Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Open Office Org 2.1 ( Son Sürüm )

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında BARAN38 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. BARAN38

  BARAN38 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  836
  Beğeni:
  4
  özgürce bir adım atın...
  Sonrası mı? Onu da OpenOffice.org'a bırakın :) Tüm platformlarda çalışan uluslararası ve lider bir ofis yazılımı yaratma amacıyla kurulan OpenOffice.org projesi, 2.0 sürümüyle de sizleri kalbinizden vuracak.

  http://www.openoffice.org.tr/component/ ... Itemid,62/

  alıntıdır
   
 2. alper_kizil

  alper_kizil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  282
  Beğeni:
  1
  kardeş çok teşekürler ellerine sağlık.
   
 3. mızmız

  mızmız Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4
  Beğeni:
  0
  Sağolasın:)
   
 4. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.854
  Beğeni:
  32
  Birçok arkadaşımıza bu programı tavsiye ettiğimiz zaman "Korsan varken onunla kim uğraşacak" diyor. Durduk yere korsan kullanıp kendinizi ne günaha sokuyorsunuz diyorum bende. Sonuçta Bill Gets olsa da , o da bir kul ve "KUL HAKKI"

  Bill Gets bize OpenOffice'de 3 yıl önce olan şeyleri kendi programına ekleyip, ben buldum diyor ve yüzlerce dolara satıyor.

  Aynısı Linux ve Vista'da geçerli.
  Hiç kullanmayan arkadaşalar için bir ekran görüntüsü gönderiyorum. Bu görüntüyü Pardus üzer,inden aldım.

  Aynısını windows üzerinden hiç sorun yaşamadan yapabilirsiniz.


  [​IMG]
   
 5. penguen.os

  penguen.os Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  235
  Beğeni:
  0
 6. penguen.os

  penguen.os Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  235
  Beğeni:
  0
 7. maxirex

  maxirex Üye

  Kayıt:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  16
  Beğeni:
  0
  sağol hocam iyi oldu gerçekten
   
 8. nasyek

  nasyek Site Gezgini

  Kayıt:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  87
  Beğeni:
  0
  OpenOffice.org 3.0 Yenilikleri


  Getirdiği yenilikleri yavaş yavaş ortaya çıkan OpenOffice.org'un (OOo) 3.0 sürümü kendisini heyecanla bekletecek özelliklere sahip.Yeni ikonlarıyla çok şık görünen OpenOffice.org 3.0, neyi kullanmak istediğinizi, hangi doküman üzerinde çalışmak istediğinizi rahatça seçebildiğiniz, şık ve kullanışlı bir "Başlangıç Merkezi" ile başlıyor.

  OpenOffice.org, öncelikle desteklediği sistemler ve biçimlerle kendisini gösteriyor. Artık MacOS altında da çalışabilen OpenOffice.org, Microsoft'un kendi yazılımlarının yani önceki Office sürümlerinin bile uyumlu olmadığı "docx" dosya formatını desteklemesiyle diğerlerinden ayrılıyor. Ayrıca OpenOffice.org 3.0 şu an, ISO standardı Open Document (ODF) standartının yakın zamanda çıkacak 1.2 sürümünü de destekliyor. Bu sürümde akıllı etiket sistemi, engelliler için sesli okuma gibi çok güçlü erişilebilirlik olanakları gibi özellikler yer alıyor.

  ha-ooomulti-big.jpgOpenOffice.org 3.0 daha kolay kullanım ve kaliteli çalışmalar için çok güzel özellikleri beraberinde getiriyor. Writer'da birden fazla sayfayı aynı ekranda görüntüleyebilmesiyle bize radikal ve özellikle geniş ekran kullanıcılarının işine gerçekten yarayacak bir değişiklik sunuyor Pek çok insanın hayatını kolaylaştıracak ve hoşuna gidecek bu özelliğin yanında OpenOffice.org, Writer'daki küçük sarı notlarını da güzelleştiriyor. Belgelerin yan tarafında yer alacak kullanıcı dostu gelişmiş notlar farklı kullanıcılar için düzenlenme tarihi ve zamanıyla birlikte farklı renklerde yer alabiliyor. Tüm bu genişleme ve ferahlık bunlarla sınırlı da değil. OpenOffice.org 3.0 Hesap Tablosu 256 kolonla yetinmeyip desteğini 1024 kolona çıkarıyor. Ayrıca artık Hesap Tablosu üzerinde birden fazla kullanıcıyla da çalışılabiliyor. Hesap Tablosunu paylaşarak her kullanıcı kendi verilerini kolayca ekleyebiliyor ve tüm veriler bütünleştirilebiliyor.

  ha-ooonote-big.jpgBunların yanında OpenOffice.org 3.0 da aynı Mozilla Firefox ve Thunderbird'de olduğu gibi bir eklenti deposu yer alıyor. Böylelikle eklentileri bulmak ve kurmak çok kolaylaşıyor. Bu bulacağımız eklentiler arasında Thunderbird'e gelecek Takvim (Lightning) desteği de şimdiden yer alıyor. Ayrıca bir Wiki eklentisi Wikipedia'nın işaretleme dilini bilmeden de Wiki metni hazırlamanıza olanak sağlıyor.

  Yakında OpenOffice.org'a PDF'yi içe aktarma ve düzenleyebilme özelliği de gelirken, sunumlar için ise çok kullanışlı bir yenilikle tanışacağız. Sunum yapan kişinin bir sonraki slaytı, kalan zamanı, aldığı notları dizüstü bilgisayarında görmesini sağlayacak olan OpenOffice.org, anlaşılan o ki yine vazgeçilmezimiz olmaya devam edecek.
  http://www.ozgurlukicin.com/media/uploa ... ti-big.jpg
  http://www.ozgurlukicin.com/media/uploa ... te-big.jpg
  http://www.ozgurlukicin.com/media/uploa ... rt-big.jpg
  Kaynak:eek:zgurlukicin.com
  Open Office 3.0 betayı ingilizce olarak denemek isteyenler için indirme yansısı
  http://download.openoffice.org/3.0beta/
  adresinde.
  3.0 Eylül ayında çıkacak bildiğim kadarı ile.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal