opel astra yorum

Kodla Büyü

permanganat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
opel astra 1.6 sedan edition alacam araba benzinli en alt modeli 67000 tl civarı sizce yorum nedir yardım edermisiniz tüp taktırsak mı araba hakkında yorum yaparmısınız

opel iyidir hocam, memur arabasıdır, satışı zor değildir, diğer marka ve modellere göre fiyatı da göz önüne alırsak bir sürü özelliği bulunur, sağlamdır, parçası öyle pahalı değildir iyidir yani. artık dizel araba almak çok mantıklı değil, yıllarca sürüyor verdiğiniz fazla parayı yakıttan çıkarmanız, al benzinli, çok yakıyorsa taktır lpg yi, mis...şimdiden hayırlı olsun hocam.

Bende bir ara araştırmıştım.Atmosferik motorlu bir araç, tüp takılmadan binmek masraflı olur şehir içi 8-9.5 litre arası yakar(tabi kullanılan şehir ve tarz önemli).Performans isterseniz biraz ağır bir araç, kullanan bir arakadaşım 2 sene kullanıp sıfır aldığı paraya sattı. Satma sebebi olarakta dizelden geçtiği için yakıtın fazla olduğunu, performansın yeterli gelmediğini ozellikle dik yokuşlarda istediği gibi hizlanamadigini söyledi. Sanırım zavoli marka lpg takılabiliyor ve garanti veriyor lpg firması. 2018 de yeni kasası piyasaya çıkıyor ve fiyatının 85000 civarı olacağı söyleniyor. Kesinlikle zarar edilmez. Yakit ve performans konusu sizi çok etkilemezse on numara araç, sağlam ve güvenli.

Unutmadan fiyat konusunda da sanırım şuan edition 65 000, edition plus 67 000tl. Uşak opel arden otomotivde.

Arkadaş geçen sene aldı, LPG'de taktırdı servisinde. 58 liste fiyatı vardı 55'e falan almıştı. İyi de indirim yapıyorlar. Şahin'den sonra geçtiği için motor olarak gayet memnundu. Ama turbo benzinli, dizel kullanan biriyseniz atmosferik motor gitmiyor gibi gelebilir.

1.6 cd 2000 model kullanıyorum. Arabam 115 bin de. Gayet memnunum, yol tutuşu güzel, lpg li yakıtı az. 2 senedir hiç bir problem yaşamadım. Eski Astra böyleyse yeni Astrayı kesinlikle tavsiye ederim.

Araç ilk çıktığı yıllarda 2013 model sıfır alıp 2 yıl kullandım. Tecrübe olarak şunu söyleyebilirim araç işinizi fazlasıyla görür konforlu ama motor biraz hantal ilk hızlanmalarda yavaş kalıyor.. Ancak bütün atmosferik motorlar böyle .. Ara hızlanmalarda bir problem yaşamadım.. Son olarak bu devirde bu arabaya LPG taktırmazsanız ekonomik olarak çok zorlar.. yakıtı 50 kuruşun altına düşüremezsiniz şehir içinde .. LPG takılırsa çok az yakıyor gerçekten ve motor LPG uyumlu...

1.Edition boş paket
2.Aracın ağırlı çok fazla dolasıyla motor zorlanıyor ve haliyle benzini su gibi içiyor.
3.İlk kalkışlarda çok hantal
4.Eğer ki sıfırsa alınır ama ikinci el de lpg önceden takılmışsa subap problemi olması yüksek ihtimal.Genellikle bundan kaçmak için satıyorlar.
5.Eğer uzun yolda kullanacaksan dizel den vazgeçme
6.Sıfır takıntın yoksa 2 3 yaşında donanımlı araç al keyfine bak , hız sabitleyici, esp , dijital klima vs bunlar bence önemli özellikler.

