Opel corsa- Ford fiesta- wolsvogen polo

Kodla Büyü

SHİFT+DEL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu aylarda araba almayı düşünüyorum... öncelikle acemi olduğum için ikinci el araba bakıyorum... Eğer bulamazsam sıfırlarına bakacağım.. Üzerinde yoğunlaştığım arabalar şu anda bunlar... Bunların dizelini mi almak mantıklı..bu arabalar polo dışında fazla yakmıyor diye biliyorum..100 km de nekadar yakıyorlar acaba benzinli olarak....

Opel corsa- Ford fiesta- wolsvogen polo
Sizce bu arabalardan hangisini tercih etmeliyim.. Artıları eksileri nelerdir?? yakıt, konfor, güvenlik vs. konularında yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

Konfor ,güvenlik= Polo
Yakıt =Corsa
Yeni öğreniyorsan sıfır alma , pekiştirene kadar. Sıfır alınca sürmeye kıyamazsın, sakınırsın, kendine güvenin fazla olmadığından evde yatırırsın genellikle arabayı.
Ama bu saydığın 3 araba da öğrenmek için ideal, aralarında fazla fark yok ama içlerinde en pahalısı ve parasını en çok hakedeni polo dur. Arızasız bulmak mesele.

bende polo almayı çok istemiştim tıpkı senin gibi 3 farklı seçenek koymuştum kendime(aynı seçenekleri) geçen yıl dizel corsa aldım ve aracımdan çok memnunun yakıt konusunda çok cimri bir araç hiç masrafta çıkarmadı 10 bin bakımları hariç tabiki..
Senin için hayırlısı olsun iyice araştır öyle al derim özellikle servisine götür geçen yıl beğendiğimiz bir fiestanın kilometresini 100bin geri çekmişlerdi bunlara dikkat et...

eğer dizel düşünürsen, yakıt-performans olarak fiesta,
benzinli olarak düşünürsen 1.2 corsa çok ekonomik ama performans çok iyi değil. Polo 1.4 motorlar hem güçlü, hem atak.
Donanım olarak polo ile fiesta başa baş kapışır.
Maddi durumunu bilemem ama bana göre fiesta (dizel) - polo - corsa sıralanır.

Eğer ilk araban olacaksa ve fazla bir tecrüben yoksa 2. elden şaşma. Dünya para verip sıfır alacağın arabayla kaza bela korkusuyla atamazsın acemiliğini.

phileo' Alıntı:
bende polo almayı çok istemiştim tıpkı senin gibi 3 farklı seçenek koymuştum kendime(aynı seçenekleri) geçen yıl dizel corsa aldım ve aracımdan çok memnunun yakıt konusunda çok cimri bir araç hiç masrafta çıkarmadı 10 bin bakımları hariç tabiki..
Senin için hayırlısı olsun iyice araştır öyle al derim özellikle servisine götür geçen yıl beğendiğimiz bir fiestanın kilometresini 100bin geri çekmişlerdi bunlara dikkat et...

corsa ve fiastanın yakıtta çok cimriymiş... bunların benzinlisimi yoksa dizelinimi alınır. Benzinlide az mı yakıyor acaba...

sert_hard' Alıntı:
eğer dizel düşünürsen, yakıt-performans olarak fiesta,
benzinli olarak düşünürsen 1.2 corsa çok ekonomik ama performans çok iyi değil. Polo 1.4 motorlar hem güçlü, hem atak.
Donanım olarak polo ile fiesta başa baş kapışır.
Maddi durumunu bilemem ama bana göre fiesta (dizel) - polo - corsa sıralanır.

Eğer ilk araban olacaksa ve fazla bir tecrüben yoksa 2. elden şaşma. Dünya para verip sıfır alacağın arabayla kaza bela korkusuyla atamazsın acemiliğini.

Fordlar yolun sesinin içeri alıyor diyorlar... Fiestanın 2010 ve 2011 modelleri bu konuda nasıl acaba..?? poloya bindim daha önce arkadaşta vardı.. sesi duymuyorsun hiç... fiesta ve corsa için durum nedir bilmiyorum....

bende dizel fiesta var yakıt konusunda cimri gerçekten..polonun görüntüsünü sevemedim gitti kaba geliyo bana..yeni kasa fiesta güzel bence ;)

ozlem22' Alıntı:
bende dizel fiesta var yakıt konusunda cimri gerçekten..polonun görüntüsünü sevemedim gitti kaba geliyo bana..yeni kasa fiesta güzel bence ;)
biliyoz senin fiestan var. genelde bayanlar poloyu beğenir ama..

istanbul38' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
forumda bilmeyen kalmadı :) (şaka tabi... ;=))

Polo Derim.

