online nobet scriptini offline nasıl çevirebiliriz?

Kodla Büyü
Hocam bir emek var ortada ve ücret de istemiyor yanılmıyorsam, yanlış anladıysam kusura bakmayın ama böyle kullanmak daha mantıklı bence

hocam haklısınız.ama her ay öğretmen bilgilerini girmek zor geliyor.çünkü isimler kayıt edilmiyor.her ay hazırlarken isimleri yeniden girmen lazım

Kusura bakmayın Sayın Hocam, script çekme konusunda bilgili değilim ama isimleri virgül ile ayırarak düz metin şeklinde metin editörlerinde saklarsanız kopyala yapıştır ile tüm isimleri tek seferde girebilirsiniz.

merhaba arkadaslar
https://script.google.com/macros/s/AKfycbwzxNZSjLFjcEu0tPxNXFq5G92hxT8XoKs_hPcGVBhsfzsT1DT0/exec
linkte online pansiyon nobet programı var.bu scripti offline çalısacak sekilde yapabilir miyiz?

Google'ın bu projesini (script.google.com) ilk defa gördüm. Uygulamayı hazırlayan da bence bayağı başarılı, iyi bir iş çıkarmış.
Bunun offline'a çevirilebileceğini zannetmiyorum, ancak Google kendisi böyle bir hizmet sunarsa belki olabilir.

Ancak şöyle düşünüyorum. Bir bilgisayar öğretmeni olarak, çocuklara işimiz programlamayı öğretmen olduğuna göre, böyle bir uygulamaya ihtiyacınız varsa kendiniz en iyi bildiğiniz programlama dili ile kodlayabilirsiniz.

Öyle karmaşık, çözülmesi zor bir algoritması da yok gibi duruyor.

Google'ın bu projesini (script.google.com) ilk defa gördüm. Uygulamayı hazırlayan da bence bayağı başarılı, iyi bir iş çıkarmış.
Bunun offline'a çevirilebileceğini zannetmiyorum, ancak Google kendisi böyle bir hizmet sunarsa belki olabilir.

Ancak şöyle düşünüyorum. Bir bilgisayar öğretmeni olarak, çocuklara işimiz programlamayı öğretmen olduğuna göre, böyle bir uygulamaya ihtiyacınız varsa kendiniz en iyi bildiğiniz programlama dili ile kodlayabilirsiniz.

Öyle karmaşık, çözülmesi zor bir algoritması da yok gibi duruyor.
Google kodu vermeyeceğine göre çaresi baştan yazmak

Google script sisteminde hangi dilde kodlama yapılıyor? Biraz inceledim geçen. Güzel sistem.

Hocam muhtemelen görmüşşünüzdür nasıl kullanılır kısmında 3. madde de toplu isim girilebileceği yazıyor. siz not defterine kaydedin isimleri buraya yapıştırırsınız.

3.Nöbet tutacak personelin isimleri girilir. İsimler tek tek yazılıp Enter'a basılabileceği gibi virgülle ayrılarak aynı anda birden fazla isim de girilebilir.

nasıl yapılacağı ile ilgili youtube da video da var.Haberim var.Birgun internetten kaldırırsa elimin altında olsun düşüncesi vardı.Ama anladığım kadarıyla offline a alamıyoruz.

sizin için offline olması çok önemli ise basit bir masaüstü programı hazırlarız isterseniz. mantığı basit çünkü.

Bütün kodları sayfanın kaynağına bakarak çekebilirsiniz. Ama gerçekten, javascript nasıl çalışır, bilmemek bt öğretmeni için büyük eksiklik.

Geri