Hocam, Opel çok satılan, Alman malı olduğu için de saygı duyulan bir marka, 2016 yılı yazında 2007 model Opel Astra Classic II 1.6 Twinport motor olandan aldım 128.000 km de idi. Genel olarak araçtan memnundum zaten Opel'i Opel yapan iki kasadır Astra G ve Vectra B kasalar. Aracın yol tutuşu vs süperdi ama Twinport motor çok hassastı, benden önce Muğlada kullanılmış, hararet yapmasın diye Termostat'ı delinmiş falan, bakımları düzgün yapılmamış sonradan anladığım kadarıyla. LPG de 60 binde falan takılmıştı. Ben aldıktan sonra sürekli arıza lambası falan yaktı götür getir derken 140 binde meşhur sübap problemi çıktı ve 2000 liraya yaptırdım. Yine bakım eksikliğinden dolayı arıza çıkaran aracıma toplamda 8 ay içinde 6 bin kadar masraf yaptım ve araçtan soğuduğum için sattım. Sattığım arkadaş satış işleminden 5 ay sonra aradı bolca dua etti kaza boya arızalı parçası yok diye o da benim şansımmış tabi. Ben 2007 model bu aracı sattıktan 1 hafta sonra gidip 2015 model 1.6 B16XER motor kodlu Edition paket 115HP lik J kasa bir astra daha aldım. Geçtiğimiz mayıs gibiydi yani yaklaşık 7-8 ay oldu. 19 bin km de idi aldığımda. 3bin 4 bin km bindikten sonra benzinli ve yaklaşık 1500 kg olan bu aracın ortalama 9lt benzin yakması(Şehir dışı 7 lt şehiriçi 11lt falan) bana fazla geldi ve haziran gibi başladım araştırmaya, 20 gün sağlam araştırma yaptım ve gidip Prins marka LPG kiti taktırdım. Performans olarak benzine göre farkını anlamanız çok zor.LPG evet EURO4 ve üzeri emisyon sınıfındaki araçlarda yüksek yanma ısısı sebebiyle magnezyum alaşım sübapları eritiyor. Kullanırken dikkat edilirse( özellikle 3000 devirden yüksek çevirilmemesi ) 80-100 bin kadar ilerde oluyor bu erime olayı. Zaten benim eski aracımda da LPG den 80bin sonra değişmişti sübaplar. Şu ana kadar 10bin km yaptım LPG ile ve hiçbir olumsuzluk yaşamadım. yakıt olarak da benzine göre %38 gibi bir tasarruf oranı var. LPG kit masrafının 20 bin km sonra çıktığı düşünülürse 60bin-80bin kadar binildiğinde her türlü kârlı olacaktır. Sübap masrafı sonuçta 2-3 bin ve senede 20bin km yapıldığında tasarruf miktarı da 3 bin. Aracın diğer özelliklerine gelince;
Ağır, 1496kg bir araç, hele de Turbo benzin araçlara göre hantal olduğu doğru. Ama 0-100 ü 12.5 sn de alıyor o yüksek torkla birden atılıp çok acayip hızlanıyormuş gibi hissedilen dizellerin bazıları ile aynı sayılır.(Corolla 1.4 D4D motor ile 12sn) devir çevirinde tüm araçlarda olduğu gibi bu araç ile de çıkamayacağınız bir bayır yok, tabiki zevksiz orası ayrı. Hız sabitleyici, lastik basınç sensörü, esp var edition olmasına rağmen, koltukları rahat, 140km ye kadar rüzgar sesi falan almıyor diyebilirim yalıtımı iyi, parçaları Vw ve uzakdoğu markalarına göre daha uygun ve kolay bulunabiliyor. Yol tutuşu baya iyi lastiklerinin tabanı 215mm, ağır olması ile beraber başarılı yol tutuşu güvenli hissettiriyor. Güvenli birini bulursanız yine LPG takılabilen 140Hp lik Turbo motorlara da bakmanızı tavsiye ederim.
Biraz düzensiz yazdım ama özel sorunuz olursa cevaplarım. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin her ne alırsanız..

Tüp olacaksa fabrikadan montajlı al. 3000 devirden sonra ayağını korkak alıştırma yani. orası erir burası çürür diye. Gel hocam toyota veya honda al

6.Sıfır takıntın yoksa 2 3 yaşında donanımlı araç al keyfine bak , hız sabitleyici, esp , dijital klima vs bunlar bence önemli özellikler.
Hocam bende var 2013 astra edition j. hız sabitleyici/sınırlayıcı, esp 8 hava yastığı var dijital klima yok. Lpg için bir şey diyemem ben daha 15000 km dir lpg de kullanıyorum. Yakıtı bayağı düşürdü. Aracın ilk hızlanmalarda hantal olduğu doğru.

