örnekteki program için hangi yazılımı kullanmak gerekir?

Kodla Büyü

Sende bu konuyu hiç merak ettinmi?

• Evet

Oy: 1 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

ulasbtr

Aktif Üye
http://www.vidivodo.com/video/e-okul-sm ... imi/466148

yukarıdaki videoda anlatılan programa benzer bir program yapabilmek için hangi yazılım bilgisine ihtiyaç vardır ve sadece bu tarz programlar yapmaya yönelik kurslar yada konu anlatımları mevcutmudur mevcutsa paylaşırmısınız?

öğrenmek istediğim şey şu visual basic için konuşuyorum. bir formda bir bölümde istenilen site eçılacak sitenin derleyerek sunduğu kod içerisinden istenilen box lara bizim istediğimiz veriler girilecek ve yine sitenin bize sunduğu kod içerisinde istenilen linkler program aracılığı ile tıklattırılacak yine kod içerisinde bazı bilgiler okunarak belirli şartlara uyuyorsa şartlara göre farklı işlemler yaptırılacak. yani dışardan yaptığımız işlemleri inceleyen biri hiç bir şekilde otomatik bir işlem yapıldığını farketmeyecek sanki her şeyi elle giriyormuşuz gibi olmasını istiyorum. mozillada bu mantığın basit bir kısmını imacros ile yapabiliyorum ama orda da bir çok eksik var siteden sunulan verileri okuyarak işlem yapmıyor sadece input lar giriliyor ve linkler tıklanıyor geri kalanı yapamıyoruz. birde meb sistemlerinde işe yaramıyor. explorer modüllerini kullanması gerekiyor.

bu konuda bir kar beklentim olmadığını belirtmek istiyorum tamamen kendi işimi zaman zaman kolaylaştırmak için öğrenmek istiyorum.

ilgili bilgi için her türlü yönlendirmenizi bekliyorum. kurslar olabilir. online eğitimler olabilir yazılı dökümanlar olabilir.

arkadaşlar lütfen hocam sende çok şey istiyosun tarzında banal ve dalgaya alan mesajlar atmayalım. bilmemek değil öğrenmemek ayıptır...

VB ile istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz. Ama biraz api bilgisine ve büyükçe bir activex kütüphanesine sahip olmanız gerekiyo.

namaldish hacksaydo yorumlarınız ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler.

Geri