onparmak yazıyorum ünite sonu yarışma (klavyenin yıldızları)

Kodla Büyü

yeni.formator

Seçkin Üye
Seçkin Üye
On parmak ünitesinin son konusu olan onparmak yazıyorum da öğrenciler arasında yarışma yaptırdım arkadaşlar. Çok zevkli oldu öğrenciler açısından. Size de tavsiye ederim. Yalnız birinci olan grubu bilişim sınıfının kapısına yazı asarak duyurmak istiyorum. Aklıma 'Klavyenin Yıldızları' diye bir başlık geldi. Yıldızlarla süslenmiş bir belge. Bir de sizin fikirlerinizi öğrenmek istedim. Nasıl tasarlayabiliriz böyle bir yazıyı. Öğrencilerin çok hoşuna gitsin istiyorum. Sonuçta onlar bunu haketti. Ya da başka neler yapılabilir ? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinicem... Şimdiden çok değerli iyorumlarınız için teşekkürler

Güel olur hocam

Publisher daki şablonları kullanarak düzenleye bilirsin.
Güzel isim, klavye ve klavye tuşları da yer alsın fonda.
Kapıya asmak yerine ilk üçe girenlere belge verilebilir.

belge vermeyi ben de düşünmüştüm hocam da, birinci ile ikinci... beşinci altıncı grup arasında en fazla bir kelime var. Yani büyük bi fark olmadığı için, diğerleri de belgeyi hakediyor gibi geldi bana. O zaman da belgenin bir anlamı olmıycak gibi.

Publisher da hazırlamak fikri gayet güzel. Teşekür ederim hocam, fikir için..

hazırladığım belge ekte... kullanmak isteyen arkadaşlar için ekledim...

Ekli dosyalar

• Yeni Klasör.rar
    140.4 KB · Görüntüleme: 1,577
bu arada bende bu yarışmayı internet haftasında yaparım demiştim şimdi naıl bir metin yazdırayım yardımcı olurmusunuz on parmak çalışırken elimde olan metinleri hep derste yazdırmıştım. Farklı bir metin arıyorum elinde olan gönderebilir mi?

"Klavyeyi ağlatanlar"

diye başlık at

her birinin adını klavye harfleriyle yani klavye sembollerini harf olarak kullanarak yaz mesela

Bizde okulumuzda böyle bir çalışma yaptık ama biz grup olarak değil tek tek öğrenci olarak değerlendirdik ilk üçe giren ögrencilerimizi ödüllendirdik gayette güzel ve zevkli bir çalışma oldu.

Ben geçen sene vermiştim belge, bi bakiyim okuldaki pc.deyse eklerim yoksa akşama eklerim :)

Ben 2 senedir o yarışmayı yapıyorum ve ilk 3 e hediye alıyorum. Geçen sene flash bellek aldım mesela. İlgi çekici oluyor.

peki hangi programı kullanıyorsunuz on parmak ta, birde hocam grup ile nasıl yaptınız yarışmayı biri yazarken diğerleri ne yaptı? yönteminizi paylaşabilirmisiniz?

Bende tüm 7lerde yarışma yaptım ve ilk 3'e 4gb'lik flash bellekler almıştım. İnanılmaz etkili oluyor. Aynısını bu sene Programlama ve Web Tasarım ünitelerindede yapmayı düşünüyorum. Ama ödülü yükseltmem gerekiyor. Malum zor üniteler.

hocam ilk 3 ün hepsine aynı hediyeyi mi aldınız bu 1. olan için etkisini yitirmez mi birde maliyetini kendiniz mi karşıladınız ?

Ben birinci olan öğrenciyi okulun internet sitesinde duyuruyorum, resmini de koyuyorum çok hoşlarına gidiyor.

hocam ben muhasebe finansman öğretmeniyim f klavye dersleri branş derslerim geçen yıl tml deydim öğrencilerimi yarıştırdım 1 yıl boyunca olimpiyatlara girdiler 75 . olmuş biri katılım baya yüksekti 345 vuruş dakikada.

2irxcfa.jpg

hocam geçen sene yapmış olduğum yarışma

Benim 7. sınıflarım 1 tane. Okulum küçük, dedim hediyem de küçük olsun. Sınıfta ders içerisinde yaptığım yarışmada birinci olan öğrenciyi kantine götüreceğim, napalım okulun yakınında burgerci, kafe vs. yok bunla idare edin dedim. Gayet istekli, hırslı yarıştılar. Birinci gelen öğrenciye istediklerini al dedim. Kızceğiz iki bisküvi aldı :D Şimdi burdaki flash diskleri falan görünce kendimden utandım şuan :mrgreen:

Tüm sınıfları katarak bir yarışma yaparsam söz, 8 gb flash disk alırım :roll:

Geri