örnek TÜBİTAK 4006 projeleri olan arkadaşlar

Kodla Büyü
Arkadaşlar merhaba arduino ile otomatik sulama sistemi projesi araştırma, tasarım ve inceleme alanlarından hangisine girer kararsız kaldım.

biraz daha açabilir misiniz. yukarıdaki örnekler tasarım gibi geldi de. robotik projelerde Araştırma projesi nasıl olur. örnek paylaşabilir misiniz.
Bence örneğin hologram Tel için, tablet için lcd için ayrı ayrı ölçülerde yapılarak, görüntü karsilastirilarak araştırma projeside olabilir

Arkadaşlar merhaba arduino ile otomatik sulama sistemi projesi araştırma, tasarım ve inceleme alanlarından hangisine girer kararsız kaldım.

hocam tasarıma daha uygun ama sulama sistemleri günümüzdeki önemi derseniz araştırma seklındede yapılabılır diye dusunuyorum

Kuluçka makınasını ben tasarım
kusların yumurta içerısındekı evreleri konusunuda arastırma olarak dusunuyorum
kumes hayvanlarında yumurta kabuğunun önemi arastırma olarak dusunuyorum
yemleme sıstemlerı tasarım
sulama sıstemı tasarım
sera naylonun renkleri ve önemi arastırma seklınde yazmayı dusunuyorum

Ben de tasarım yaptım çok teşekkür ederim hocam.
hocam tasarıma daha uygun ama sulama sistemleri günümüzdeki önemi derseniz araştırma seklındede yapılabılır diye dusunuyorum

Kuluçka makınasını ben tasarım
kusların yumurta içerısındekı evreleri konusunuda arastırma olarak dusunuyorum
kumes hayvanlarında yumurta kabuğunun önemi arastırma olarak dusunuyorum
yemleme sıstemlerı tasarım
sulama sıstemı tasarım
sera naylonun renkleri ve önemi arastırma seklınde yazmayı dusunuyorum

bilgisayarmax hocam çektiğiniz filmi yada linkini paylaşır mısınız bu tarz bir proje hiç yapmadım dikkat çekici olabilir
ebaya yüklemiştim ama görüntü kalitesinden dolayı onay almadı. çünkü telefonla çektik videoyu. hocam bir senaryo yazdık oturup.bir kız öğrencim pc başında ders çalışırken bir forumdan bir mesaj geliyor kendisini aynı yaşta öğrenci olarak tanıştırdığı bir üye ile yazışmaya başlıyor ve karşısındaki kişi yetişkin kötü niyetli biri idi.en sonunda polis siren sesleri falan tamamen kurgu ve ekrana gelen bir mesajla bitiyordu. yaratıcılığınıza kalmış

ebaya yüklemiştim ama görüntü kalitesinden dolayı onay almadı. çünkü telefonla çektik videoyu. hocam bir senaryo yazdık oturup.bir kız öğrencim pc başında ders çalışırken bir forumdan bir mesaj geliyor kendisini aynı yaşta öğrenci olarak tanıştırdığı bir üye ile yazışmaya başlıyor ve karşısındaki kişi yetişkin kötü niyetli biri idi.en sonunda polis siren sesleri falan tamamen kurgu ve ekrana gelen bir mesajla bitiyordu. yaratıcılığınıza kalmış
tsk ederim hocam

Bu sene kendi alanımda yapacağım projeler aşağıdaki gibidir. Son haftaya giriyoruz artık sıkışan arkadaşlara belki fikir verir biraz. Aklımda başka tasarımlarda vardı fakat tasarımda limiti doldurduğumuzdan bunları yapmaya karar verdik. Faydalı olması dileğiyle iyi çalışmalar.

Bilgisayarsız Kodlama Oyunu ( Tasarım)
Market Rehberi ( Tasarım)
Lazer Güvenlik Sistemi ( Tasarım)
İki Boyutlu Çizici ( Tasarım)
Vücut Hareketleri ile oyun kontrolü ( Tasarım)
Otomatik Çiçek Sulama ( Tasarım)
Işığı takip eden güneş paneli ( Tasarım)
Bilgisayarsız Robotik Kodlama ( Tasarım)
Akıllı Telefon Aklımızı Alır mı? ( Araştırma)
Okulumuzda Siber Zorbalık Araştırması ( Araştırma)
Şifrelerimiz Ne kadar Güvenli? ( Araştırma)
İnternette ne kadar dijital ayak izi bırakıyoruz? ( Araştırma)
Okulumuzdaki Teknolojik Rahatsızlıklar ( Araştırma)

Market rehberi ve otomatik çiçek sulama dokumanlarini bende alabilir miyim hocam sevgi_tunali@hotmail.com
Bu sene kendi alanımda yapacağım projeler aşağıdaki gibidir. Son haftaya giriyoruz artık sıkışan arkadaşlara belki fikir verir biraz. Aklımda başka tasarımlarda vardı fakat tasarımda limiti doldurduğumuzdan bunları yapmaya karar verdik. Faydalı olması dileğiyle iyi çalışmalar.

Bilgisayarsız Kodlama Oyunu ( Tasarım)
Market Rehberi ( Tasarım)
Lazer Güvenlik Sistemi ( Tasarım)
İki Boyutlu Çizici ( Tasarım)
Vücut Hareketleri ile oyun kontrolü ( Tasarım)
Otomatik Çiçek Sulama ( Tasarım)
Işığı takip eden güneş paneli ( Tasarım)
Bilgisayarsız Robotik Kodlama ( Tasarım)
Akıllı Telefon Aklımızı Alır mı? ( Araştırma)
Okulumuzda Siber Zorbalık Araştırması ( Araştırma)
Şifrelerimiz Ne kadar Güvenli? ( Araştırma)
İnternette ne kadar dijital ayak izi bırakıyoruz? ( Araştırma)
Okulumuzdaki Teknolojik Rahatsızlıklar ( Araştırma)

Son düzenleme:
Geri