Opel İnsignia mı Scoda SuperB mi??

Kodla Büyü

hanibal07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar babam için ÖTV indirimli engelli aracı alacağım. İnsignia yla SuperB arasında kaldık. Ben superb diyorum eşim şiddetle insignia talep ediyor. Benim zümrelerim arabadan anlar dedim. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Not: her ikisi de 1.6 dizel olacak
İnsignia 1.6 dizel edition elegance
Superb 1.6 dizel style. (her ikisi içinde alt sınıf,bir kaç opsiyon ekleyebiliriz.)

İnsignia kasa yenileyecek, superb ise yeni kasa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hocam git bin öyle karar ver...arabanın içi dışı süspansiyonu, kabiliyetleri kişiden kişiye değişir... benim fikrim kesinlikle superb dir. ama kendin oturmadan karar verme...yeni kasa superb üst donanımlarda çok güzel ambiyans ışıkları ve geniş mekan sunuyor. bagajdan bahsetmeye hiç gerek yok... eşin opel takıntısı markanın tanınmışlığındandır kanımca...opel daha bilindik ve gideri olan bir firma.. karar senin :wink:

Babanız için araç alacaksanız babanız karar versin! Babanızın adına gösterip kendinize alacaksanız eşinizin lafını dinleyin, kafanız ağrımasın.

Dostum bende insignia 2016 1.6 dizel otomatik cosmo var merak ettiğin bisey varsa elimden geldiğince söyleyebilirim

hanibal07' Alıntı:
Arkadaşlar babam için ÖTV indirimli engelli aracı alacağım. İnsignia yla SuperB arasında kaldık. Ben superb diyorum eşim şiddetle insignia talep ediyor. Benim zümrelerim arabadan anlar dedim. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Not: her ikisi de 1.6 dizel olacak
İnsignia 1.6 dizel edition elegance
Superb 1.6 dizel style. (her ikisi içinde alt sınıf,bir kaç opsiyon ekleyebiliriz.)
fiyat aldınız mı insignia kasa değiştirecek diye 8-10 bin tl ye yakın ucuz olur diye tahmin ediyorum. eğer fiyatlar aynı ise süperb fiyat farkı varsa bence insignia

2016 yılı perakende otomobil satış rakamları:
Audi: 22.005 (DSG)
Seat: 20.637 (DSG)
Skoda: 28.876 (DSG)
Volkswagen: 101.763 (DSG)
TOPLAM: 172.500 Adet

Opel: 55.471 (easytronic)

Volkswagen grubu toplam 100.000 civarında DSG, Opel grubu ise 20 - 25 bin civarında easytronic satmıştır. Hal böyle olunca şanzıman arızaları 4-1 bile olsa "İnsignia'nın şanzımanı daha iyidir, DSG'den dolayı SuperB alınmaz" demek vicdanlı bir duruş olmaz.
Gerek DH gerekse diğer sitelerde DSG ile ilgili ciddi şikayetler olduğu görülüyor ancak şunu iddia ediyorum DSG şanzımandan dolayı VAG grubu araç alınmaz denilemez!

giryan' Alıntı:

Volkswagen grubu toplam 100.000 civarında DSG, Opel grubu ise 20 - 25 bin civarında easytronic satmıştır. Hal böyle olunca şanzıman arızaları 4-1 bile olsa "İnsignia'nın şanzımanı daha iyidir, DSG'den dolayı SuperB alınmaz" demek vicdanlı bir duruş olmaz.
Gerek DH gerekse diğer sitelerde DSG ile ilgili ciddi şikayetler olduğu görülüyor ancak şunu iddia ediyorum DSG şanzımandan dolayı VAG grubu araç alınmaz denilemez!
Hocam istatistik olarak dediğiniz doğru ancak samzuman sıkıntısı olduğu zaman opel 3-4 bime tamir olur diğeri 15 -20.bin tl ye değişmesi gerekiyor

Evimin borcu bittiğinde hayranlıkla almayı umduğum SuperB :+1:
Uzunca bir zaman alacak gibi duruyor ama neyse

SuperB seçerdim tartışmasız. Belki opel daha iyidir bilmiyorum ama SuperB adını duyunca kalite hissi uyandırıyor bende.

Kardeşim SüperB Al keyfine bak. insignialar hep kasası ağır diye eleştirilmiştir.

Ben bir alt seçenek ekleyerek tartışmayı kızıştırayım mı? Volvo S60 diyorum başka da bir şey demiyorum.

sero35' Alıntı:
Ben bir alt seçenek ekleyerek tartışmayı kızıştırayım mı? Volvo S60 diyorum başka da bir şey demiyorum.

hocam gerçekten çok karizmatik araç ancak anahtarını çevirdiğiniz anda en az 20bin zarar demek. İkinci elde en çok zarar edeceğiniz araçlardandır volvo.

Sorunuza gelince insignia da gzüeldir ama bende hep bu arabaya bu kadar para verilir mi hissi uyandırmıştır. Bu seçenekler arasında bende superb seçerdim ama btömehmet hocam gibi bende passat ı düşün derim zira her zaman değerini koruyan bir araç.

