Online check in hakkında

Kodla Büyü

gzegen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba  
Perşembe günü ist Sabiha Gökçen muş a uçağım var. Önceden hiç online check in yapmadım. Bu uçuşumda bagajım olmasına rağmen sırf meraktan denemek istiyorum. Birkaç sorum var:  
1-Online check in yaptıktan sonra uçuş kartı mail olarak geliyormuş. Bunu A4 kağıtta çıktısını alıp kullanabiliyor muyuz? Yani havaalanında verdikleri biniş kartı yerine?  
2-Online check in yaptıktan sonra hiç çıktı almadan direk havaalanında check in kontuarında biniş kartımı alabiliyor muyuz?  
3-Valizi online check in kontuarında mi verecegim 
4- chech in de kotu koltuk gelirmi kanada bakan gibi 

1- online check-in de telefonuna barkod gelir uçağa binerken onu okutursun olur
2- valiz verme işlemi yapmadan biniş kapısına gitmeden biniş kartını görevli giseden alabilirsin
3- koltuk seçimini bileti alırken yaparsan ekstra ücret karşılığı alırsın ya da online check-in de kalan koltuklar arasından seçersin şansına ne kaldıysa
Özetle süreç şu şekilde: bileti alırken koltuğunu seçersen ekstra para alır. İstediğin yeri seçersin. Uçuş bilgilerin ilgili mailine ve teline gelir. Uçuştan 1 gün önce netten check-in yaparsın koltuğunu seçersin diğer kullanıcılardan kalan koltuklar arasından ya da check-in i hava alanında yaparsın. Hava alanına gittin ilgili firma bagaj işlemi için giseye gittin check-in vs bagaj işlemini yaptın sonra biniş kartını alıp uçağın biniş kapısına gidersin.
Ha bagajın yok check-in i online yaptın maile gelen biniş kartının barkodunu uçağa binişte okutursun.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amacim hizli islem yaptirmakdan ziyade pegasusun check in bedelini kartima puan olarak geri almak 6x4 24tl iade olacak
Check in yapip valizide verebilecekken sorun olmazsa uyacak bana

Geri