Opel Kullanıcıları Yakıt Tüketimlerini Yazabilir mi?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar opel araç kullanan arkadaşlar özellikle LPG ile kaç kilometre yaptıklarını yazabilir mi?
Şöyle olabilir 1.4 motor 28 Litre LPG ile ben 280 kilometre yapıyorum gibi...

Motor:1.4
LPG=28 Lt
Km=280 km
1 Litre ile 280/28=10 km

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

1.3 dizel
Klimasız, tek kişi 100 km de 4.5 lt
Klimalı, 4 kişi 100 km 5.2 lt
120 yi geçmem, hızlı, atik kullanmam ki zaten arabam buna elverişli değil

İlginize teşekkür ederim arkadaşlar sanırım forumda opel kullanıcıları az. :)

1.6 Astra benzin bakımdan bakıma sıfırlıyorum 7.5 lt civarı gösteriyor ,şadde şehir içi kullanırsam 9 lt den aşağı düşmüyor ama.

2003 astra g sedan aracım vardı 5 yıl kullandım çok memnundum
60 lık tank 40 lt civarı lpg alırdı
500 km civarı şehirlerarası veya 380 km civarı şehir içi yapardım. Şimdi bu değerleri mumla arıyorum

2003 astra g sedan aracım vardı 5 yıl kullandım çok memnundum
60 lık tank 40 lt civarı lpg alırdı
500 km civarı şehirlerarası veya 380 km civarı şehir içi yapardım. Şimdi bu değerleri mumla arıyorum
Hocam ilk arabam peugeot 207 1.4 motordu ben 28.5 LT ile 330 KM yapardım ve bu değeri daha hiç bir arabada göremedim. şimdi toyota corollam var 1.6 motor bununda deposu 28.5 şehir içi 270 km rahat yapıyorum uzun yolda full klima bu değer 325 km.
Şimdide opel corsa 1.2 motor aldım gidip bir petrol ofisi ile anlaşmam gerekecek. Tüp taktım gene baş edemiyorum bu sebeple sizlerin değerlerini merak ettim. 31 lt ile 276 km gitti test etmeye devam ediyorum ama bu arabaya bu kadar yakıtı yakıştıramıyorum. :(

Son düzenleme:
Hocam ilk arabam peugeot 207 1.4 motordu ben 28.5 LT ile 330 KM yapardım ve bu değeri daha hiç bir arabada göremedim. şimdi toyota corollam var 1.6 motor bununda deposu 28.5 şehir için 270 km rahat yapıyorum uzun yolda full klima bu değer 325 km.
Şimdide opel corsa 1.2 motor aldım gidip bir petrol ofisi ile anlaşmam gerekecek. Tüp taktım gene baş edemiyorum bu sebeple sizlerin değerlerini merak ettim. 31 lt ile 276 km gitti test etmeye devam ediyorum ama bu arabaya bu kadar yakıtı yakıştıramıyorum. :(
Hocam 276 km şehir içiyse gayet normal. Karma ise idare eder.şehirlerarasıysa evet fazla.Eskiden kuruş hesabı yapardım. Şimdi moralim bozuluyor yakıt fiyatları malum. Artık depo- km hesabı yapar olduk.

1.3 dizel Astra 2007 var .Kullanima da bagli olarak karma 100 km. 5 lt. Yakiyor hocam.Az sıkıştırırsam 5.7 lt civarına cikabiliyor karma tüketim.

Hocam 276 km şehir içiyse gayet normal. Karma ise idare eder.şehirlerarasıysa evet fazla.Eskiden kuruş hesabı yapardım. Şimdi moralim bozuluyor yakıt fiyatları malum. Artık depo- km hesabı yapar olduk.
Bu değer şehir içi değer ama bence gene fazla neyseki ikinci arabam yoksa şimdi satmıştım. :)

Kullandiginiz guzergahlar cok onemli ordu ili sehir ici ile ankara sehir ici nun ayni olmasi imkansiz. Ankara sehir ici 340 km yol giderken ordu da 250 kmyakiyor. 120 km hizi gecmiyorsan fabrika degerleri her arabada yakalanir. 3 gun once istanbuldan geldim. Hizim 140-160 arasindaydi 24 kurus yakti ( 31 lt lpg 410 km) bu lpg fiyatlari ile 120 gecmeseydim 20 kurusun altina cok rahat inerdi.arac civic lpg+otomatik.

astra j sedan dizel 1,6 lt 136 b. ile şehir içi 6-7 litre civarı, şehirler arası 120-130 km hızla gidiyorum 5 litre kadar yakıyor. ama araba çok atik ve güçlü.

vectra c 1.6 lpg. 42lık depo var. şehir içi 340km ı, şehir dışı 450km yi gördüm tamamen bitmesini beklemedim hiç.

Geri