabı. Bilginiz var mı?

Google Formlarda öğretmenlerinizin TC No ile girmesini sağlayabilirsiniz TC No doğru yazınca ikinci forma geçer ikinci formda da istediğiniz bilgiyi alırsınız öğretmenden

Google Formlarda öğretmenlerinizin TC No ile girmesini sağlayabilirsiniz TC No doğru yazınca ikinci forma geçer ikinci formda da istediğiniz bilgiyi alırsınız öğretmenden
hocam 1 tc için eşittir ifadesi ile onay almayı biliyorum. ama aynı kutucuğa birden fazla tc için nasıl onay alacağız onu anlamadım. Rica etsem anlatır mısınız.

hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Hayat boyu kullanılacak bir bir bilgi bu.
Burada sıkıntı yok.

Lakin benim aradığım yöntemde verileri excel e tam anlamlı olarak alamadım. Bir öğretmen için eba canlı dersi 1 hafta içerisinde (31 ağustos - 6 eylül ) arasında veri toplamak için kullanacağım.

Örneğin 4 eylülde öğretmen 5a sınıfında kaç öğrenci ile katıldı. Aynı tarihte 6a ile kaç öğrenci ile derse katıldı.
Bu şekilde bilgi toplamak istiyorum. Ancak google formlarda excel çıktısı benim istediğim gibi çıkmıyor.

Aslında yapacağım ama google sheets te hücreleri kilitleme özelliği olmaması işimi zorlaştırıyor. Daha önce bir projede öğretmen arkadaşlar formül yazdığım yerleri yanlışlıkla hep sildiler.
Ya da kendiler alakasız yerlerlere yazmaya çalıştıkları için başarılı olamamıştım.

Aslında yapacağım ama google sheets te hücreleri kilitleme özelliği olmaması işimi zorlaştırıyor. Daha önce bir projede öğretmen arkadaşlar formül yazdığım yerleri yanlışlıkla hep sildiler.
Ya da kendiler alakasız yerlerlere yazmaya çalıştıkları için başarılı olamamıştım.
hocam google sheets kullanırken hücreleri kilitleyebiliyorsunuz.

Geri