Bluemotion - Comfortline - Trendline - Pulse - GTI Donanım seçenekleri içersinden Tavsiyem :

Polo 1.6 TDI 90 PS Tiptr. DSG'dir. ( Comfortline )

230 Torka sahip motor...

hasanemre' Alıntı:
arkadaşlar bende dizel punto bakıyorum ne dersiniz? yoksa 1.33 yaris mi

arkadaşım boşver puntoyu bende var benzinlisi iç malzeme çok kaliteli değil. ama aynı segmenteki diğer arabalara göre(polo-corsa) fiyatı düşüktür. Eğer para konusunda sıkıntı yoksa bence dizel polo comfortline veya corsa cosmo süper olur.

arkadaşın sorusuna gelince corsa-polo-fiesta arasında bi seçim yapmak gerekirse eğer dizel düşünüyorsan polo tek geçerim. binerken de üzülmezsin satarken de. benzinli düşünme bence bu sınıf arabaların zaten bagajı küçük bide tüp taktırırsan bagaj iptal oluyo. Tüpsüz binmen imkasız. en fazla 6 ay binersin hevesin kaçınca yakıt parası verdikçe içine dert olur.

sonuç olarak dizel Polo comfortline kalite açısından süper ama dizel corsa cosmo şekil ve yakıt açısından değerlendirilebilir

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

:puhaha: :puhaha:

xasi05x' Alıntı:
hasanemre' Alıntı:

arkadaşım boşver puntoyu bende var benzinlisi iç malzeme çok kaliteli değil. ama aynı segmenteki diğer arabalara göre(polo-corsa) fiyatı düşüktür. Eğer para konusunda sıkıntı yoksa bence dizel polo comfortline veya corsa cosmo süper olur.

arkadaşın sorusuna gelince corsa-polo-fiesta arasında bi seçim yapmak gerekirse eğer dizel düşünüyorsan polo tek geçerim. binerken de üzülmezsin satarken de. benzinli düşünme bence bu sınıf arabaların zaten bagajı küçük bide tüp taktırırsan bagaj iptal oluyo. Tüpsüz binmen imkasız. en fazla 6 ay binersin hevesin kaçınca yakıt parası verdikçe içine dert olur.

sonuç olarak dizel Polo comfortline kalite açısından süper ama dizel corsa cosmo şekil ve yakıt açısından değerlendirilebilir

hocam yenileri içinde geçerli mi polonun dizelini alacak kadar malesef paramız yok.

Araçlar küçük olduğundan dizel almanı öneririm, tüpsüz kullanılmaz, tüp olunca bagaj kalmaz. Polo aralarında en iyisi ama fiyat fazla tabiki. ben olsam fiesta alırdım. benim de corsa nın içi hoşuma gitmiyor ama zevk senin.

bi arkadaşın 2011 fiestasına bindim çok dar geldi içi bana, kesinlikle uzun yol için kullanımlı değil.

Bende 2007 Corsa 1.4 benzinli var. Aracımdan gayet memnunum. yakıt diyorsan kesinlikle corsa dizel almanı şiddetle tavsiye ederim. Ama temizini bul. Geçen sene okuduğum bir araştırmada corsa dizel yakıt konusunda sınıfının birincisiydi. Aracın iç hacmi de oldukca geniş ve rahat..

hasanemre' Alıntı:
xasi05x' Alıntı:
hasanemre' Alıntı:

hocam yenileri içinde geçerli mi polonun dizelini alacak kadar malesef paramız yok.

yenileri derken punto evo dan bahsediyosan benim araç evo zaten onu kastettim. yeni punto da zaten evo dan esinlemiş evo ile punto arasında hiç bi fark yok. para işin içine girince işler değişiyo tabi ne kadar bi bütçe ayırdığınızı bilsek ona göre yorum yapardık...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

demek ki iyi reklam yapmışım :mrgreen:

ozlem22' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

bende halâ araba yok, marabacıyım :)
bir tur atabilir miyim fiestanla :p

ozlem22' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

satıyormusun :)

Geri