Hocam, Opel çok satılan, Alman malı olduğu için de saygı duyulan bir marka, 2016 yılı yazında 2007 model Opel Astra Classic II 1.6 Twinport motor olandan aldım 128.000 km de idi. Genel olarak araçtan memnundum zaten Opel'i Opel yapan iki kasadır Astra G ve Vectra B kasalar. Aracın yol tutuşu vs süperdi ama Twinport motor çok hassastı, benden önce Muğlada kullanılmış, hararet yapmasın diye Termostat'ı delinmiş falan, bakımları düzgün yapılmamış sonradan anladığım kadarıyla. LPG de 60 binde falan takılmıştı. Ben aldıktan sonra sürekli arıza lambası falan yaktı götür getir derken 140 binde meşhur sübap problemi çıktı ve 2000 liraya yaptırdım. Yine bakım eksikliğinden dolayı arıza çıkaran aracıma toplamda 8 ay içinde 6 bin kadar masraf yaptım ve araçtan soğuduğum için sattım. Sattığım arkadaş satış işleminden 5 ay sonra aradı bolca dua etti kaza boya arızalı parçası yok diye o da benim şansımmış tabi. Ben 2007 model bu aracı sattıktan 1 hafta sonra gidip 2015 model 1.6 B16XER motor kodlu Edition paket 115HP lik J kasa bir astra daha aldım. Geçtiğimiz mayıs gibiydi yani yaklaşık 7-8 ay oldu. 19 bin km de idi aldığımda. 3bin 4 bin km bindikten sonra benzinli ve yaklaşık 1500 kg olan bu aracın ortalama 9lt benzin yakması(Şehir dışı 7 lt şehiriçi 11lt falan) bana fazla geldi ve haziran gibi başladım araştırmaya, 20 gün sağlam araştırma yaptım ve gidip Prins marka LPG kiti taktırdım. Performans olarak benzine göre farkını anlamanız çok zor.LPG evet EURO4 ve üzeri emisyon sınıfındaki araçlarda yüksek yanma ısısı sebebiyle magnezyum alaşım sübapları eritiyor. Kullanırken dikkat edilirse( özellikle 3000 devirden yüksek çevirilmemesi ) 80-100 bin kadar ilerde oluyor bu erime olayı. Zaten benim eski aracımda da LPG den 80bin sonra değişmişti sübaplar. Şu ana kadar 10bin km yaptım LPG ile ve hiçbir olumsuzluk yaşamadım. yakıt olarak da benzine göre %38 gibi bir tasarruf oranı var. LPG kit masrafının 20 bin km sonra çıktığı düşünülürse 60bin-80bin kadar binildiğinde her türlü kârlı olacaktır. Sübap masrafı sonuçta 2-3 bin ve senede 20bin km yapıldığında tasarruf miktarı da 3 bin. Aracın diğer özelliklerine gelince;
Ağır, 1496kg bir araç, hele de Turbo benzin araçlara göre hantal olduğu doğru. Ama 0-100 ü 12.5 sn de alıyor o yüksek torkla birden atılıp çok acayip hızlanıyormuş gibi hissedilen dizellerin bazıları ile aynı sayılır.(Corolla 1.4 D4D motor ile 12sn) devir çevirinde tüm araçlarda olduğu gibi bu araç ile de çıkamayacağınız bir bayır yok, tabiki zevksiz orası ayrı. Hız sabitleyici, lastik basınç sensörü, esp var edition olmasına rağmen, koltukları rahat, 140km ye kadar rüzgar sesi falan almıyor diyebilirim yalıtımı iyi, parçaları Vw ve uzakdoğu markalarına göre daha uygun ve kolay bulunabiliyor. Yol tutuşu baya iyi lastiklerinin tabanı 215mm, ağır olması ile beraber başarılı yol tutuşu güvenli hissettiriyor. Güvenli birini bulursanız yine LPG takılabilen 140Hp lik Turbo motorlara da bakmanızı tavsiye ederim.
Biraz düzensiz yazdım ama özel sorunuz olursa cevaplarım. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin her ne alırsanız..
Aynı sorunları bende yaşamıştım opelde. Ateşleme Bobini,buji,arıza lambası,subap erimesi. bu 4lü nefret ettirmişti.

4-5 yıldır dizel araç kullanıyorum.Size tavsiyem turbo beslemeden şaşmayın.Ha benzinli turbo var diyeceksiniz.Ama onada lpgde binecekseniz kesinlikle almayın.Dizel 1,2 turbo beslemeli bir araç bile 4. ve 5. viteslerde rampa uzun yolda verdiği keyifi gazı yerken alırsınız.Şuan 1,6 i-vtech civic biniyorum.Tatmin etmiyor.Ki dediğiniz arabalar lpg uyum sıkıntısı olan ve elektronik arızalarda örneğin konyada konya opel özel servisi ve yıldız opel haricinde bakan sağlam bir yer olmayan bir markadır.Şanslı olan sorun olmayan arkadaşlar vardır illaki ama durum genel olarak bu.