Arkadaşlar yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim. Passat elbette ki aklımıza geldi lakin superb nin yada insignia nın doluluğunda bir passat 150 binden başlıyor. Nitekim bütçemiz okadarına yetmiyor

Bende SuperB 1.6 dizel prestige olanı var yeni kasa. Arabam diye demiyorum bence kesinlikle ne Passat A Insignia o segmente o fiyata alınabilecek tartışmasız en iyi araba. Her anlamda mükemmel. Konfor güvenlik , malzeme kalitesi kullanım tüketim tasarım anlamında çok iyi bir araç

giryan' Alıntı:

Bu fanlık ne böyle tüm vw/audi/seat/skoda forumlarında bile adamlar kabul ediyorlar 7 ileri kuru kavrama dsg olmamışşşş çok km yapıyorsan olmazzzzz, sürekli dur kalk yapıyorsan olmazzzz, torku 200 ün üzerinde olanlarda yine skıntı ihtimali 1 kat daha fazla. Ama küçük bir şehirdeyim trafik çok yoğun değil, çok dur kalka girmiyorum, yıllık km 10bin ve aşağı diyorsan, alacağım motor 1.0 tsi, 1.2 tsi gibi torku düşük motorlar diyorsan şansını deneyebilirsin. Bu arada easytronic otomatikleştirilmiş bir manuel şanzıman olup corsa ve astranın 1.0 turbosunda var şu an sadece, insignia da ve astra nın 1.0 hariç diğer modellerinde kullanılan active select tam otomatik bir şanzıman olup bahsettiğniz şanzıman başta olmak üzere piyasadaki kuru tip çift kavrama şanzımanların alayını sağlamlık ve sorunsuzluk konusunda 10 la çarpar.

Kimse kusura bakmasın herkes herşeyi bilemez bende bilemem tabi ki ama bir konu hakkında az/yanlış bilenler çok bildiğini zannedip danışan arkadaşları da yanlış yönlendirmesinler :!:

Soruya gelecek olursak yeni superb güzel ve insignia kasa değişmek üzere suberp 2.0 tdi olasaydı kesinlikle superb derdim çünkü 2.0 motorlarda nispeten sorunsuz olan 6 ileri ıslak kavrama dsg kullanılır ama bundan küçük olan dizel/benzinlerde 7 ileri kuru kavrama kullanılır bence uzak durun. İnsignia ise çoook iyi bir indirim olursa düşünülebilir ama tavsiyem aceleniz yoksa yeni kasa insignia yaklaşık 150 kg hafifletilmiş olarak, 1.6 160 hp lik çift turbo beslemeli bir dizel ve 8 ileri tam otom şanzımanla gelecek.

İnsignia'ların "çok yakıyor, kasa ağır, taşımıyor aracı..." yorumlarıyla bilinmesinin nedeni ilk çıkan 115 beygir modelleriydi. Turbo yoktu. Bu araçların ağırlığı 1600kg.
Sonradan çıkan İnsignia turbolarda 1.4 140beygir, 1.6 180 beygir, 1.6 170beygir, 1.6 180 beygir biTURBO ve 325 beygir'e kadar varan OPC Performans modelleri var. Gayet memnunum ben.

İnsignia 1.4 Turbo 140beygir full paket kullanıyorum. Coupe tarzı, sportif bir araçla Superb neden karşılaştırılıyor anlamış değilim. Bir aracı alırken belli sebepler olur; Superb için genişliği, İnsignia için tasarımı tercih eder insanlar genelde. Bağdaş kurup şehir içinde gezicem, şu şanzıman bana daha bi lazım derseniz de bilemem. Ve İnsignia ile passat cc karşılaştırsanız anlarım da sap ile saman gibi TASARIM AÇISINDAN başlıktaki modeller. İç mekan olarak YALNIZCA arka koltukta superb'nin bir farkını hissedebilrsiniz ki eğer siz makam şöförü olan birisi değilseniz, gündüz gece arka koltukta olmayacaksanız benim gibi ~1.90 boyunda birini ve normal ebatlardaki kimseyi üzmediğini söylemeliyim. Wv ve benzer fabrikalardan çıkan araçlarda şöyle bir sorun var. Kullanılan iç mekandaki kaplama, kılıf ve multimedya sistemleri en alt modelden en üst modele kadar hepsinde aynı. Örnekle açıklayayım(Rakamları sallayacağım):

Golf'e bakıyorsunuz 70bin TL başlangıç - Multimedya ve döşemesi ile Passat CC ya da Scirocco'da aynı. Arada fiyat olarak ise 1-2 araç fiyatı oynuyor. TL ile zaten satmıyorlar araçları. İnsan şöyle düşünüyor, alt segment aracı alıyorum aynı döşeme, üst segmenti alıyorum aynı multimedya, ben bu fiyat farkını nereye verdim diyorsunuz???

Haaaa, Golf bakmaya giderken, Superb bakmaya giderken her aşamada bana burun kıvıran, üstten bakan temsilcilerinin insignia siparişi verdikten sonra yana yakıla aramasına ise girmiyorum. İnşallah batar diyorum bu grup; yakıt konusundaki foyaları çıktı ortaya. Sorsan bulunmaz hint kumaşı satıyorlar ama General Motors'u batmaktan kurtaran araçtır insignia. Yıl 2009.

Bahsi geçen araçlara tercih edeceğim tek marka Audi ve Mercedes'dir. Ancak parasal nedenlerle herkes herşeyi tercih edebilir ya da zevk diyelim :)

Unutmadan insignia'nın yeni çıkan modeli GRAND SPORT modeli var ki evlerden ırak :)
https://www.youtube.com/watch?v=eXpk9XueYso

Al japon bak keyfine, şanzımanmış triptonikmiş ön konsolmuş bagajmış kuruymuş ıslakmış :mrgreen:

kendir_li' Alıntı:
Babanız için araç alacaksanız babanız karar versin! Babanızın adına gösterip kendinize alacaksanız eşinizin lafını dinleyin, kafanız ağrımasın.

dikkate alinmamis ama en iyi yorum bence. sonucta arac babanizinsa esiniz niye karisiyor ki.

Geri