2016 1.6 edition plus manuel var bende.11 000 de almıştım 2. el .Hemen tüp taktım şu an 32 binde hiç bir sorun yaşamadım şu ana kadar.ortalama 7.4 gösteriyor gösterge.
Uzun yolda genelde 90-100 arası cc ile giderim,6-6.5 lt arası gösterir.
Sadece ş.içi deneme amaçlı çok agresif dur kalk dur kalk kullandığımda bir kere 12 lt gördüm,onun dışında sadece ş.içi kullanırsam 9 lt civarı gösterir.
Simit tüp var 35-36 lt gaz alıyor en az 400 km götürüyor.
Ben memnunum açıkçası severek biniyorum.
Tüp konusunda da 2015 110 binde bir arkadaşımda var 20 binde landirenzo takmış sıkıntısız bindiğini söylüyor.Bende onun tavsiyesiyle landirenzo taktım 20 bin km geçti sorun yok şuan ,bir arkadaşım o kadar para veremem dedi atiker taktı 60 bin km falan yapmış oda sorun yaşamadığını söylüyor.Zavoli falan takanları da duyuyorum.

Fiyat olarak çok buldum ama arac hoşunuza gittiyse alın pişman olmazsınız.Çok performansı olmayabilir ama üzmezde işinizi görür.

Tamam opel iyi güzel de gelin bir de Peugeot bakın derim. Bir 2008 ya da 3008 deneyin. Beğenmezseniz Opel alın :) Opel'in de yeni sahibi Peugeot bu arada.

Güven veren bir araba her şeyden önce. Sıfır fiyatları diğer markalara göre daha makul. 6 aydır kullanıyorum. Şimdilik benzinde kullanıyorum yaklaşık 7000 km oldu. Yakıtı fazla evet. Şehir içi şehir dışı karışık 8 lt gösteriyor ekranda. Şehir içi için hantal bir araba ama şehir dışında güzel araba.

2013 1.4t 140 hp cosmo otomatik var bende. Baştan söyleyim yakıt fazla. Ama konfor ve güvenliğe değiyor mu evet değiyor. Benim aracınla ilgili bazı sıkıntılarım var o başka ama gerçekten içine oturan hem konforundan hemde kokpitten dolayı hasta kalıyor. Ben ilana koydum,çünkü 20000 civarı yol yapıyorum senede ve yakıt yıpratıyor beni. Biraz az yaksa satmayı hiç düşünmezdim.

6 ay önce sıfır 1.6 edition plus aldım. Yol tutuşu ve konforu iyi. Gayet memnunum. Tüp taktırmadım yakıtı şehir içi 7.5 şehir dışı 5.7 benim kullanımım. Hız tutkunu değilseniz alın derim.

6 ay önce sıfır 1.6 edition plus aldım. Yol tutuşu ve konforu iyi. Gayet memnunum. Tüp taktırmadım yakıtı şehir içi 7.5 şehir dışı 5.7 benim kullanımım. Hız tutkunu değilseniz alın derim.
Hocam, aracın fabrika değerlerinin bile altında kullanıyorsunuz, ölçümlerinizde bir hata olmasın. Ben şu anda soğuk bir ilde yaşıyorum şehiriçinde 12-13lt benzin yakıyor araç

Bu değerleri yakaladıysanız Opel firması sizi ödüllendirmeli :) Bende 1.4 t astra var ortalama 9 lt yakıyor

Nacizane görüşüm 5 yıl içerisinde fosil yakıtla çalışan arabaların üretimi ciddi oranda azalacak. Elektrikli araçlar çok ciddi şekilde geliyor. Ben de arabamı değiştirmek istiyorum ama kısmet olursa bütçeme uygun bir elektrikli araç düşünüyorum.

Elektriklinin işi zor. En basitinden şöyle düşünün; doğalgaz yerine neden elektrikli ısıtıcılar tercih edilmiyor. -20 derecede mazot bitip yolda kalınca elektrikli otoda bidon işi cozmeyecek. Elektrikli oto sadece şehir içi kullanım için uygun.

edition plus modelini 2016 temmuz ayında sıfır aldım ve halen biniyorum. 26000 km oldu herhangi bir sorun yok. rahat sürüş keyfi olan konforlu bir araç. birçok sıfır araca göre fiyatı daha uygun ve daha fazla özelliğe sahip. Benzinle binilebileceğini düşünmüyorum. ben genelde kısa mesafe kullanıyorum ve bu nedenle yakıt tüketimi yüksek geliyor. alırken bayide landirenzo marka lpg taktırmıstım. uzun yolda yol tutuşu çok iyi. özellikle rampalarda ve ilk kalkışta performans beklemek hata olur biraz hantal bir araç.

Geri